Java ile Programlamaya Giriş 2
4.7 (265 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
39,720 students enrolled

Java ile Programlamaya Giriş 2

Programlamanın Temelleri
4.7 (265 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
39,720 students enrolled
Created by Volkan Istek
Last updated 1/2018
Turkish
Price: $19.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
  • 19.5 hours on-demand video
  • 12 downloadable resources
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
  • Eğitim sonucunda her programlama dilinde bulunan, modern programlama dillerinin yapısını oluşturan; değişken tanımlama, operatörler, if, switch, gibi birçok temel kavram ve daha fazlası detaylı bir şekilde öğrenilecektir.
Course content
Expand 9 lectures 19:42:00
+ Giriş
9 lectures 19:42:00
Döngüler - 2
02:19:51
Metodlar - 1
02:27:12
Metodlar - 2
02:23:17
Tek Boyutlu Diziler - 1
02:24:00
Tek Boyutlu Diziler - 2
02:17:15
Tek Boyutlu Diziler - 3 -- Çok Boyutlu Diziler - 1
02:20:33
Çok Boyutlu Diziler - 2
01:52:41
Çok Boyutlu Diziler - 3 -- Örnek Uygulamalar
01:58:31
Requirements
  • Temel bilgisayar bilgisine sahip olmak.
  • Java ile Programlamaya Giriş 1 eğitimini tamamlamak
Description

Bu eğitim ücretsiz olarak sunulan Java ile Programlamaya Giriş 1 eğitiminin devamı niteliğindedir. Konu devamlılığı için ilk eğitime katılmanız önemle rica ederim.

Bu eğitimde, Java ile Programlamaya Giriş 1 eğitiminde giriş yapılan temel işlemlere döngüler, methotlar ve diziler konuları ile devam edilmektedir.

Bu eğitimde Java programlama dili kullanılarak bilgisayar programlamanın / yazılım geliştirmenin temelleri olan prosedürel programlamanın öğretilmesi amaçlanmaktadır. Konu anlatımı Armstrong Üniversitesi Profesörü Daniel Liang'ın "Intro to Java Programming, Comprehensive Version (10th Edition)" kitabı üzerinde yapılmaktadır. Kitabı internet üzerinden edinmeniz tavsiye olunur.

Eğitim, JavaciNet üzerinden verilen, haftada 3 saatten 16 hafta süren “Java ile Programlamaya Giriş Eğitimi”'nin kayıtlarının yeniden düzenlemesi ile oluşturulmuştur.

Java dilinin eksiksiz olarak öğrenilebilmesi için bu eğitimin ardından Java ile Nesne Yönelimli Programlama” eğitimine devam edilmesi tavsiye edilmektedir.

Java dilinin seçilmesinin sebebi günümüzde kurumsal ve mobil uygulama geliştirmede en yaygın kullanılan güçlü bir programlama dili olmasıdır.

Java ile Programlamaya Giriş – 1 ve 2 eğitimleri günümüz online eğitim videoları mantığına uzak olmakla birlikte online sınıf kavramı içerisinde öğretmen – öğrenci etkileşimi üzerine kuruludur. Videolarda canlı olarak eğitime katılan diğer öğrencilerin sorduğu sorular bu eğitim serisini takip edecek öğrencilerin kafalarındaki sorularla benzer olabileceği düşüncesiyle bilerek kesilmemiştir. Önemli noktalar tekrar tekrar üzerinden geçilerek kalıcı olması sağlanmıştır. Ders içeriği günümüzün kolay tüketilebilir online eğitim videolarının aksine akademik sayılabilecek düzeyde detaylı ancak öğrencinin eğitim sonrası algoritma geliştirmede ihtiyaç duyacağı tüm temel kavramları kapsamaktadır.

Katılımcıların bu eğitime programlı ve planlı zaman ayırması büyük önem taşır. Diğer online videoların aksine tavsiye edilen; her hafta 1 ya da 2 ders videosunu takip edip kalan zamanda dökümanlarda sunulan ödev sorularına azami vakit ayırmalarıdır.

Bu eğitimlerin tamamlanması ile katılımcılar günümüzde kullanılan tüm programlama dillerinin temel mantığını kavramış ve kendi kendilerine her türlü platformdan ulaşabilecekleri örnek uygulama videoları ile o dili öğrenebilecek seviyeye gelebilecektir.

Who this course is for:
  • Bu eğitim, hiç programlama bilgisine sahip olmayan ancak bu konuda istek sahibi kişilerin programlamayla tanışmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.