Kurs Angular od Podstaw
3.8 (3 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled

Kurs Angular od Podstaw

Nowoczesne Technologie Front-End
3.8 (3 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Price: $54.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 10.5 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Narzędzie generowania kodu
 • Budowanie interaktywnych interfejsów
 • Programowanie obiektowe i reaktywne
 • Dynamiczne formularze i walidacja
 • Automatyczne renderowanie zmian
 • Architektura złożonych aplikacji
 • SPA i Nawigacja z HTML5 History API
 • Finalna aplikacja Multimedialna Spotify!
Course content
Expand all 57 lectures 10:22:37
+ Wstęp do kursu
3 lectures 32:58
Edytor pliki narzedzia
18:20
Struktura Aplikacji
09:05
+ Praca z DOM
10 lectures 01:19:07
Główny Komponent
05:27
Wiązanie danych
11:33
Wykrywanie zmian
06:50
Dołączanie bibliotek
07:41
Dynamiczne właściwości
11:40
Atrybuty a właściwości
06:47
Obsługa zdarzeń
12:14
Dynamiczne stylowanie
09:18
Dynamiczne klasy CSS
06:42
Bonus
00:55
+ Dyrektywy wbudowane
7 lectures 01:05:26
Dyrektywa ngClass
05:11
Dyrektywa ngStyle
03:43
Dyrektywy Template i ngIf
11:11
Problem stanu i hidden
08:59
Dyrektywa ngSwitch
11:39
Dyrektywa ngFor
14:25
+ Komponenty
7 lectures 01:22:53
Komponenty
12:31
Style i enkapsulacja
12:16
Inputs Wejscia
10:42
Outputs Wyjscia
17:22
Projekcja z ngContent
09:14
Wiazania kopie i referencje
19:53
Bonus
00:55
+ Moduły i Usługi
7 lectures 01:50:29
Moduły
12:02
Usługi
14:22
Wstrzykiwanie zależności
16:16
Usługi współdzielone i izolowane
12:33
Nowe API Spotify - aktualizacja
21:51
Praktyczny przykład
18:12
Praktyczny przyklad - dane z serwera
15:13
+ Programowanie Reaktywne
5 lectures 49:29
Wprowadzenie do Programowania Reaktywnego
11:43
RxJS Observable i Subject
10:37
Operatory map i startWith
08:03
Async Pipe
03:51
Reaktywne Formularze
15:15
+ Routing
9 lectures 01:21:32
Przekierowania
04:20
Routing dla modułów
07:10
Nawigacja z History API
10:32
Parametryzowane ścieżki
17:58
Zagnieżdzony routing
13:27
Routing reaktywny
05:11
Nawigacja z kodu
12:56
Bonus
00:55
+ Formularze
6 lectures 59:09
Lokalne referencje i HTML5 API
12:00
Dyrektywy ngForm i ngModel
15:00
Walidacja i komunikaty błędów
05:51
Stany formularza
09:56
Stylowanie stanu formularza
05:58
Elementy radio i select
10:24
+ Finalna Aplikacja
3 lectures 01:01:34
Komunikacja z serwerem
24:24
Współdzielone usługi
26:38
Deployment produkcyjny
10:32
Requirements
 • Podstawowa znajomość technologii internetowych; HTML, CSS, JavaScript
Description

Wprowadzenie

Angular to kolejny krok, ewolucja jednego z najbardziej popularnych frameworków front-end. Już po kilku pierwszych lekcjach kursu zobaczysz jak dzięki uproszczeniu i uporządkowaniu jest on obecnie nie tylko prostszy do nauki niż pierwsze wydania, ale dzięki świetnej współpracy z najnowszymi technologiami takimi jak HTML5 i Strumienie jest to także rewolucja w produktywności i komforcie tworzenia aplikacji internetowych. Jeśli Twoje aplikacje internetowe wymykają się spod kontroli, Twój kod jest coraz trudniejszy w utrzymaniu, a Ty chciałbyś zacząć korzystać z najnowszych zdobyczy technologii front-end w sposób systematyczny i produktywny, to ten kurs jest dla Ciebie.

 • Narzędzie generowania kodu

 • Automatyczne renderowanie zmian

 • Budowanie interaktywnych interfejsów

 • Architektura złożonych aplikacji

 • Programowanie obiektowe i reaktywne

 • SPA i Nawigacja z HTML5 History API

 • Dynamiczne formularze i walidacja

 • Finalna aplikacja Multimedialna Spotify!

Angular to nie tylko biblioteka renderująca interfejs użytkownika. To ekosystem narzędzi zbudowanych z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu tego co oferują nowoczesne przeglądarki. Także te mobilne! Jeśli w pracy z JavaScript chciałbyś wykorzystać komponenty, programowanie obiektowe czy narzędzia reaktywne - Angular zbudowany jest od podstaw ze wsparciem dla tych narzędzi.


Budowanie interfejsu z Angular

Angular to potężne i rozbudowane narzędzie, ale podobnie jak w przypadku jego poprzednika jego główną siłą są wiązania danych. Właśnie dzięki nim nie musisz już martwić się o to jak wyrenderować właściwe elementy, jak i gdzie podpiąć obsługę zdarzeń itd. Już w ciągu pierwszych kilku lekcji zobaczysz jak możesz łatwo zapomnieć o jednym z największych zmartwień programisty aplikacji dynamicznych - ręczne renderowanie HTML. W Angular zmieniasz związane dane i widzisz w przeglądarce poprawny HTML! Twoje dane są renderowane automatycznie. To już w drugiej lekcji tego kursu.


Dyrektywy i Komponenty

Czy zdarzyło Ci się pracować z kodem w JavaScript, który miał tysiące linii i składał się głównie z poplątanych wywołań jQuery? Czy nie marzyło Ci się by móc po prostu stworzyć własne elementy HTML, które robiłyby dokładnie to co Ty chcesz? W tym kursie zobaczysz, że to nie tylko możliwe, ale całkiem proste. Jedną linią kodu możesz zmienić zwykły kod JavaScript w interaktywny komponent, który Angular wyrenderuje w Twoim kodzie HTML. Jego wygląd, style i zachowanie zależą zupełnie od Ciebie. Zobaczysz jak zdefiniować swoje własne elementy, zagnieżdżać je w dowolny sposób, przekazywać im atrybuty, nasłuchiwać zdarzeń i wiele wiele więcej...


Budowanie złożonych aplikacji

Kurs Angular to nie tylko renderowanie HTML, ale też wiele przydatnych narzędzi. Zobaczysz jak budować proste aplikacje korzystając wyłącznie z komponentów. Dowiesz się jak dzięki modułom i usługom uporządkować kod Twojej aplikacji. 

Jeśli nie znasz jeszcze korzyści jakie daje TypeScript to nie musisz się przejmować. W tym kursie wprowadzimy Cię do nowinek w JavaScript oraz pokażemy zalety jakie daje rozszerzenie języka TypeScript. Zobaczysz jak dzięki typom i automatycznemu wstrzykiwaniu usług możesz w bardzo prosty sposób budować złożone aplikacje zorientowane obiektowo. Jeśli pracowałeś z kodem obiektowym w Java lub C# to zobaczysz wiele znanych Ci rozwiązań.


Programowanie Reaktywne

Jeśli bardziej interesuje Ciebie programowanie funkcyjne i reaktywne to z Angular świetnie pracuje się także w tym stylu. W kolejnych sekcjach kursu poznasz strumienie, dowiesz się czym są obiekty obserwowalne i jak łączyć je ze sobą by tworzyć reaktywne interfejsy.

Zobaczysz też jak pójść o krok dalej i zacząć myśleć strumieniowo, budując architekturę Twojej aplikacji w oparciu o strumienie danych. Pokażemy Ci jak zbudować formularze, które reagują na akcje użytkownika. Dowiesz się jak użyć strumieni by aktualizować dane z serwera, a nawet jak jeszcze bardziej przyspieszyć działanie aplikacji dzięki aktualizowaniu interfejsu użytkownika właśnie przy użyciu strumieni. W tym kursie zobaczysz też, że programowanie obiektowe i reaktywne wcale nie muszą się wykluczać, ale mogą świetnie ze sobą współpracować.


Dynamiczne aplikacje typu SPA i proste linkowanie

To że aplikacja jest typu Single Page nie musi oznaczać, że użytkownik widzi wciąż to samo i nie może się poruszać po naszej aplikacji jak po stronie internetowej. Teraz Twoje aplikacje będą mogły bez problemu kryć w sobie wiele różnych widoków, po których może poruszać się użytkownik. W tym kursie zobaczysz jak kontrolować złożone nawigacje w jednym prostym pliku routingu. 

Dowiesz się jak zintegrować nawigację z nowym HTML5 History API, dzięki czemu użytkownik aplikacji będzie mógł swobodnie korzystać z paska adresu, a nawet przycisków wstecz i w przód w przeglądarce. Zobaczysz jak w prosty sposób tworzyć dynamiczne odnośniki i elementy nawigacji, które pokazują aktualny stan nawigacji.


Walidacja i stylowanie formularzy

Jeśli już wcześniej budowałeś aplikacje internetowe, zapewne wiesz, że najbardziej żmudną pracą jest renderowanie, aktualizacja i walidacja stanu formularzy. W sekcji poświęconej budowaniu formularzy zobaczysz jak z Angular możesz szybko i prosto budować formularze, a wyświetlanie odpowiednich komunikatów błędów możesz obsłużyć bez pisania linijki kodu JavaScript. Poznasz także dobre praktyki, które pozwolą Ci uniknąć wielu typowych problemów występujących przy zapamiętywaniu danych z formularzy.


HTML5 i Multimedia

Angular 2 w przeciwieństwie do innych bibliotek i frameworków, które próbują ukryć mechanizmy przeglądarki przed programistą - ten przyjmuje odwrotną strategię. Nowe API pozwala w bardzo prosty sposób komunikować się z dowolnym mechanizmem w przeglądarce. Angular świetnie współpracuje z DOM API, z nowymi HTML5 API oraz dzięki swej uniwersalności będzie też on świetnie działał z każdym nowym rozwiązaniem które pojawi się w przyszłości. Jak zobaczysz w tym kursie Angular świetnie współpracuje z nowoczesnymi przeglądarkami, a dzięki przejrzystemu, uniwersalnemu API jest to najlepsze rozwiązanie na przyszłość.


Dla kogo jest ten kurs?

1. Kurs jest świetnym wprowadzeniem zarówno do koncepcji Angular jak i praktycznego zastosowania tego narzędzia w projektach. Polecany jest wszystkim, którzy, chcą usprawnić, przyspieszyć i usystematyzować sposób w jaki budują aplikacje internetowe. W szczególności aplikacje typu single page.
2. Jest to kurs na poziomie wprowadzającym dla osób, które znają podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W pierwszych sekcjach kursu omówione są różnice między podejściem klasycznym do pracy z przeglądarką, a podejściem bardziej produktywnym, które oferuje Angular.
3. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz Rx.JS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania. 
4. Konfiguracja jest także bardzo prosta dzięki dołączonym narzędziom i wideo-instrukcji pokazującej krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować narzędzia. Do każdej lekcji dołączone są też pliki źródłowe.


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć własne strony internetowe.

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Who this course is for:
 • 1. Kurs jest świetnym wprowadzeniem zarówno do koncepcji Angular jak i praktycznego zastosowania tego narzędzia w projektach. Polecany jest wszystkim, którzy, chcą usprawnić, przyspieszyć i usystematyzować sposób w jaki budują aplikacje internetowe. W szczególności aplikacje typu single page.
 • 2. Jest to kurs na poziomie wprowadzającym dla osób, które znają podstawy HTML, CSS, i JavaScript. W pierwszych sekcjach kursu omówione są różnice między podejściem klasycznym do pracy z przeglądarką, a podejściem bardziej produktywnym, które oferuje Angular.
 • 3. W kursie używane są sporadycznie najnowsze technologie front-end takie jak WebPack, EcmaScript 2015, TypeScript oraz RxJS. Nie musisz jednak znać żadnej z tych technologii. Kurs wykorzystuje je w minimalny sposób, tak by pokazać ich możliwości we współpracy z Angular i zachęcić do ich dalszego poznawania.
 • 4. Konfiguracja jest także bardzo prosta dzięki dołączonym narzędziom i wideo-instrukcji pokazującej krok po kroku jak zainstalować i skonfigurować narzędzia. Do każdej lekcji dołączone są też pliki źródłowe.