Udemy

"Kodlama" Kavramsal Eğitimi - 12+ Yaş İçin

Haydi Klavye Başına
Free tutorial
Rating: 4.8 out of 5 (147 ratings)
6,329 students
47min of on-demand video
Turkish

Kodlamaya Giriş
Kodlamanın Temel Yapıtaşları

Requirements

  • Basit, giriş düzeyi matematik

Description

Artık bilgisayarlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Her ne alanda, ne iş yapıyorsak yapalım işimizi daha kolay, daha hızlı ve daha iyi yapmak için mutlaka bilgisayarlardan faydalanıyoruz. Bu faydayı fark edilir oranda arttırmak için yapabileceğimiz çalışmaların başında, bilgisayarların çalışma yöntemi olan kodlamayı öğrenmek geliyor. Nasıl dünya ile daha iyi iletişim kurmak için yabancı dil öğreniyorsak, bilgisayarlardan daha yüksek fayda sağlamak için de kodlama dilini öğrenmeliyiz. Kodlama sadece yazılımcılar veya mühendisler için değil, hepimiz için. Herkesin kodlamadan sağlayacağı birçok fayda var.


Kodlamanın unutmamanız gereken çok önemli bir yönü daha var. Bugün evde basit bir bilgisayarınız ve kodlama konusunda sonsuz çalışma arzunuz var ise dünyadaki en büyük yazılım firmaları ile aynı seviyede imkana sahipsiniz. Onlarda olup ta sizde olmayan bir başka unsur yok. Gerçekten iyi çalışırsanız onları geçebilirsiniz ve bir sonraki, dünya çapında milyonlarca insanın kullandığı program program sizinki olabilir.

Haydi Klavye Başına

Who this course is for:

  • Kodlama öğrenmek isteyen 12+ gençler

Instructor

Yüksek Mühendis
Alpay Özbay
  • 4.8 Instructor Rating
  • 147 Reviews
  • 6,329 Students
  • 1 Course

Çok şanslıydım, on beş yaşında PC öncesi devirde BASIC dili ile yazılım öğrenmeye başladım. İlk başladığımda günlük gazetelerde basit ve kısa programcılık öğretiliyordu. Başka hiç bir kaynak yoktu. Herhangi bir Türkçe kitap olmadığı gibi, İngilizce kaynaklara'da erişim o yıllarda yoktu. Komik gelebilir ama Internet, Youtube gibi bu gün için benzersiz imkanlar sunan kaynaklar zaten yoktu. Her gün sabah erken kalkıp gazeteden yeni bir kaç şey öğrenmeye çalışırdım.


Üniversitede, yaşıtlarım araba alma aşkı ile yanıp tutuşurken; ben annemin bana aldığı arabayı satıp, o parayla bir bilgisayar aldım. O günden sonra da bir daha kimseden para istemedim. Uzunca süre hayatımı yazılımdan kazandım. Tüm bunların ötesinde bu işi çok severek yaptım, halen de daima kendimi en son teknolojiler konusunda taze tutmaya çalışıyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses