(110+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi | 2020
4.6 (11,336 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
34,333 students enrolled

(110+ Saat) Komple Uygulamalı Web Geliştirme Eğitimi | 2020

Sıfırdan ileri seviyeye 'Web Geliştirme': Html,Css,Sass,Flexbox,Bootstrap,Javascript,Angular,JQuery,Asp.Net Mvc&Core Mvc
Bestseller
4.6 (11,323 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
34,333 students enrolled
Created by Sadık Turan
Last updated 7/2020
Turkish
Current price: $13.99 Original price: $19.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 112 hours on-demand video
 • 16 articles
 • 11 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Web geliştirici olmak için gereken tüm konuları öğrenip kariyerinize iyi bir başlangıç yapabileceksiniz.
 • Web Tasarımınızı sıfırdan kendiniz adım adım yapabileceksiniz.
 • Bir blog sitesi yada bir şirketin tanıtım sitesini kolaylıkla yapabileceksiniz.
 • Web sitelerinize bir yönetim paneli ekleyip dinamik içeriklerinizi bir yerden yönetebileceksiniz.
 • Kurs sonunda donanımlı bir web geliştirici olup bu alanda para kazanıyor olabileceksiniz.
Course content
Expand all 699 lectures 112:11:24
+ Kursa Hazırlık
7 lectures 34:25

Bu dersimizde web geliştirme derslerine çalışırken nelere dikkat etmeliyiz sorularına cevap verelim.

Preview 04:54

Bu dersimizde web geliştirme alanında en çok karşılaştığımız temel kavramlardan olan web tasarım (front-end), web programlama(back-end), fullstack web geliştirici, alan adı (domain name) ve web hosting gibi temel kavramların neler olduğunu öğrenelim.

Preview 08:02

Bu dersimizde web geliştirme alanında çalışan kişilerin hangi alanlarla uğraştıklarını öğrenelim. Frontend, backend ve full-stack web geliştiriciler bir web sitesinin yapımı aşamasında hangi alanlarla ilgilenirler?

Preview 07:06

Bir web geliştiricinin bir web sitesi yaparken kullanması gereken web site geliştirme araçları nelerdir ve nasıl kurulur ? Web geliştirme araçları ücretli midir? gibi konuları öğrenelim.

Geliştirme Araçları
05:09

Bu dersimizde bir web tasarımı yaparken kullandığımız web geliştirme araçlarından olan visual studio code ve brackets editörünün kurulumunu ve nasıl kullanabileceğimizi öğrenelim.

Geliştirme Araçlarını Tanıyalım
07:49
Sıkça Sorulan Sorular & Kaynak Dosyalar
00:37
+ Html 5
22 lectures 03:24:20
Bölüm Hakkında
00:29

Bu dersimizde basit bir html5 web sayfasının nasıl yapıldığını öğrenelim.

Preview 07:09

Bu dersimizde html5 etiketi nedir ve nasıl oluşturulur, basit bir web sayfasının temel bileşenleri nedir gibi konuları öğrenelim.

Html Yapısı
09:02

Bu dersimizde html5 standardına uygun bir html5 web sayfası oluşturduktan sonra html5 standardına uygun bir html5 iskeleti oluşturalım. Web sayfasının başlık kısmı (title), meta etiketleri, gibi bileşenlerin neler olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenelim.

Preview 09:26

Bu dersimizde web sayfamızın arama motorlarına site içeriğini ve site amacını daha güzel bir şekilde sunmak için gerekli olan title ve meta etiketlerini kullanabileceğimiz güzel bir html uygulaması yapalım.

Uygulama Çalışması - 1
07:10

Bu dersimizde html başlık etiketlerinin (h1....h6)  kullanımını ve hangi mantıksal anlamlar taşıdıklarını öğrenelim.

Başlık Etiketleri
07:30

Bu dersimizde html p yani html paragraf etiketinin kullanımını öğrenelim.

Paragraf Etiketi
05:21

Bu dersimizde html biçimlendirme etiketlerinden b, strong, i, em, u, ins, sup, sub, del, small ve mark etiketlerinin kullanımını öğrenelim.

Biçimlendirme Etiketleri
07:20

Bu dersimizde html biçimlendirme etiketlerinden b, strong, i, em, u, ins, sup, sub, del, small ve mark etiketlerinin kullanımını daha iyi öğrenebilmek için bir html biçimlendirme etiketleri uygulaması yapalım.

Uygulama Çalışması - 2
10:49

Bu dersimizde html sırasız listelerin (ul) ne olduğunu ve nasıl oluşturulduğunu öğrenelim.

Sırasız Listeler
06:35

Bu dersimizde html sıralı listelerin (ol) ne olduğunu ve nasıl oluşturulduğunu öğrenelim.

Sıralı Listeler
05:23

Bu dersimizde html sıralı ve sırasız listelerin kullanımını daha iyi anlayabilmek için güzel bir html liste uygulaması yapalım. Ayrıca iç içe html listelerinin kullanımını görelim.

Uygulama Çalışması - 3
11:29

Bu dersimizde html sayfalarına resim ekleme (img) işlemlerinin nasıl yapıldığını öğrenelim. Ayrıca farklı klasördeki resimlere nasıl ulaşacağımızı öğrenelim.

Images
11:18

Bu dersimizde html form etiketinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrendikten sonra html form kontrollerinin türlerini görüp hangi amaç için kullanıldıklarını öğrenelim.

Forms
16:57

Bu dersimizde html form etiketinin kullanımını daha iyi anlayabilmek için güzel bir html formu oluşturalım. Html formumuz ile kullanıcının kişisel bilgilerini toplamayı amaçlıyoruz ve her bilgi türü için ise farklı bir html form kontrolü (html form etiketi) kullanıyoruz.

Uygulama Çalışması - 4
11:27

Bu dersimizde html tablolarının nasıl oluşturulacağını öğrenelim. Html <table> etiketi içinde kullandığımız <tr>, <th>, <td>, <thead>, <tbody> etiketlerinin kullanımını öğrendikten sonra ise colspan ve rowspan özelliklerinin ne olduğunu görelim.

Tables
09:42

Bu dersimizde html linklerinin (a) nasıl oluşturulduğunu öğrenelim. Html <a> etiketi ile başka bir sayfaya ulaşabilmek için link oluşturma, bir resmi link haline çevirme gibi konuları öğreniyoruz. 

Links
09:11

Bu dersimizde html tablo ve html link kullanımını daha iyi anlayabilmek için güzel bir html uygulaması yapıyoruz.

Uygulama Çalışması - 5
14:30

Bu dersimizde html div ve span etiketleri nedir ve nasıl kullanılır, öğrenelim. Web sayfalarında neden html div etiketi ya da neden bir span etiketi kullanma ihtiyacı duyarız?

Div & Span
08:16

Bu dersimizde html semantic etiketler yani html mantıksal etiketlerinin hangi amaçla ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz. Html mantıksal etiketlerini kullanarak web sayfamızda anlatmak istediklerimizi arama motorlarına  çok daha anlamlı bir şekilde aktarabiliyoruz. Arama motorları mantıksal etiketlerle çevrelenen içerikleri çok daha çabuk çözümlediklerinden dolayı sitemize bir çok ziyaretçiyi getirmektedir.

Semantic Elements
12:43

Bu dersimizde html iframe kullanımını öğrendikten sonra youtube videolarını web sayfamıza iframe ile nasıl ekleyebileceğimizi öğreniyoruz.

IFrames
04:52

Bu dersimizde html5 bölümünde öğrendiğimiz bir çok html etiketini geniş kapsamlı bir html uygulamasında kullanıp bir web site tasarımı yapıyoruz ve yaptığımız web sayfasını hosting hesabımızda yayınlıyoruz.

Genel Tekrar Uygulaması
17:41
Bölüm Sonu Testi
10 questions
+ Css - Giriş
7 lectures 41:28
Bölüm Hakkında
00:32

Bu dersimizde css derslerine başlamadan önce css 'in ne olduğunu ve hangi amaçla kullanıldığını örnekler üzerinden görüp css hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

Css Nedir ?
05:18

Bu dersimizde css söz diziminin nasıl olduğunu öğrendikten sonra bir kaç css kodu yazıp css kodlarını daha yakından tanıyoruz.

Css Sözdizimi
02:15

Bu dersimizde internal css yani sayfa içi css kodlamasının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz. Css kodlarımızı internal css olarak tanımladığımızda css kodlarımız sadece css kodlarının yazıldığı sayfadaki html etiketlerini etkiler.

Internal Css
07:50

Bu dersimizde inline css yani satır içi css kodlamasının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz. Css kodlarımızı inline olarak sadece bir html etiketi içine yazabiliriz dolayısıyla yazdığımız css kodu sadece içine yazıldığı html etiketine özgüdür.

Inline Css
06:47

Bu dersimizde external css yani sayfa dışı css kodlamasının ne olduğunu ve nasıl kullandığını öğreniyoruz. External css olarak tanımladığımız css kodları harici bir .css uzantılı dosyada yazıldığından dolayı dosyanın eklendiği her web sayfası bu css kodlarını kullanabilir.

External Css
12:25

Bu dersimizde inline css, internal css ve external css derslerinde öğrendiğimiz css tanımlama türlerini daha iyi anlayabilmek için bir todo list uygulaması yapıyoruz.

Uygulama - Todo List
06:21
+ Css - Seçiciler
11 lectures 02:03:44

Bu dersimizde css kodlarımızı uygulayacak olduğumuz html etiketlerini seçmek için id selector (id seçici) ve class selector (sınıf seçici) kullanımlarının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz.

IDs & Classes
12:40

Bu dersimizde id selector ve class selector kavramlarını daha iyi anlayabilmek için güzel bir uygulama üzerinden hem id seçicisi hem de class seçicisi ile html etiketlerine ulaşıp css kodlarımızı yazıyoruz.

Uygulama : IDs & Classes
10:53

Bu dersimizde group selector yöntemlerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını öğreniyoruz. Css grup seçici türleri ile html etiketlerine çok daha özel yöntemlerle ulaşıp css kodlarımızı uygulayabiliriz.

Group Selectors
12:02

Bu dersimizde attribute selector yöntemlerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını öğreniyoruz. Css özellik seçici türleri ile html etiketlerine çok daha özel yöntemlerle ulaşıp css kodlarımızı uygulayabiliriz.

Attribute Selectors
08:36

Bu dersimizde pseudo selector yöntemlerinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldıklarını öğreniyoruz. Css pseudo class ve pseudo element seçici türleri ile html etiketlerine çok daha özel yöntemlerle ulaşıp css kodlarımızı uygulayabiliriz.

Pseudo Selectors
13:54

Bu dersimizde css inherits yani css' de kalıtımın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz. Bir çok html etiketi parent etiketlere uygulanan css kodlarını kalıtım yoluyla kendi üzerine alabilirler, bu işleme css' de kalıtım denir.

Css Inherits
11:17

Bu dersimizde bu zamana kadar öğrendiğimiz css selectors türlerinin hepsini tekrar edebileceğimiz geniş çaplı güzel bir css selector uygulaması yapıyoruz.

Uygulama - Selectors
14:28

Bu dersimizde bu zamana kadar öğrendiğimiz css selectors türlerinin hepsini tekrar edebileceğimiz güzel bir html tablo uygulaması yapıyoruz. Tasarlayacak olduğumuz css tablolarına css selector türleri ile ulaşıp güzel görünümlü html tabloları oluşturuyoruz.

Uygulama - Tablo Biçimlendirme
11:52

Bu dersimizde html div etiketinin nasıl ve hangi amaçla kullanıldığını örnek bir html sayfası üzerinde uygulayarak öğreniyoruz.

Divs
09:53

Bu dersimizde html div etiketinin kullanımını daha iyi öğrenebilmek için bir html blog tasarımı yapmaya başlıyoruz. Html blog tasarım uygulamamızın ilk olarak div kısımlarını oluşturuyoruz.

Uygulama - Divs
12:13

Bu dersimizde html sayfalarımızda css color özelliği ile yani css renk kullanımı ile html sayfalarımızda renkleri nasıl kullanabileceğimizi öğreniyoruz.

Colors
05:56
+ Css - Konumlandırma
8 lectures 01:02:34

Bu dersimizde css float özelliğinin ne olduğunu öğrendikten sonra resimlere float (floating image) özelliğinin nasıl uygulanacağını öğreniyoruz.

Floating Images
06:43

Bu dersimizde css float özelliğinin div etiketleri ile kullanımını öğrendikten sonra css floating işleminden sonra uygulamamız gereken css clearing özelliğinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını örnek uygulama üzerinden öğrenelim.

Floating Divs
10:20

Blog uygulamamızın 2.dersinde  css floating ve css clear özelliklerini uygulayıp css floating ve css clear konularını daha iyi anlıyoruz.

Uygulama : Floating
06:44

Bu dersimizde css display özelliğinin ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenelim. Css display inline, display block, display inline-block ve css display none nerelerde kullanılır ?

Display
08:34

Blog uygulamamızın 3.dersinde css display özelliğini uygulamamız üzerinden daha detaylı bir şekilde öğreniyoruz ve uygulamadaki etiket liste elemanlarını yan yana getiriyoruz. (tags liste)

Uygulama : Display
06:18

Bu dersimizde css position özelliği ile html nesnelerinin web sayfa üzerindeki konumlarını nasıl değiştireceğimizi öğreniyoruz. Css position özelliğinin alabileceği relative, absolute, static, fixed ve sticky kavramlarının neler olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğrenelim.

Positioning
09:02

Bu dersimizde css position özelliği ile html nesnelerinin web sayfa üzerindeki konumlarını nasıl değiştireceğimizi bir uygulama üzerinde öğrenelim. Bu uygulamamızda sırasıyla css position: relative, css position: absolute, css position: fixed ve css position: sticky özelliklerini uygulama üzerinde görelim.

Uygulama : Positioning - 1
08:09

Blog uygulamamızın 4.dersinde css position dersinde öğrendiğimiz konuları uygulamamız üzerinde kullanıp css position konusunu daha iyi öğreniyoruz.

Uygulama : Positioning - 2
06:44
+ Css - Box Model
5 lectures 47:34

Bu dersimizde css margin özelliğini öğreniyoruz. Html sayfalarında her bir html nesnesi arasındaki mesafeyi css margin ile ayarlayabiliriz. Css margin özelliğini hem block html etiketleri ile hem de inline html etiketleriyle kullanıyoruz.

Margin
09:17

Bu dersimizde css padding özelliğini öğreniyoruz. Html sayfalarında her bir html nesnesinin etrafındaki kenarlık ile içerik arasındaki mesafeyi ayarlamak için css padding özelliğini kullanıyoruz. Css padding özelliğini hem block html etiketleri ile hem de inline html etiketleriyle kullanıyoruz.

Padding
06:13

Bu dersimizde css border (css kenarlık) özelliğinin nasıl kullanıldığını öğrenelim. Border radius nedir ve nasıl kullanılır?

Borders
07:36

Bu dersimizde css box sizing ve css box model nedir ve nasıl kullanılır, öğrenelim.

Box Sizing & Box Model
06:00

Blog uygulamamızın 5.dersinde box model ile alakalı olan margin, padding ve border konularını uygulamamız üzerinde kullanıp box model konusunu daha iyi anlayalım.

Uygulama : Box Model
18:28
+ Css - Fonts & Icons
7 lectures 01:15:00

Bu dersimizde html sayfalarımızdaki yazılarımızın px, em, rem ve % cinsinden font büyüklüğünün (font-size) ayarlanmasını , font türlerini (font-family) ve google font' larının kullanımını öğreniyoruz.

Fonts
11:50

Bu dersimizde html sayfalarımızda icon kullanımını öğreniyoruz. Popüler icon kütüphanelerinden olan FontAwesome icon kütüphanesinin kullanımını detaylı bir şekilde öğreniyoruz.

Icons
08:52

Bu dersimizde html sayfalarında yazılar için kullanabilecek olduğumuz css text biçimlendirme özelliklerinden line-height, word-spacing, letter-spacing, text-indent, font-weight, font-style ve text-transform kullanımlarını öğrenelim.

Text Biçimlendirme
07:08

Bu dersimizde html sayfalarındaki yazılarımızı hizalamak için kullanacak olduğumuz text-align:left, text-align:right ve text-align:center css özelliklerini kullandıktan sonra paragraflarımızı birden fazla kolonda nasıl gösterebileceğimizi öğrenelim.

Text Hizalama
07:13

Blog uygulamamızın 6.dersinde text biçimlendirme özelliklerini uygulamamız üzerinde kullanarak css text biçimlendirme özelliklerini daha iyi öğrenelim.

Uygulama : Text
11:46

Bu dersimizde html sıralı (ol) ve html sırasız (ul) listelerine css liste kodları kullanarak daha güzel bir görünüm kazandırıyoruz.

Liste Biçimlendirme
08:21

Bu dersimizde html link ve html button etiketlerine css kodları uygulayarak güzel görünümlü link ve butonlar oluşturalım.

Link ve Buton Biçimlendirme
19:50
+ Css - Uygulama Çalışmaları
12 lectures 02:42:06

Blog uygulamamızın 7.dersinde liste ve link biçimlendirme derslerinde öğrendiğimiz css özelliklerini uygulamamız üzerinde kullanıp css link & button biçimlendirme ve css liste biçimlendirme konularını daha iyi öğrenelim.

Uygulama : Liste & Buton Biçimlendirme
08:02

Bu dersimizde css box-shadow yani css kutu gölgelendirme için kullandığımız box-shadow özelliğinin kullanımını öğreniyoruz.

Box Shadow - Gölgelendirme
09:30

Bu dersimizde css transition yani css geçiş efekti için kullandığımız css transition özelliğinin kullanımını öğreniyoruz.

Transitions - Geçiş Efekleri
09:44

Bu dersimizde css box-shadow ve css transitions konularını daha iyi anlamak için bir html card uygulaması yapıyoruz.

Uygulama : Cards
15:21

Blog uygulamamızın 8.dersinde css box shadow, css transition özelliklerini uygulamamıza uygulayıp css box shadow ve css transition özelliklerini daha iyi anlayalım.

Uygulama : Box Shadow & Transitions
13:21

Blog uygulamamızın 9.dersinde web sayfamızın üst kısmına bir menü çubuğu yani bir navbar ekleyelim.

Uygulama : Navbar - Menü Çubuğu
07:54

Bu dersimizde css image gallery uygulaması yapıyoruz. Ayrıca resimleri img çerçevesine istediğimiz şekilde yerleştirmek için css object-fit ve css object-position özelliklerinin kullanımını öğreniyoruz.

Uygulama : Resim Galerisi
19:41

Bu dersimizde css background image kullanımını öğreniyoruz. Ayrıca css linear gradient, css clip-path kullanımı ve css translate özelliği ile yazı ortalamanın nasıl yapıldığını öğreniyoruz.

Uygulama : Background Image
19:49

Bu dersimizde html form etiketi ve html form kontrollerine css özelliklerini uygulayarak formumuzu daha güzel hale getiriyoruz.

Uygulama : Form Biçimlendirme
19:21

Bu dersimizde css tootip uygulaması yapıyoruz. Uygulamanın amacı özellikle css position özelliğinin kullanımını öğretmeyi amaçlamıştır.

Uygulama : Tooltip
21:53

Bu dersimizde css dropdown menü yapımı yani css açılır yatay menü yapımını öğreniyoruz.

Uygulama : Açılır Yatay Menu
17:04
Değerlendirme & Çalışma Dosyaları
00:26
+ Css - Responsive Tasarım
8 lectures 01:06:47

Bu dersimizde responsive web tasarım yani duyarlı web tasarımın ne olduğu öğreniyoruz.

Preview 06:11

Bu dersimizde responsive web tasarımı yapmak için kullandığımız media query ve breakpoints kavramlarının ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını öğreniyoruz.

Media Queries & Breakpoints
08:55

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde web tasarımında kullandığımız resimlerin responsive olarak nasıl oluşturulacağını öğreniyoruz ve responsive image galeri tasarımı yapıyoruz.

Responsive Image
08:56

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde komple responsive bir web tasarım uygulamamızın tanıtımını yapıyoruz. Responsive web uygulamamız mobile-first yani mobil öncelikle ve odaklı bir uygulamadır.

Uygulama : Responsive Web - Tanıtım
03:11

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde komple responsive bir web tasarım uygulamamızın header kısmını oluşturuyoruz. Header kısmında bir arka plan resmi kullanıp resim üzerine tanıtım yazılarımızı yazıyoruz.

Uygulama : Responsive Web - Header
13:45

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde komple responsive bir web tasarım uygulamamızın main kısmını hazırlıyoruz.

Uygulama : Responsive Web - Main
09:11

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde komple responsive bir web tasarım uygulamamızın main ve footer kısmını hazırlıyoruz.

Uygulama : Responsive Web - Main & Footer
06:20

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde komple responsive bir web tasarım uygulamamızın farklı tarayıcı çözünürlüklerinde nasıl görüneceğini media query ve breakpoint kavramlarıyla belirliyoruz. Uygulamamız hem mobile hem masa üstü tarayıcılarda farklı görüntülere sahip oluyor.

Uygulama : Responsive Web - Breakpoints
10:18
+ Css - Uygulama - Freelancer
15 lectures 02:37:05
Uygulama Tanıtımı
02:29
Navbar & Logo
14:23
Navbar Links
08:54
Fixed Navbar & Header
08:46
Starline
13:29
Portfolio
09:00
Portfolio Images
17:32
About
10:12
Buttons
11:42
Contact
11:24
Footer
11:09
Responsive Tasarım - 1 - Breakpoints
10:12
Responsive Tasarım - 2 - İçerik
11:27

Komple uygulamalı web geliştirme kursumuzun bu dersinde responsive yatay menü tasarımın nasıl yapıldığını öğreniyoruz. Hazırladığımız responsive menü tarayıcı genişliğine göre farklı görünümlere geçiş yapıyor.

Responsive Tasarım - 3 - Navbar
16:11
Değerlendirme & Çalışma Dosyaları
00:15
Requirements
 • Hiçbir ön bilgi gerekmez, sadece web geliştirmeyi öğrenmek istemeniz yeterli!
Description

Yayınlandığı tarihten beri Udemy'nin en iyi 3 kursu içerisinde en yüksek değerlendirme oranına sahip olduğumuzu bilmenizi isterim. Bu başarının nedeni şüphesiz ki; sürekli güncel kalan bir kurs olmamız ve web geliştirme alanıyla alakalı en önemli ve en gerekli konuları sadece bir kursta yalın ve net bir şekilde öğreniyor olmanızdır.

Kursumuzdaki konu başlıkları sırasıyla; Html, Css, Sass & Scss, Flexbox, Javascript, Angular, Bootstrap, JQuery ve Asp.Net Core Mvc konu başlıklarıdır.

Sürekli geliştirmeye devam ettiğim web geliştirme kursumuz her web geliştiricinin arşivinde mutlaka bulunması gereken bir kurstur.

Web geliştirme alanıyla daha önceden ilgilenip ilgilenmediğiniz bizim için hiç önemli değil. Sadece bir kurs ile bu alanda sıfırdan ileri seviye kadar eğitim alıp istediğiniz dinamik web uygulamasını yapabilen binlerce kişiden biri olabilirsiniz.

Kursumuz sıfırdan ileri seviyeye kadar bir web geliştiricinin bilmesi gereken tüm konuların yer aldığı, piyasadaki en kapsamlı ve en güncel kurs olduğunu bilmenizi isterim.

Peki neden Web Geliştirici Kursuna İhtiyaç Duyalım ;

 • Ciddi iş potansiyeline sahip olan bu alanda kendinizi geliştirip iyi bir kariyer sahibi olabilirsiniz.

 • Freelancer olarak çalışıp kendi müşterilerinize hizmet sunabilirsiniz.

 • Kurumsal bir firmada iyi bir ücret karşılığında çalışabilirsiniz.

 • Hayal ettiğiniz projeleri gerçekleştirme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Kurs programı web geliştirici alanıyla uğraşmaya başlamış ancak neyi ne zaman öğrenmesi gerektiğini bilmeyen ya da bu alanla ilgili hiç bir fikri olmayan kişileri göz önüne alarak sıfırdan özenle hazırlanmıştır.

Web geliştirici olmak aslına bakarsak zor değil ancak kaynak sıkıntısı gerçekten çoğu zaman sıkıntı oluyor ve aslında kolay olan bu süreci gerçekten çok zormuş gibi gösteriyor.

Kaynak sıkıntısı; aslında neyi öğrenmemiz gerektiği , öğrenme sürecinde birbirinin eşdeğeri konular ya da yazılım araçlarının neler olduğu , en son çıkan teknolojiler neler gibi konuların bilinmediği üzerinedir. Bu gibi sıkıntılar öğrenme sürecini uzatıp çoğu zamanda bu işten vazgeçilmesine neden olmaktadır.

Bize sınırsız bilgi sunan internet ile kaynağa ulaşma sürecimiz çok çabuk ve kolay olmaktadır ancak bu başta güzel gözükse de binlerce kaynak içinden neyi öğrenmemiz gerektiğini seçmek gerçekten zor oluyor. Dolayısıyla çoğu zaman birbirine eşdeğer çoğu yazılım türleri ya da araçlarıyla boşu boşuna aylarca uğraşıyoruz. Bu gerçekten büyük zaman kaybı.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursuna katılarak hayal ettiğiniz mesleğe net ve yalın bir anlatım ile zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Web geliştirici olmak için gereken konuları öğrendik ancak sitemizi nasıl yayınlayacağız ? 

 • Satın almanız gereken hosting paketi nasıl olmalı ? 

 • Hangi özelliklere sahip olmalı ? 

 • Dosyalarımı nasıl internet ortamında yayınlarım ? 

Bu gibi soruları eminim çok merak ediyoruz. Dolayısıyla kursumuza kayıt olan her kişi geliştirdiği web sitelerini yayınlamak için gereken Web Hosting paketine 1 yıl boyunca ücretsiz olarak sahip olacaktır. Üstelik sitenizi nasıl yayınlayacağınız adım adım anlatılmaktadır, bu işlem gerçekten çok basit.

Kurs Sonunda ;

 • Her türlü web tasarım sitelerini

 • Her sektöre hitap eden statik ve dinamik tanıtım sitelerini

 • Blog tarzındaki dinamik içerik üreten web sitelerini

 • Sitelerinizin yönetim panelini

 • En temel kuralları içeren bir E-ticaret sitesini

yapabiliyor olacaksınız.

Zaman kaybetmeden Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuza dahil olup bir web geliştiricinin bilmesi gereken en güncel ve en temel konuları planlı bir şekilde öğrenin...!


*****************************

Web Geliştirme ile İlgili Detaylar

Web Geliştirme Nedir?

Web geliştirme komple bir web sitesinin hem web tasarım (html,css,javascript), hem de web programlama (asp net mvc) konularının kullanılarak geliştirilmesidir. Sadece html css kullanarak statik bir site tasarlayabiliriz ancak işin içine bir web programlama dilini de katarsak dinamik bir web uygulaması geliştirmiş oluruz.

Dinamik bir web uygulaması bir yönetim paneline sahiptir ve yönetim paneli ile site içeriklerini dinamik bir şekilde yönetebiliriz.

Web geliştirme temel olarak 3 alan altında ele alınır; Frontend, Backend ve FullStack.

Frontend, bir web sitesinde amaca uygun içeriklerin görüntülenmesi aşamasıyla ilgilenir. Bu alanda çalışacak kişiler html, css ve javascript konularına hakim kişilerdir.

Frontend geliştirici bir web sitesini html ve css kullanarak sıfırdan tasarlayarak güzel görünümlü web sayfalarını oluşturabilir.

Frontend geliştiriciler, web programlama dili kullanmazlar yani database yapısı ve iş kuralları ile ilgilenmezler ancak hazır veri deposundan (restful service) gelen json ya da xml türündeki verileri kaynaktan talep eder ve web sayfasında görüntülerler. Örneğin, döviz kurlarını javascript ile api servisinden talep eder ve html etiketleri ile sayfada gösterir.

Backend, bir web sitesinin tasarımı ile ilgilenmez. Backend geliştiriciler web uygulamalarının database yapısını oluşturup belirli iş kurallarını ele alarak web uygulamasının düzgün, performanslı ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlar.

Backend geliştiriciler, frontend geliştiriciler için bir veri deposunu hazırlar (restful service) ve frontend geliştirici servisten gelen bilgileri javascript ile elde edip görüntü oluşturmak için gerekli html ve css kodlarını kullanır.

Fullstack, frontend ve backend geliştiricilerin ilgilendiği tüm alanları kapsar.

Fullstack bir web geliştirici, bir web uygulamasının baştan sonra hem tasarım hem de programlamasını tek başına yapan kişidir. Bu kişiler genelde freelancer olarak çalışırlar yani her hangi bir firmaya bağlı kalmadan aldıkları işleri tek başlarına yaparlar.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile fullstack bir web geliştiricinin bilmesi gereken tüm konuları öğrenerek bir web uygulamasını baştan sonra kendiniz geliştirebilirsiniz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Peki fullstack web geliştirici olmak için hangi konuları bilmemiz gerekiyor ?

Html Nedir?

İster statik ister dinamik bir web site olsun her web site tasarımında mutlaka html kullanmak zorundayız. Tüm tarayıcılar yazmış olduğumuz html içeriklerini görüntüye çevirirler. Bu yüzden web geliştirme için ilk olarak güzel bir html bilgisine ihtiyacımız vardır.

Html, xml veri yapısında tanımlanmış bazı etiketlerden oluşur.Html bir programlama dili değildir. Bu yüzden yanlış yazılan bir html içeriğini kontrol edecek bir program yoktur. Tarayıcılar gelen html içeriğini olduğu gibi görüntüye çevirirler ancak html kodlarını yazarken mutlaka uymamız gereken bir html standardı vardır. Çünkü web sayfa hazırlamamızdaki en büyük nedenlerden biri arama motorlarının seveceği standartlara uygun bir web tasarım yapısı oluşturmaktır.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile güzel bir html bilgisine sahip olarak, html standartlarına uygun mükemmel web siteleri geliştirebilirsiniz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Css Nedir?

Sağlam bir html bilgisine sahip olduktan sonra css nedir, iyi bir şekilde öğrenmemiz gerekir. Çünkü html etiketleri soluk cansız bir şekilde görüntülenir. Html etiketlerini renklendirmek, konumlandırmak, boyutlandırmak gibi işlemleri yapabilmek için mutlaka css nedir, bilmemiz gerekir.

Css nedir, daha iyi açıklarsak; örneğin yazı yazmak için kullandığımız her hangi bir kelime işlemci programını örneğin word programını düşünelim. Yazdığımız yazılar başta yalın ve sadedir. Ancak yazılarımızı daha iyi hale getirmek için kullanabilecek olduğumuz bir sürü stil özellikleri vardır. Örneğin başlığı kalın yapmak ya da renklendirmek için bazı kısa yolları kullanırız. İşte css de tamamen bu şekilde oluşturulan yalın html görüntülerini canlandırır.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile css nedir ve css ile harika web tasarımlarını nasıl yapabiliriz detaylı bir şekilde öğreniyoruz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Bootstrap Nedir?

Şimdi ise; bir standarda bağlı daha etkin web tasarımları oluşturabilmek için bootstrap nedir, iyi bir şekilde öğrenmemiz işlerimizi oldukça kolay hale getirir.

Sayfa tasarımı için html öğrendik ve tasarımımıza görüntü kazandırmak için css bilgisini de öğrendik ancak css kodlarını en alt seviyede yazmak çoğu zaman bizi zorlar. Dolayısıyla daha etkin css yazabilmek için bazı firmalar tarafından oluşturulmuş hazır css kütüphaneleri vardır.

En basitiyle bootstrap kütüphanesi içinde oluşturulmuş bazı buton stilleri mevcuttur ve buton stillerini kullanmak için yapmamız gereken sadece buton stiline ait sınıf ismini kullanmamızdır, hepsi bu kadar. Bu sayede web sitemizin tüm sayfalarında aynı css 'e sahip aynı tarzda butonlara sahip olmuş oluruz.

Tabi ki bootstrap nedir, öğrendikten sonra yapabileceğimiz tek konu buton oluşturmak değil. Bootstrap ile bir çok hazır component kullanımına sahip oluyoruz.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuz ile bootstrap nedir ve bootstrap ile harika web tasarımlarını nasıl yapabiliriz detaylı bir şekilde öğreniyoruz.Kursu incelemek için tıklayınız.

Javascript Nedir?

Şimdi ise hem frontend hem de backend alanlarında kullanılan javascript nedir, öğrenelim.

Javascript öğrenerek frontend alanında hazır bir veri deposundan (restful api) bilgi talebinde bulunup gelen json ya da xml verileri ile bir web uygulaması oluşturabiliriz. Örneğin bir film tanıtım sitesi yapmak istediğimizde tüm film bilgilerini kendi veri tabanımıza tek tek kayıt etmemize gerek yok. Tüm film ve dizi arşivini bize restful servisi ile sunan bazı firmalar mevcut. Örneğin; themoviedb gibi.

Dolayısıyla tek yapmamız gereken javascript nedir, güzel bir şekilde öğrenmek ve sonrasında bu gibi uygulamaları javascript ile kolaylıkla yapabilirsiniz.

Peki Javascript 'i sadece frontend tarafında mı kullanıyoruz? Yani sadece hazır bir veri deposumu bulmamız gerekiyor, hayır. Javascript dilini kullanarak backend alanında da uygulama geliştirebiliriz bunun için nodejs öğrenmemiz gerekiyor.

Nodejs platformu dahilinde tamamen javascript kullanarak frontend geliştiriciler için veri depomuzu kendimiz oluşturabiliriz. Hatta nodejs ile baştan sona bir fullstack web geliştiricinin yaptığı tüm işleri yapabiliriz.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuzda javascript nedir, öğreniyoruz. Kursu incelemek için tıklayınız.

Asp Net Nedir?

Bir backend ya da fullstack web geliştiricinin mutlaka en az bir web programlama dilini biliyor olması gerekiyor.

Kullanabilecek olduğumuz web programlama alternatifleri mevcut. Bunlardan bazıları; Asp net, php, nodejs, django.

Hangi web programlama dilini kullanıyorsanız kullanın sonuç değişmez. Bir web programlama dili ile yaptıklarımızı diğeriyle de yapabiliriz. Ancak burada önemli olan öğrenmeye karar verdiğimiz web programlama dilinin ne kadar popüler olduğudur ?

Kursumuzda Asp net anlatıyorum çünkü Asp net mvc gerçekten çok popüler. Karşılaştığınız her hangi bir sorunda çözüme ulaşmak için bir çok kaynağa anında ulaşabilirsiniz. Ya da iş başvurularında sıklıkla bu alanda ihtiyaç olduğunu görürsünüz. Bu yüzden bir backend geliştirici için asp net mvc bilmek oldukça önemlidir.

Komple Uygulamalı Web Geliştirme kursumuzda asp net nedir, öğreniyoruz.

Who this course is for:
 • Kod yazmayı öğrenmek isteyen herkes
 • Web geliştirici olarak kariyerine başlamak isteyenler
 • Web sitesi yaparak alternatif gelir kaynağı oluşturmak isteyenler
 • Yeni iş kuran ve kurumsal web sayfası yapmak isteyenler
 • Kendi işini kurarak freelancer olarak çalışmak isteyenler