Java ile Programlamaya Giriş 1

Programlamanın Temelleri
Free tutorial
Rating: 4.5 out of 5 (1,521 ratings)
86,130 students
Turkish

Eğitim sonucunda her programlama dilinde bulunan, modern programlama dillerinin yapısını oluşturan; değişken tanımlama, operatörler, if, switch, gibi birçok temel kavram ve daha fazlası detaylı bir şekilde öğrenilecektir.

Requirements

  • Temel bilgisayar bilgisine sahip olmak.
  • Temel seviyede ingilizce bilgisine sahip olmak. (Dökümanlardan faydalanmada yardımcı olması sebebiyle)

Description

Bu eğitimde, Java programlama dili kullanılarak bilgisayar programlamanın / yazılım geliştirmenin temelleri olan prosedürel programlamanın öğretilmesi amaçlanmaktadır. Konu anlatımı Armstrong Üniversitesi Profesörü Daniel Liang'ın "Intro to Java Programming, Comprehensive Version (10th Edition)" kitabı üzerinde yapılmaktadır. Kitabı internet üzerinden edinmeniz tavsiye olunur.

Eğitim, JavaciNet üzerinden verilen haftada 3 saatten 16 hafta süren “Java ile Programlamaya Giriş Eğitimi”'nin kayıtlarının yeniden düzenlemesi ile oluşturulmuştur.

Programlamaya giriş eğitimi “Java ile Programlamaya Giriş – 2” eğitimi ile tamamlanmaktadır.

Java dilinin eksiksiz olarak öğrenilebilmesi için bu iki eğitimin ardından Java ile Nesne Yönelimli Programlama” (Hazırlık aşamasındadır) eğitimine devam edilmesi tavsiye edilmektedir.

Java dilinin seçilmesinin sebebi günümüzde kurumsal ve mobil uygulama geliştirmede en yaygın kullanılan güçlü bir programlama dili olmasıdır.

Java ile Programlamaya Giriş – 1 eğitimi günümüz online eğitim videoları mantığına uzak olmakla birlikte online sınıf kavramı içerisinde öğretmen – öğrenci etkileşimi üzerine kuruludur. Videolarda canlı olarak eğitime katılan diğer öğrencilerin sorduğu sorular bu eğitim serisini takip edecek öğrencilerin kafalarındaki sorularla benzer olabileceği düşüncesiyle bilerek kesilmemiştir. Önemli noktalar tekrar tekrar üzerinden geçilerek kalıcı olması sağlanmıştır. Ders içeriği günümüzün kolay tüketilebilir online eğitim videolarının aksine akademik sayılabilecek düzeyde detaylı ancak öğrencinin eğitim sonrası algoritma geliştirmede ihtiyaç duyacağı tüm temel kavramları kapsamaktadır.

Katılımcıların bu eğitime programlı ve planlı zaman ayırması büyük önem taşır. Diğer online videoların aksine tavsiye edilen; her hafta 1 ya da 2 ders videosunu takip edip kalan zamanda dökümanlarda sunulan ödev sorularına azami vakit ayırmalarıdır.

Bu eğitimlerin tamamlanması ile katılımcılar günümüzde kullanılan tüm programlama dillerinin temel mantığını kavramış ve kendi kendilerine her türlü platformdan ulaşabilecekleri örnek uygulama videoları ile o dili öğrenebilecek seviyeye gelebilecektir.

Who this course is for:

  • Bu eğitim, hiç programlama bilgisine sahip olmayan ancak bu konuda istek sahibi kişilerin programlamayla tanışmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

Instructor

Bilgisayar Mühendisi
Volkan Istek
  • 4.5 Instructor Rating
  • 2,020 Reviews
  • 90,902 Students
  • 3 Courses

2006 dan bu yana Java ile yazılım geliştiriyorum. Profesyonel hayatımın neredeyse tamamında Java ile uygulama geliştirdim. Takım liderliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2012 den bu yana Java teknolojileri konusunda özel dersler ve eğitimler veriyorum. Aynı zamanda firmalara Java yazılım ekibi kurmak ve yönetmek konusunda danışmanlık da yapıyorum. Dünyanın bir çok iyi üniversitesindeki öğrencilerle çalışma ve oralarda javanın nasıl anlatıldığını görme fırsatım oldu.
Bu eğitimlerle amacım yıllar içerisinde edinmiş olduğum teknik bilgiyi, bu alanda kendini geliştirmek isteyen insanlara aktarmaktır.