Kurs Adobe Muse
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
1 student enrolled

Kurs Adobe Muse

Tworzenie Stron WWW
0.0 (0 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
1 student enrolled
Last updated 6/2019
Polish
Price: $34.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 7.5 hours on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Praktyczny projekt strony od A-Z
 • Praca z projektami One-Page
 • Eksport na serwer i edycja w przeglądarce
 • Efekty Parallax na stronie
 • Responsywny serwis na wiele urządzeń
 • Wdrażanie widgetów jak galeria czy menu
 • Komponenty jak mapa, Google, Facebook
Requirements
 • Podstawowa umiejętność obsługi komputera.
Description

Wprowadzenie

Twórz świetne witryny w środowisku graficznym - bez kodowania! Odkryj potencjał edytora, który umożliwia intuicyjne tworzenie stron WWW i przygotuj w rekordowym czasie estetyczną, prostą witrynę czy landing page. Teraz możesz także tworzyć strony responsywne, które świetnie wyglądają na każdym urządzeniu i rozdzielczości. Jeśli chcesz stworzyć swoją pierwszą witrynę lub masz doświadczenie w tworzeniu stron, ale chcesz znacznie przyspieszyć proces pracy z prostymi witrynami - Muse to najlepsze rozwiązanie!

 • Praktyczny projekt strony od A-Z

 • Responsywny serwis na wiele urządzeń

 • Praca z projektami One-Page

 • Wdrażanie widgetów jak galeria czy menu

 • Eksport na serwer i edycja w przeglądarce

 • Komponenty jak mapa, Google, Facebook

 • Efekty Parallax na stronie

 • I wiele więcej!

W kursie skoncentrujemy się na praktycznym przykładzie witryny, który wykorzystuje jak najwięcej narzędzi Adobe Muse. Przy okazji budowania kompletnej strony WWW skorzystamy z gotowych widgetów jak galeria czy rozwijane menu, zdefiniujemy tło i galerię na całą wielkość okna przeglądarki, przypniemy do przeglądarki niektóre z elementów witryny oraz wykorzystamy integrację z Adobe Photoshop i innymi narzędziami, aby przyspieszyć pracę. Na koniec opublikujemy gotową stronę oraz włączymy opcje edycji bezpośrednio w przeglądarce!


Od Planowania do Publikacji

Z pomocą Adobe Muse możesz przejść przez wszystkie etapy projektowania strony WWW, począwszy od intuicyjnego planowania mapy witryny, przez projektowanie, aż do momentu publikacji strony w sieci. W tej części zajmiemy się też przygotowaniem i organizacją treści dla witryny, przejrzymy darmowe zasoby, a także będziemy pracować ze Stronami Wzorcowymi, które pozwolą znacznie uprościć wdrażanie poprawek do najważnieszych komponentów w obrębie całej witryny.


Praca z gotowymi komponentami

Muse oferuje szereg komponentów, które możesz umieścić na stronie po prostu przeciągając je z panelu. Edycja tych elementów jest bardzo prosta i intuicyjna - bez problemu możesz zmienić zawartość przesuwanych paneli czy wyedytować grafikę, a także poszczególne stany przycisków. Biblioteki komponentów można rozszerzać instalując dodatki do Muse, jednak nawet te domyślne oferują mnóstwo ciekawych rozwiązań jak galerie, tooltipy, dynamiczne menu, obsługa przycisków social media, rozwijane panele i wiele więcej!


Esencja praktycznej pracy w Adobe Muse

Podczas całego kursu postaram się przekazać Ci jak najwięcej praktycznych, ciekawych wskazówek oraz trików w Adobe Muse. Skoncentrujemy się na nieszablonowym wykorzystaniu komponentów po to, aby osiągnąć świetne efekty, niekoniecznie zgodne z typowym przeznaczeniem danego widżetu. Wykorzystamy nietypowe rozwiązania do tworzenia efektownych animacji na przyciskach czy efektów rozwijanego menu. Tych wskazówek nie znajdziesz w popularnych tutorialach o Muse czy dokumentacji.


Responsive Web Design w Muse

Jedną z najciekawszych nowości w Muse jest możliwość tworzenia stron w pełni responsywnych, opartych o tak zwane breakpointy, które można łatwo edytować i dopasowywać elementy, które zawierają. Omówimy wszystkie aspekty tworzenia elastycznego projektu a także udzielę Ci szeregu wskazówek dotyczących dobrych praktyk tworzenia stron w technice RWD. Jest to absolutnie kluczowa strategia, którą premiuje także wyszukiwarka Google promując w wynikach organicznych strony zaprojektowane zgodnie z konwencją Responsive Web Design.


Własne Komponenty i edycja kodu HTML

Muse oferuje pracę w środowisku graficznym, nieco zbliżonym do Adobe InDesign. Jeśli jednak chcesz rozszerzyć możliwości Twojej strony, masz możliwość ingerencji w kod HTML Twojej witryny. W trakcie kursu dowiesz się jak dodać własne kawałki kodu czy nadpisać pewne style CSS w ramach Twojej witryny. Pokażę Ci także jak z pomocą tego sposobu dodać na stronę elementy takie jak mapy Google, filmy z YouTube czy inną dynamiczną zawartość!


Szybkie publikowanie oraz edycja w przeglądarce

Publikacja gotowej strony w Muse jest niezwykle prosta - z pomocą jednego kliknięcia możesz wysłać stronę na własny serwer FTP, jeśli takim dysponujesz lub skorzystać z opcji hostowania Twojej strony na serwerach Adobe, również w niezwykle intuicyjny sposób. To znaczy, że w przeciągu kilku sekund Twoja strona będzie dostępna w sieci! Późniejsza aktualizacja jest niezwykle prosta i także sprowadza się do użycia jednego przycisku. Co ciekawe, strony w Muse można także edytować bezpośrednio w przeglądarce, z dowolnego miejsca!


Lightbox oraz Galeria Zdjęć

W Muse możesz bardzo łatwo dodać na stronę gotową galerię zdjęć. Jest ona w pełni edytowalna - możesz zarządzać rozmiarami i położeniem miniaturek a także uruchomić galerię w oknie lightbox po przyciemnieniu całej strony z aktywną opcją pokazu slajdów. Dowiesz się także jak tworzyć niestandardowe galerie a także dopasować je do różnych rozdzielczości.


Dla kogo jest ten kurs?

Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zamierzają się zająć, albo już zajmują się projektowaniem stron WWW i chcą wykorzystać potencjał Adobe Muse, aby tworzyć proste strony w rekordowym czasie. Ponieważ strony projektujemy w środowisku graficznym, kurs mogą wykorzystać graficy, którzy chcą bez kodowania stworzyć działającą stronę WWW z ciekawymi komponentami lub nawet osoby zajmujące się na co dzień promocją czy prowadzące firmę, które nie mają dogłębnej wiedzy technicznej. Również ci z Was, którzy na co dzień pracują jako webdeweloperzy, używając Muse oszczędzą mnóstwo cennego czasu!

Jeśli chcesz projektować strony WWW, wizytówki, landing page i inne proste formy, wzbogacone o ciekawe komponenty z użyciem najnowszych standardów - ten kurs jest dla Ciebie!


Dlaczego wybrać właśnie ten kurs?

 1. Kurs wideo to najbardziej efektywna a zarazem najprzyjemniejsza forma nauki. Jest on tak prowadzony, byś cały czas mógł go śledzić z zainteresowaniem i zaangażowaniem, a także czerpać satysfakcję ze zdobytej wiedzy!

 2. Wiedza, którą otrzymujesz w tym kursie, to nie tylko sucha teoria, ale również wskazówki od praktyka z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym dużo łatwiej będzie Ci opanować materiał i tworzyć profesjonalne witryny internetowe!

 3. Uczysz się na praktycznych przykładach. Kurs, który masz przed sobą to esencja praktycznej wiedzy i doświadczenia a także wzorów, które oszczędzą Ci godziny pracy i poszukiwań.

Who this course is for:
 • Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które zamierzają się zająć, albo już zajmują się projektowaniem stron WWW i chcą wykorzystać potencjał Adobe Muse, aby tworzyć proste strony w rekordowym czasie. Ponieważ strony projektujemy w środowisku graficznym, kurs mogą wykorzystać graficy, którzy chcą bez kodowania stworzyć działającą stronę WWW z ciekawymi komponentami lub nawet osoby zajmujące się na co dzień promocją czy prowadzące firmę, które nie mają dogłębnej wiedzy technicznej. Również ci z Was, którzy na co dzień pracują jako webdeweloperzy, używając Muse oszczędzą mnóstwo cennego czasu!
Course content
Expand all 52 lectures 07:29:38
+ Wstęp do Kursu
4 lectures 30:37
Pobieranie i instalacja Muse
08:20
Praca z plikami źródłowymi
03:05
Tworzenie responsywnych serwisów
09:34
+ Pierwsze projekty w Muse
4 lectures 28:43
Właściwości nowej strony
09:22
Praca z preferencjami
07:26
Ikonki favicon
11:00
Bonus
00:55
+ Projektowanie strony
3 lectures 33:17
Tryb planowania w Muse
10:53
Organizacja Paneli
12:10
Praca ze stopką i nagłówkiem
10:14
+ Praca z grafiką
3 lectures 27:24
Import grafik do Muse
07:05
Osadzanie tła dla strony
09:17
Obieg pracy z Bibliotekami
11:02
+ Ważne techniki Muse
5 lectures 40:36
Opcje wyrównania
07:08
Właściwości tła witryny
09:47
Praca z warstwami
07:14
Tworzenie Anchorów i Hiperłącza
09:13
Przypinanie elementów do strony
07:14
+ Treść i typografia na stronie WWW
3 lectures 23:47
Tworzenie Content Inventory
06:06
Zastosowania typograficzne
09:56
Style akapitowe
07:45
+ Stany obiektów i kolory
5 lectures 34:49
Obsługa stanów przycisków
10:51
Praca z Kolorami
08:00
Import stanów z PSD
08:25
Bonus
00:55
+ Efekty Przewijania
3 lectures 28:10
Efekt pseudo Parallax
08:27
Wprowadzenie do Parallax
10:47
Praca z efektami ruchu
08:56
+ Widżety w Adobe Muse
7 lectures 01:10:19
Tworzymy galerię zdjęć
10:01
Kreatywne podejście do widżetów
12:50
Praca z rozwijanym menu
12:19
Tworzymy stopkę cz.1
08:23
Tworzymy stopkę cz.2
07:43
Zewnętrzny kod HTML w Muse
08:28
Rozwijana stopka i animacja
10:35
+ Dodatkowe przydatne narzędzia
4 lectures 32:07
Panele tekstu i glify
07:28
Praca z Icon Fontami
07:34
Edycja CSS i style hiperłączy
06:28
Formularz kontaktowy
10:37