Java Swing ve AWT Giriş Kursu

AWT ve Swing componentlerini başından sonuna kadar öğrenmek
Rating: 3.9 out of 5 (13 ratings)
3,706 students
Turkish

Java Swing
Java AWT
Java GUI giriş
Java OOP

Requirements

 • Java programlama diline yeni başlanlar

Description

Hepinize Selamlar!


Uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım, fakat kursun devamını YouTube Kanalı açıp ordan devamını çekeceğim. Ordan Ücretsiz bir şekilde takip edebilirsiniz. Şimdiden Teşekkürler! Seviliyonuz!


Bu kursun amacı Java swing ve AWT kütüphanelerini pratikler yaparak, neredeyse tüm compenentlerini öğretmek. Kursta Swing ve AWT sınıflarının tüm Componentlerini içerecek şekilde ve ne işe yaradığını öğrencilere aktarmak.


Kursun sonrasında öğrenciler Java Swing ve AWT sınıfları ve nasıl kullanıldığına dair bilgili olacaklardır, Kursta Netbeans IDE sinini kullanacağız.


Öğrenciler sorun yaşadıkları zaman sa.udemy.kurs@gmail.com adresine mail atabilirler ya da direk soru cevap kısmına yazabilirler.

Who this course is for:

 • Java Swing ve AWT API lerini öğrenmek isteyenler
 • Arayüz Tasarlamak İsteyen yeni başlayan programcılar

Course content

6 sections13 lectures1h 9m total length
 • Java AWT sınıf Hierarşisi
  03:25
 • Java Swing sınıf Hierarşisi
  01:46

Instructor

Yönetim Bilişim Sistemleri (Tezli Yüksek Lisans Öğrencisi)
Söýün Allaberdiyev
 • 4.1 Instructor Rating
 • 19 Reviews
 • 3,907 Students
 • 2 Courses

Ben 1996 doğumluyum, Hayatıma bilgisayarın girmesi 2008 yılında babamın leptop almasıyla başladı. O zamandan sonra yavaştan teknik servise kaymaya başladım, kendi kendime leptobumu tamir etmek için öğrenmeye başladım, sonrasından masaüstü bilgisayarların tamirini öğrenmeye başladım.


Köy yerinde büyüdüğüm için fazla bir imkanım yoktu, fakan kısa bir zaman sonra köylerdeki bilgisayarların tamiri için beni çağırmaya başladılar. O zamanlar program yazmamı çok istiyordum ve kendimi geliştirmem lazımdı.


2013 yılda mezun olduktan sonra 2014 yılda Türkiyedeki Ankara Yıldırım Beyazit Üniversitesinin Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü Kazandım, Java programlama dili ilk üniversitede gördüm ve sevdiğim dillerden bir tanesidir. O zamandan beri sürekli java'yı öğrenmeye çalışıyorum neredeyse her dalını (web, AI, ek paketleri)


2019 yılında aynı üniversitenin aynı bölümünde yüksek lisans programına kayıt oldum. Okulun yanındanda Özel bir şirkette yazılımcı olarak çalışıyorum (Aslında Yazılımla arada sırada uğraşıyorum)