Kurs Angular
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
2 students enrolled

Kurs Angular

Techniki Zaawansowane - Interfejs
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
2 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Price: $39.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 6 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Wzorce i techniki parametryzacji i dziedziczenia komponentów
 • Kompozycja i projekcja komponentów
 • Dynamiczna struktura interfejsu
 • Komunikacja pomiędzy dyrektywami i komponentami
 • Budowanie między-platformowych dyrektyw behawioralnych
 • Dyrektywy strukturalne i szablony
 • Wstrzykiwanie komponentów
 • Rekurencyjne struktury komponentów
Course content
Expand all 33 lectures 05:46:46
+ Wstęp do kursu
2 lectures 10:52
Konfiguracja i pliki źrodłowe
03:04
+ Parametryzacja i rozszerzanie
9 lectures 01:19:20
Statyczny komponent
04:03
Atrybuty komponentów
08:31
Dynamiczne właściwości
08:48
Nasłuchiwanie własnych zdarzeń
09:56
Sterowanie przez lokalne referencje
06:31
Dziedziczenie komponentów
07:37
Kompozycja widoku z ViewChild
15:01
Dynamiczna kompozycja z ViewChildren
17:58
Bonus
00:55
+ Projekcja i kompozycja
7 lectures 01:10:39
Projekcja z ngContent
04:00
Multi-projekcja z select
06:08
Kompozycja zawartości z ContentChild
13:13
Kompozycja z ContentChildren
12:25
Zagnieżdzanie z ContentChildren
12:45
Komponowalna logika aplikacji
13:17
Komponowalna logika aplikacji cd.
08:51
+ Wspóldzielenie zachowania
6 lectures 01:08:56
ContentChild i Renderer
15:59
Obsługa zdarzeń HostListener
09:30
HostListener - użycie zawansowane
10:57
Wiązanie właściwości z HostBinding
12:10
Dostęp do API z exportAs
08:08
+ Dynamiczna struktura
8 lectures 01:55:12
Referencje w ngIf - składnia "as"
07:28
Mikroskładnia dyrektyw i kontekst implicit
13:24
Dynamiczne szablony ngTemplateOutlet
14:10
TemplateRef i dyrektywy jako referencja
06:43
Dyrektywy strukturalne i kontenery
29:54
Dynamiczne komponenty
19:32
Rekurencyjne komponenty
07:09
Requirements
 • Podstawowa znajomość technologii internetowych (HTML, CSS, JavaScript)
 • Podstawowa znajomość Angulara
Description

Wprowadzenie

Angular to potężne narzędzie przyspieszające tworzenie zarówno prostych, jak i bardzo złożonych aplikacji internetowych. Jeśli pracowałeś już z Angularem lub jeśli przerobiłeś kurs Angular od Podstaw na platformie eduweb - wiesz już jak za pomocą tego narzędzia rozwiązać wiele typowych problemów związanych z budowaniem interfejsu aplikacji. Wyświetlanie danych, zmiana styli czy przełączanie widoków - dzięki automatycznemu wykrywaniu zmian w Angularze to wszystko działa bardzo prosto. To jednak nie wszystko co oferuje Angular. We frameworku kryje się wiele przydatnych, ale mało znanych funkcji i narzędzi, które warto poznać - nie tylko po to, by pisać lepszej jakości kod, ale również by być bardziej produktywnym.

 • Wzorce i techniki parametryzacji i dziedziczenia komponentów

 • Budowanie między-platformowych dyrektyw behawioralnych

 • Kompozycja i projekcja komponentów

 • Dyrektywy strukturalne i szablony

 • Dynamiczna struktura interfejsu

 • Wstrzykiwanie komponentów

 • Komunikacja pomiędzy dyrektywami i komponentami

 • Rekurencyjne struktury komponentów


Komponenty wielokrotnego użytku

W pierwszej części kursu omówione zostało budowanie komponentów w sposób jak najbardziej elastyczny i rozszerzalny, po to, by nie pisać ponownie tego samego kodu. Celem jest jego wielokrotne wykorzystanie. W kursie poznasz metody parametryzacji, rozszerzania i dziedziczenia komponentów. Zobaczysz jak komponenty mogą wykrywać inne komponenty i wchodzić ze sobą w interakcje, by twój kod był czystszy. Zobaczysz jak wykorzystać wspólną logikę komponentu do skonstruowania kilku różnych elementów interfejsu. Dowiesz się jak dzielić logikę komponentów i tworzyć kod do wielokrotnego użytku.


Projekcja i kompozycja treści

W drugiej sekcji kursu pokazane są techniki oddzielania logiki od szablonu. Omówione zostały proste oraz zaawansowane techniki projekcji treści pomiędzy komponentami. W tej sekcji dowiesz się także jak wykrywać komponenty znajdujące się w szablonach innych komponentów i budować logikę w pełni niezależną od widoku.


Dyrektywy behawioralne

Angular od wersji drugiej posiada bardzo potężny zestaw wiązań i dyrektyw wbudowanych. Można dzięki nim budować kompletne aplikacje bez potrzeby tworzenia dyrektyw. W kolejnej sekcji tego kursu omówione zostały szczegółowo te właśnie dyrektywy, a dokładniej - proces budowania własnych dyrektyw, by w pełni kontrolować natywne elementy DOM (a także i komponenty). Z tej sekcji dowiesz się nie tylko jak wykonać nietypowe operacje na DOM w dyrektywach, nie używając do tego jQuery, ale także jak bezpiecznie i niezależnie od platformy obsłużyć operacje na DOM, podpinanie zdarzeń i wiele innych.


Dyrektywy strukturalne

Dyrektywy nie tylko pozwalają zmieniać wygląd strony, ale dzięki możliwości łączenia i komunikowania się między sobą - pozwalają na budowanie własnych elementów logiki interfejsu, niezależnych zupełnie od struktury HTML. Pokażę Ci jak stworzyć atrybuty, które wystarczy umieścić w dowolnym fragmencie HTML, by przerobić go na panel, zakładki czy listę rozwijaną. Zobaczysz jak prawidłowo obsłużyć zdarzenia, akcje użytkownika i komunikację pomiędzy dyrektywą a komponentem. Na praktycznym przykładzie zbudujemy kolejne praktyczne elementy interfejsu użytkownika.


Szablony

W kolejnych lekcjach kursu zajmiemy się pracą z szablonami. Dowiesz się czym jest i jak działa szablon w Angularze. Omówione jest proste oraz zaawansowane wykorzystanie dyrektyw ngIf oraz ngFor oraz to, jak działają one “w środku”. W tej sekcji poznasz także techniki dynamicznego podmieniania szablonów oraz całych komponentów. Dowiesz się jak uzyskać referencje do szablonów i umieszczać je dynamicznie w kontenerach.


Dynamiczna struktura komponentów

Struktura interfejsu nie musi być zdefiniowana na sztywno. W ostatniej sekcji kursu omówione są narzędzia do dynamicznego podmieniania komponentów oraz przekazywania do nich danych. Kurs skupia się na praktycznych aspektach pracy z Angularem. Dowiesz się z niego nie tylko jakie funkcje do budowania interfejsów oferuje Angular, ale także - jak je wykorzystać w prawdziwych, praktycznych sytuacjach. Podczas kursu wspólnie budujemy zakładki, panele czy listy rozwijane, a na koniec pokażemy Ci jak zbudować rozszerzalny interfejs przykładowej aplikacji społecznościowej - w tym, jak budować rekurencyjne struktury komponentów.


Dla kogo jest ten kurs?

Chociaż kurs prezentuje techniki zaawansowane, to przygotowany został w taki sposób, by każdy, kto zna podstawy Angulara, mógł wykorzystać przedstawione w nim techniki. Jeżeli przerobiłeś Kurs Angular od Podstaw na eduweb i rozumiesz działanie komponentów i wiązań, z pewnością dasz sobie radę z przyswojeniem zawartej w kursie wiedzy. Jest to kurs na poziomie średnio-zaawansowanym, dla osób, które znają podstawy Angulara, ale także podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end, takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz RxJS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak, by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania. Do każdej lekcji dołączone są pliki źródłowe, które pomogą w zrozumieniu przykładów.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i pracować efektywniej.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Who this course is for:
 • Chociaż kurs prezentuje techniki zaawansowane, to przygotowany został w taki sposób, by każdy, kto zna podstawy Angulara, mógł wykorzystać przedstawione w nim techniki. Jeżeli przerobiłeś Kurs Angular od Podstaw na Eduweb i rozumiesz działanie komponentów i wiązań, z pewnością dasz sobie radę z przyswojeniem zawartej w kursie wiedzy. Jest to kurs na poziomie średnio-zaawansowanym, dla osób, które znają podstawy Angulara, ale także podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end, takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz RxJS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak, by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania. Do każdej lekcji dołączone są pliki źródłowe, które pomogą w zrozumieniu przykładów.