İŞ HAYATINDA KORONAVİRÜSÜN PSİKOLOJİK ETKİLERİNİ YÖNETMEK

Şirketler Koronavirüs salgın sürecinde psikolojik sermayelerini korumaya yönelik ne gibi önlemler almalılar?
Rating: 4.5 out of 5 (63 ratings)
1,352 students
Turkish

İş hayatında Koronavirüs salgının psikolojik etkilerini nasıl yönetebileceklerini.

Requirements

 • Kursun herhangi bir gereksinimi ya da ön koşulu yoktur.

Description

Koronavirüs salgını süresince ve sonrasında bireyin psikolojik açıdan süreçten nasıl etkilenebileceğini, salgın süresince ve sonrasında ne gibi psikolojik hastalıkların ya da psikolojik sorunların ortaya çıkabileceğini, şirketlerin çalışanlarını ortaya çıkacak psikolojik hastalık riskinden ve psikolojik sorunların iş yerinde yaratacağı performans düşüşlerinden korumak için neler yapılabileceğini, şirket içerisinde başlatılacak bir psikolojik destek programının planlamasında hem sürecin işleyişi, hem harcanacak zaman, hem de maddi konular gibi başlıkları nasıl yönetebileceğinizi, şirketlerin psikolojik sermayelerini korurken hem çalışanlarının hem şirketin varlığını sürdürmek hem de toplumun geleceğine katkı sağlamak adına üzerlerine düşen bu önemli görevi nasıl yerine getirebileceklerini öğrenmek isteyenler bu eğitimde akıllarındaki pek çok soruya cevap bulacaklar.

Who this course is for:

 • Kurumsal şirketlerde çalışan bireyler.

Course content

5 sections19 lectures31m total length
 • EĞİTİMİN AMACI
  01:20
 • OZANSER UĞURLU HAKKINDA
  01:24
 • ÖNCE PSİKOLOJİK SAĞLIK
  01:59

Instructor

Psikolog Dr.
Ozanser Uğurlu
 • 4.6 Instructor Rating
 • 170 Reviews
 • 3,052 Students
 • 2 Courses

Üç kelime seçseydim beni anlatan; samimi, kışkırtıcı, gerçekçi olurdu kelimelerim…

1975 yılında dünyaya geldim. Adımı koyarken babam işaretlemiş daha baştan beni, adımın anlamı hakkında uyandırdığı merak insanlarla ilişki kurmanın inceliklerini çok küçük yaşta öğretmeye başladı bana. Kısacası insanları bana doğru çeken enerji benimle birlikte hep büyüdü ve gelişti. Ve bu enerjiyi kullanarak sınırları sürekli zorladım, Maliye Meslek Lisesi’ne gidip, İktisat okumaya başlayıp, sonunda ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldum. Üstüne Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisans ve doktora yaptım.

Ben performans psikolojisi alanında uygulamalı çalışmalar yapan bir psikoloğum. Bu alanda Türkiye’de pek çok ilke imza attım. Teknik Direktör Ersun Yanal ile birlikte yeşil sahalara boynumdaki akreditasyon kartında ‘Psikolog’ yazarak çıkarken ülkemin futbol tarihine bir katkım olduğundan habersizdim. Profesyonel pek çok sporcu ile çalıştım, sonrasında spor psikolojisi alanındaki deneyimlerimi iş dünyasına aktarmaya başladım.

University of California Davis’de geçirdiğim bir yılın ardından Pozitif Psikoloji literatürüne katkı sağlamak adına Mutluluk Enstitüsü’nü kurdum. Türkiye’ye döndüğümde üniversitelerde Psikoloji bölümü kurdum ve yönettim. Sosyal Psikoloji literatürene katkı sağlamak adına bilimsel makaleler yayınladım, kitaplar yazdım, gazete ve dergilerde psikolojinin daha anlaşılır hale gelmesi için köşeler hazırladım, yıllardır Radyo Odtü’de program yapıyorum ve her bulduğum fırsatta ürettiklerim ile insanlara ulaşmaya çalışıyorum.

Uzun yıllardır anlattıklarım ile sahnelerdeyim. Çok sayıda kamu kurumu, özel şirket, sivil toplum örgütü ve üniversite için sahneye çıktım ve binlerce insana İş’te, Aşk’ta ve Hayat’ta nasıl mutlu olacaklarını, enerjilerini nasıl yöneteceklerini ve performanslarını nasıl üst düzeye taşıyacaklarını anlattım. İşimi aşkla seviyorum, sahnede olmaya bayılıyorum, hayat sadece benim için değil herkes için harika olsun istiyorum ve hayata meydan okumak isteyen; tutku, anlam ve doyumla yoğurulmuş bir hayat için bireylere yol göstermeye devam ediyorum…