Udemy

JSON Eğitimi (Uygulamalı)

Uygulamalı JSON Eğitimi
Free tutorial
Rating: 4.7 out of 5 (607 ratings)
16,130 students
53min of on-demand video
Turkish

JSON Tanımı ve Kullanım Alanları
JSON Veri Yapısı
JSON ile XML Arasındaki Farklar
JSON Veri Türleri
JavaScript (Jquery) ile JSON İşlemleri
PHP ile JSON İşlemleri
Uygulama : PHP ile JSON Dosyasından Döviz Kurlarını Alma

Requirements

  • Basit düzeyde HTML, CSS, JavaScript ve PHP bilgisi

Description

Bu eğitimde JSON hakkında genel bilgi sahibi olacak ve JSON'un kullanım alanları hakkında fikir edineceksiniz. JSON ile XML arasındaki farkları öğrenip, bir JSON dosyasının nasıl oluşturulduğunu öğrenceksiniz. Ayrıca JavaScript ve PHP ile JSON işlemlerinin nasıl yapıldığını bilecek ve internet üzerinde paylaşılan JSON dosyalarını okuyarak döviz kurları, namaz vakitler, hava durumu gibi bilgileri alabileceksiniz.

Who this course is for:

  • Veritabanı Geliştiricileri

Instructor

Yücel Alkan
Yücel Alkan
  • 4.8 Instructor Rating
  • 811 Reviews
  • 20,388 Students
  • 2 Courses

Merhaba. Ben Yücel Alkan. 15 yılı aşkın bir süredir bilgisayar dünyası içindeyim. Algoritma, programlama, web programlama, veritabanı sistemleri, grafik tasarım gibi alanlarla ilgileniyorum. Front-End ve Back-End projeler yapıyorum. Sürekli yeni bilgiler edinmeye, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Öğrendiklerimi de yucelalkan[.]com, Udemy ve Youtube kalanım üzerinden aktarmaya çalışıyorum.


HTML, CSS, Javascript gibi temel yapıların yanında Jquery ve VueJs gibi Front-End yapıları üzerinde çalışıyorum. Back-End olarak PHP ve NodeJs'i tercih ediyorum. C#, Java ve Python gibi programlama dillerini kullanıyorum. Mysql, Mssql, MongoDb, Firebase gibi veritabanı sistemlerini kullanıyorum. Projelerimde JSON, XML gibi veri yapılarında çalışıyorum.


Son zamanlarda Linux ve açık kaynak yazılımlarla ilgileniyorum. Linux dünyasını tanıma ve bu dünyaya katkı sağlama yönünde çalışmalarım var. Proje çalışmalarınız için

info@yucelalkan[.]com'a mail atabilirsiniz.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses