Java - programowanie obiektowe
4.3 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
58 students enrolled

Java - programowanie obiektowe

Stwórz kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy! Wybierz Javę i projektuj wygodnie oraz stabilnie!
4.3 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
58 students enrolled
Last updated 3/2019
Polish
Current price: $48.99 Original price: $69.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 7 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Poznasz składnię języka.
 • Zrozumiesz konwencje używanego nazewnictwa.
 • Zaczniesz operować stałymi, zmiennymi, a także operatorami arytmetycznymi i logicznymi.
 • Zobaczysz, do czego służą tablice jedno i wielowymiarowe.
 • Nauczysz się stosować instrukcje warunkowe oraz pętle.
 • Odkryjesz, jak używać metod, kolekcji i map.
 • Zrozumiesz, po co są konstruktory, klasy i interfejsy.
 • Dowiesz się, jak wykonywać operacje na obiektach.
 • Sprawdzisz, jak zarządzać pamięcią.
Course content
Expand all 58 lectures 07:05:08
+ Wprowadzenie
5 lectures 30:14
1.2. Instalacja środowiska programistycznego
05:25
1.4. Hello World - czyli jak zacząć
06:17
1.5. O kursie - czyli jak korzystać z materiałów
02:38
+ Typy podstawowe
6 lectures 44:49
2.1. Liczby całkowite
09:31
2.2. Liczby zmiennoprzecinkowe
06:46
2.3. Ciągi znaków
05:00
2.4. Operacje arytmetyczne
13:48
2.5. Sposoby zapisu liczb
03:28
2.6. Wielkie liczby i operacje finansowe
06:16
+ Zmienne
5 lectures 25:53
3.1. Stałe
03:59
3.2. Zmienne statyczne
04:37
3.3. Nazewnictwo
04:57
3.4. Operacje rzutowania
04:35
3.5. Program: Ekspres do kawy, wersja 1.
07:45
+ Instrukcje sterujące
3 lectures 21:53
4.1. Instrukcja if-else
04:47
4.2. Operatory logiczne i porównujące
08:39
4.3. Instrukcja switch case
08:27
+ Tablice
2 lectures 08:45
5.1. Tablice jednowymiarowe
05:17
5.2. Tablice wielowymiarowe
03:28
+ Pętle
5 lectures 36:04
6.1. Pętla for
03:54
6.2. Pętla foreach
08:25
6.3. Pętla while
04:13
6.4. Polecenia break i continue
10:40
6.5. Program: Ekspres do kawy, wersja 2.
08:52
+ Programowanie obiektowe
2 lectures 22:02
7.1. Wprowadzenie do programowania obiektowego
16:14
7.2. Programowanie obiektowe - przykład
05:48
+ Elementy klasy
4 lectures 30:50
8.1. Metody
06:33
8.2. Pola
06:12
8.3. Widoczność zmiennych
05:10
8.4. Program: Ekspres do kawy, wersja 3.
12:55
+ Programowanie obiektowe - zależność obiektów
6 lectures 47:28
9.1. Konstruktor
10:27
9.2. Dziedziczenie
08:57
9.3. Metoda super()
03:15
9.4. Słowo kluczowe final
07:39
9.5. Enkapsulacja (widoczność pól i zmiennych)
12:19
9.6. Rzutowanie obiektów
04:51
+ Programowanie obiektowe - abstrakcja
5 lectures 42:41
10.1. Klasa abstrakcyjna
06:11
10.2. Interfejs
09:03
10.3. Filozofia OOP
07:50
10.4. Dobre zasady programowania (SOLID, DRY, KISS)
15:06
10.5. Kolekcje
04:31
Requirements
 • Podstawy znajomości języka Java.
Description

Obierz kurs na... Javę!

Może trudno w to uwierzyć, ale Java to język, którym informatycy posługują się już niemal ćwierć wieku. Od momentu powstania w 1995 roku pozwala na tworzenie wygodnych, doskonale działających aplikacji, a przemyślana składnia sprawia, że dziś jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, wykorzystywanym w wielu technologiach: aplikacjach serwerowych, desktopowych oraz mobilnych. Siła tego języka drzemie w jego obiektowości i możliwości łatwego przenoszenia między różnymi platformami, a także architekturami. Jeśli chcesz być dobrym programistą, musisz świetnie opanować Javę — bez niej nie masz co marzyć o takiej karierze.

W szkoleniu Java - programowanie obiektowe. Stwórz kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy! Wybierz Javę i projektuj wygodnie oraz stabilnie! największy nacisk został położony na zrozumienie działania i konsekwencji wykorzystywania obiektowości Javy. Znajdziesz tu zagadnienia związane z klasami i obiektami, takie jak dziedziczenie i polimorfizm. Poznasz podstawy zarządzania pamięcią oraz wszystkie elementy języka niezbędne do pracy zgodnie z paradygmatem obiektowym. Nauczysz się stosować dobre praktyki pracy z kodem, takie jak zasady SOLID oraz metody dzielenia aplikacji na warstwy. To elementy często pomijane podczas innych kursów, a bardzo istotne w pracy programisty — od samego początku.

Podczas szkolenia Java - programowanie obiektowe. Stwórz kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy! Wybierz Javę i projektuj wygodnie oraz stabilnie! składającego się z 57 lekcji nauczysz się podstaw programowania obiektowego. Po ukończeniu kursu będziesz potrafił pisać konsolowe aplikacje na poziomie podstawowym. Autor pomoże Ci odnaleźć się w środowisku IntelliJ, w którym prowadzone są zajęcia. Pozwoli Ci odkryć różne rodzaje klas (anonimowe, wewnętrzne) i wskaże, kiedy warto skorzystać z konkretnych rozwiązań w tym zakresie. Podpowie, jak stosować modyfikatory widoczności i do czego służy przeciążanie metod. Omówi też kwestię wyjątków i zasady dobrej pracy z kodem (SOLID).

W ramach nauki opracujesz pod jego kierunkiem kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy, z podziałem na warstwy. Dowiesz się, jak zorganizować wydajną aplikację i zapewnić jej stabilne działanie, jak tworzyć aplikacje na różne urządzenia. Zorientujesz się, co powinieneś wiedzieć o pojawiających się regularnie aktualizacjach samej Javy. Dodatkowym atutem są podpowiedzi dotyczące pytań często zadawanych na rozmowach kwalifikacyjnych.

To nie sen, to Java!

Java jest tak elastycznym językiem programowania, że można ją wykorzystać praktycznie w każdej sytuacji. Można w niej pisać małe aplikacje, które usprawnią codzienną pracę, uczynią ją znacznie wygodniejszą i oszczędzą sporo czasu. Można też za jej pomocą stworzyć aplikację mobilną albo ogromny serwis, w którym istotną cechą jest świetna skalowalność. Można napisać w niej doskonałe testy automatyczne do testowania programów komputerowych. Java przydaje się w każdej branży i w firmie każdej wielkości: od mikroprzedsiębiorstw po wielkie korporacje. Właśnie dlatego programiści używający tego języka należą do najlepiej opłacanych. Jeśli potrafią połączyć znajomość specyfiki branży z umiejętnościami programistycznymi, przyszłość należy do nich!

Java - programowanie obiektowe. Stwórz kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy! Wybierz Javę i projektuj wygodnie oraz stabilnie! pozwoli Ci wstąpić na taką ścieżkę kariery. Jeśli krok po kroku prześledzisz wszystkie lekcje i wykonasz zadania programistyczne, bardzo szybko osiągniesz poziom, który umożliwi Ci samodzielną pracę nad aplikacjami.

Kawa na dębie

Gdy James Gosling pisał pierwszą wersję Javy, nazwał swój język Oak — podobno na cześć wielkiego dębu, który rósł przed siedzibą firmy Sun Microsystems. Z kolei ostateczna nazwa miała powstać w sklepie z kawą. Trudno dziś dociec, czy to prawda, czy legenda, ale jedno jest pewne: Java rozrasta się niczym solidne drzewo i pozwala tworzyć równie solidne programy. W centrum jej popularności i elastyczności zaś leży obiektowość. Obiektowe języki programowania są znacznie wygodniejsze w użyciu niż proceduralne, ale pod jednym warunkiem: programista musi bardzo dokładnie wiedzieć, co to są obiekty i co to są klasy, co oznacza stosowanie obiektów i jakie ma konsekwencje. Innymi słowy, musi dobrze rozumieć wszystkie mechanizmy, w tym kwestie dziedziczenia i polimorfizmu. Autor niniejszego szkolenia dołożył wszelkich starań, żeby wytłumaczyć te kwestie, pokazać, jak to wszystko działa i o co koniecznie trzeba zadbać. Jeśli zastosujesz się do jego wskazówek, programowanie od samego początku będzie dla Ciebie o wiele łatwiejsze.

Tylko dla wtajemniczonych

Java - programowanie obiektowe. Stwórz kompletną aplikację, zorganizowaną na sposób obiektowy! Wybierz Javę i projektuj wygodnie oraz stabilnie! daje Ci szansę rozpocząć przygodę z nowym językiem programowania. Programowanie w Javie przyniesie Ci zapewne wiele satysfakcji i codziennych korzyści, a inspiracją niech będzie dla Ciebie historia pewnego dziesięciolatka, Ronila Shaha, który w 2016 roku zdał na 100 procent trudny międzynarodowy egzamin Oracle Certified Professional, Java SE 6 Programmer. I dokonał tego w 18 minut! Jeśli udało się temu chłopcu, z pewnością uda się i Tobie! Ruszaj na podbój Javy, ćwicz i programuj, słuchaj rzetelnych porad praktyka, z którego doświadczenia korzystają firmy na całym świecie.

O autorze

Michał Szczepanik — doświadczony programista różnych systemów mobilnych. Swoją przygodę w „mobilkach” zaczynał od pracy z takimi technologiami jak J2ME i Symbian. Z Androidem mocno związany od wersji 1.6, na swoim koncie ma ponad 60 komercyjnych aplikacji. Z jego rozwiązań korzystają największe światowe banki oraz firmy, w których bezpieczeństwo i niezawodność aplikacji mobilnych są bardzo istotne. Doktor informatyki, obecnie pracuje jako solution architect dla rozwiązań mobilnych. Jest założycielem Meet.Mobile, czyli grupy zrzeszającej krajowych specjalistów branży. Wielokrotny prelegent na konferencjach: Mobilization, Droidcon, 4Developers, Code Europe, Programistok i wielu innych. Prywatnie ojciec dwójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać wolny czas, bo wtedy w końcu może pobawić się Lego. Uwielbia podróże i wycieczki rowerowe.

Who this course is for:
 • Dla Ciebie! Jeżeli chcesz: zrozumieć działania i konsekwencję wykorzystywania obiektowości Javy;
 • nauczyć się stosować dobre praktyki pracy z kodem;
 • programować w Javie.