Kurs ASP.NET MVC
4.7 (13 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
37 students enrolled

Kurs ASP.NET MVC

Aplikacje Internetowe
4.7 (13 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
37 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Price: $39.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 12 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Podstawy wiedzy na temat dynamicznych aplikacji internetowych oraz ASP NET
 • Konfigurację środowiska deweloperskiego
 • Pobieranie i walidowanie danych od użytkownika
 • Wdrażanie aplikacji
 • Kompleksowe kompendium wiedzy na temat podstaw ASP NET MVC, w tym:
 • Routing i kontrolery
 • Tworzenie widoków
 • Praca z bazą danych
Course content
Expand all 46 lectures 12:00:39
+ Wstęp
3 lectures 30:36
Wprowadzenie do aplikacji internetowych
11:53
Komunikacja z serwerem (demo)
10:03
Wprowadzenie do platformy webowej Microsoft
08:40
+ Platforma Webowa Microsoft - pierwsze kroki
6 lectures 01:05:08
Przygotowanie narzędzi - Web Platform Installer
03:28
Podstawy Visual Studio i Web Forms
19:37
Podstawy Web Matrix i Web Pages
11:39
Web Forms, Web Pages czy MVC?
12:04
Bonus
00:55
+ Routing
2 lectures 41:59
Routing od A do Z
20:47
Routing w praktyce (demo)
21:12
+ Kontroler
4 lectures 45:35
Akcje i ich parametry
14:54
Typy danych zwracane przez akcje (ActionResult)
10:35
Action Selectors
06:13
Action Filters
13:53
+ Widoki
6 lectures 01:24:33
Wprowadzenie do widoków
08:18
Przekazywanie danych do widoku
09:03
Layouty
05:05
Partial Views
13:02
HTML Helpery
39:07
+ AJAX i JavaScript
4 lectures 58:13
Wstęp do technik AJAXowych w ASP.NET MVC
34:56
AJAX w ASP.NET MVC (demo)
15:02
Dołączanie skryptów, Bundling & Minification
07:20
Bonus
00:55
+ Narzędzia do budowania i testowania widoków
2 lectures 24:57
Testowanie widoków
04:35
Dodatek Web essentials
20:22
+ Model
3 lectures 01:23:35
Wprowadzenie i Model Binding
32:42
Podstawy walidacji
30:43
Własny walidator
20:10
+ Dostęp do bazy danych
3 lectures 01:12:21
Wprowadzenie do pracy z bazami danych i Entity Framework
25:57
Entity Framework Code First
31:36
Operacje na danych
14:48
Requirements
 • Znajomość podstaw C#
 • Znajomość HTML
Description

Powitanie

Chcesz rozpocząć pracę z ASP NET MVC i zrozumieć zasady rządzące najpopularniejszą technologią do tworzenia aplikacji internetowych na platformie Microsoft .NET? Trafiłeś pod dobry adres! Wspólnie z ewangelistą Microsoft, Bartłomiejem Zassem, przygotowaliśmy dla Ciebie obszerny, 12-godzinny kurs w którym opowiemy o wszystkim, co chcesz lub powinieneś wiedzieć na jej temat.

 • Podstawy wiedzy na temat dynamicznych aplikacji internetowych oraz ASP.NET

 • Kompleksowe kompendium wiedzy na temat podstaw ASP NET MVC, w tym:

 • Konfigurację środowiska deweloperskiego

 • Routing i kontrolery

 • Pobieranie i walidowanie danych od użytkownika

 • Tworzenie widoków

 • Praca z bazą danych

 • Wdrażanie aplikacji


Co znajdziesz w kursie?

Podczas tworzenia kursu przyjęliśmy założenie, że masz już pewne doświadczenie w pisaniu aplikacji w języku C#, HTML i CSS, ale nie pisałeś wcześniej aplikacji internetowych. Rozpoczniemy więc od podstaw - pokażę Ci specyfikę aplikacji webowych, wytłumaczę Ci różnice pomiędzy poszczególnymi podejściami do pisania aplikacji, jakie oferuje ASP NET (np. Web Forms, Web Pages) a następnie skupimy się na dogłębnym wytłumaczeniu zasad działania poszczególnych filarów ASP NET MVC. Najbardziej docenianą przez programistów zaletą ASP NET MVC jest możliwość dowolnego dopasowywania elementów platformy do swoich potrzeb. Dlatego obok tematów prostych pojawią się także fragmenty trudniejsze, ponieważ będę tłumaczył jak poszczególne komponenty działają "pod spodem" i w których miejscach możesz zmodyfikować ich domyślne działanie. Zależało mi na przekazaniu Ci wiedzy kompleksowej, wytłumaczeniu wielu szczegółów związanych z poszczególnymi filarami ASP NET MVC, ponieważ to ułatwi Ci dalszy rozwój w kierunku programisty ASP NET MVC.

Kurs zaprojektowany został w taki sposób, żebyś mógł w dowolnym momencie do niego wrócić i obejrzeć tylko wybrane moduły, które akurat będą Ci potrzebne w pracy. Jeśli znasz już podstawy - możesz ominąć lekcje o routingu i przejść od razu na przykład do lekcji o pisaniu własnych walidatorów. Jeśli dane zagadnienie okaże się dla Ciebie jeszcze zbyt skomplikowane, lub nie interesuje Cię ono zbyt szczegółowo - możesz przeskoczyć do kolejnej lekcji.

Potraktuj ten kurs jako kompleksowe kompendium wiedzy o ASP NET MVC, do którego będziesz z czasem wracać.


Specyfika aplikacji internetowych

Jeśli nie pisałeś wcześniej dynamicznych aplikacji internetowych, na początek powinieneś zrozumieć specyfikę aplikacji webowych. Dlatego na początek zobaczysz czym różni się żądanie GET od POST, jak przekazywać parametry do serwera. Podejrzymy komunikację między serwerem a przeglądarką internetową a nawet sami skonstruujemy i wyślemy do serwera proste komunikaty. Kiedy już uzupełnimy podstawy, przejdziemy do pisania aplikacji w technologii ASP NET.


Wprowadzenie do ASP.NET i konfiguracja środowiska

ASP NET MVC nie jest jedynym frameworkiem do tworzenia aplikacji internetowych na platformie .NET. W rodzinie ASP.NET znajdziemy także ASP NET Web Pages, ASP.NET Web Forms, usługi ASP NET Web API czy SignalR. Wytłumaczę Ci jakie są różnice między tymi technologiami - która sprawdzi się najlepiej w danym scenariuszu. Następnie skupimy się już na ASP NET MVC - zrobimy prostą aplikację, żebyś miał przedsmak tego jak wygląda pisanie takich rozwiązań. W kolejnych modułach dokładniej omówimy poszczególne elementy platformy. Przygotujemy także środowisko deweloperskie - będziemy korzystali z bezpłatnych narzędzi Visual Studio Express.


Routing

Wszystko w ASP NET MVC zaczyna się od definiowania szablonów adresów URL i mapowania ich na odpowiednie kontrolery. Zobaczysz jak definiować routing w sposób klasyczny a także poprzez atrybuty. Pokażę Ci jak korzystać z wartości domyślnych i ograniczeń (Constraints). Pokażę Ci rozwiązania ułatwiające szukanie błędów w tablicach routingu. Wytłumaczę Ci bardzo dokładnie jak routing przekazuje parametry do innych komponentów ASP NET MVC - w tym do kontrolerów.


Kontrolery

Kontrolery są podstawowym miejscem, w którym określimy jaki kod ma zostać wywołany po wysłaniu żądania przez przegladarkę. Pokażę Ci w jaki sposób przekazywane są parametry do metod kontrolera. Zobaczysz jakie dane mogą być zwracane - może będziesz chciał, żeby była to strona HTML, a może plik do pobrania? Wytłumaczę Ci również jak rozbudować framework o własne selektory i filtry.


Widoki, AJAX i narzędzia

W większości przypadków będziesz chciał po prostu wyświetlić użytkownikowi stronę HTML po odebraniu żądania od przeglądarki. W ASP NET MVC oznacza to wygenerowanie tzw. widoku. Pokażę Ci jak korzystać z różnych składni pisania widoków i w szczegółach nauczę Cię korzystania z najpopularniejszej składni Razor. Zobaczysz jak tworzyć szablony stron, widoki cząstkowe, a także własne helpery - aby uprościć umieszczanie powtarzalnych elementów na stronach. Pokażę Ci jak korzystać z technik AJAXowych, jak optymalizować działanie takich stron poprzez ich kompresję. Zobaczysz narzędzia do budowania jak i testowania widoków.


Model i praca z bazą danych

Większość aplikacji webowych korzysta z baz danych. Pokażę Ci techniki komunikacji z bazami, dostępne w ASP.NET oraz dokładniej omówimy jedną z najpopularniejszych - Entity Framework. Zobaczysz, że praca z bazą danych nie musi być trudna. Zobaczysz także w jaki sposób weryfikować dane pobierane od użytkownika, zanim je jeszcze zapiszemy do bazy danych - pokażę Ci jak korzystać z gotowych jak i własnych walidatorów.


Kontrolowanie stanu aplikacji

Aplikacje webowe potrzebują często zapamiętać pewne dane. Może to być stan koszyka w sklepie internetowym. Innym razem będą to cache'owane dane z bazy danych, ze względów wydajnościowych. Zobaczysz różne techniki radzenia sobie z bezstanowością aplikacji internetowych - praca z sesją, z ciasteczkami, zmiennymi statycznymi. Zobaczysz różne rodzaje cachingu. Wyjaśnię Ci którą z metod zapisywania danych wybrać w określonych scenariuszach.


Bezpieczeństwo aplikacji ASP NET MVC

Aplikacje internetowe muszą być bezpieczne - dlatego pokażę Ci jak zabezpieczyć Twoją aplikację webową przed najpopularniejszymi typami ataków. Zobaczysz jak dodać mechanizm logowania do Twojej strony, jak uchronić się przed atakami Cross Site Scripting (XSS), Cross Site Request Forgery (CSRF) i innymi.


Wdrażanie aplikacji

Na koniec pokażę Ci jak wdrożyć aplikację na serwer, aby podzielić się nią z innymi. Zobaczysz jak wdrożyć ją na własny serwer, na płatny hosting a także bezpłatny wariant usługi hostingowej opartej o Azure Websites.


Podsumowując, kurs zawiera między innymi:

 • Podstawy wiedzy na temat dynamicznych aplikacji internetowych oraz ASP NET

 • Kompleksowe kompendium wiedzy na temat podstaw ASP NET MVC, w tym:

 • Konfigurację środowiska deweloperskiego

 • Routing i kontrolery

 • Pobieranie i walidowanie danych od użytkownika

 • Tworzenie widoków

 • Praca z bazą danych

 • Wdrażanie aplikacji

 • I wiele, wiele więcej!


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs opracowaliśmy dla osób, które znają już język C# oraz HTML i chciałyby nauczyć się pisania dynamicznych aplikacji internetowych opartych o ASP NET MVC. Jest on także dla osób, które miały już styczność z ASP NET MVC,  ale chciałyby usystematyzować lub rozszerzyć swoją wiedzę - w takim wypadku można pominąć pierwsze moduły kursu. Idealnie również sprawdzi się dla osób, które wcześniej pisały aplikacje w ASP.NET Web Forms a teraz chciałyby poznać różnice w nowym podejściu jakie ofertuje ASP NET MVC. Osobom początkującym zdecydowanie polecamy skorzystanie w pierwszej kolejności z kursów podstaw C# oraz HTML na eduweb.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję z tworzonych projektów.

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i przygotować ciekawe projekty w ASP NET MVC.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Otrzymasz wiele gotowych projektów, które ułatwią Ci poznawanie ASP NET MVC.

Who this course is for:
 • Kurs opracowaliśmy dla osób, które znają już język C# oraz HTML i chciałyby nauczyć się pisania dynamicznych aplikacji internetowych opartych o ASP NET MVC. Jest on także dla osób, które miały już styczność z ASP NET MVC, ale chciałyby usystematyzować lub rozszerzyć swoją wiedzę - w takim wypadku można pominąć pierwsze moduły kursu. Idealnie również sprawdzi się dla osób, które wcześniej pisały aplikacje w ASP NET Web Forms a teraz chciałyby poznać różnice w nowym podejściu jakie ofertuje ASP NET MVC. Osobom początkującym zdecydowanie polecamy skorzystanie w pierwszej kolejności z kursów podstaw C# oraz HTMLna eduweb.