Udemy

Integracja MetaTrader5 z IoT ESP - Zegar tradera

Naucz się jak połączyć zewnętrzny wyświetlacz z MetaTraderem5 do wyświetlania informacji o Twoim koncie
Free tutorial
Rating: 4.6 out of 5 (3 ratings)
2,090 students
1hr 28min of on-demand video
Polish

Programowanie
IoT
ESP
MetaTrader
Programowanie MQL5
MQL

Requirements

  • Brak dodatkowych wymagań

Description

Bardzo prosty projekt w którym lepiej zrozumiesz jak działa cross platform i stworzenie aplikacji, która będzie wysyłać dane do zewnętrznego urządzenia. Na właśnie takich prostych projektach bardzo szybko można zrozumieć zasadę ich działania oraz je rozbudowywać według potrzeb i następne funkcję. Kod i zasada działania na ESP, pozwala zintegrować wyświetlacz z innymi aplikacjami.

Ponieważ IoT jest dosyć modnym tematem i można dziś je znaleźć dosłownie wszędzie - nawet w czajnikach sterowanych ze smartfona - budowa prostych aplikacji i ich rozumienie otwiera przed nami wiele możliwości. Zatem, dlaczego by nie połączyć aplikacji, która jest źródłem dochodów wielu ludzi na całym świecie z IoT? W tym kursie pokażę jak można to zrobić i jak to działa.

Pokażę jak prosto można połączyć gotowe elementy elektroniczne bez żadnego lutowania i jak rozwiązać podstawowe problemy z wyświetlaczem LCD na szynie I2C. Również jakie elementy będą nam potrzebne, skąd je zamówić i dokładny schemat łączenia poszczególnych elementów.

Wstęp do MetaTradera5, pozwoli lepiej zrozumieć język MQL5 oraz podstawowe metody wykorzystywane do późniejszej budowy bardziej złożonych expert advisorów. W tym tutorialu pokaże jak można zaprogramować i odczytać RSI i EMA oraz zbudować prosty wskaźnik na ich bazie. Pokażę jak stworzyć metodę do liczenia zysku aktualnie otwartych pozycji.

Następnie jak przesłać te dane do serwera na naszym ESP, które te dane wyświetli na ekranie LCD.Who this course is for:

  • Majsterkowicze
  • Początkujący
  • Traderzy

Instructor

Michal Zielinski
  • 4.6 Instructor Rating
  • 3 Reviews
  • 2,090 Students
  • 1 Course

Jestem studentem i ciągle się uczę. Od zawsze interesowałem się różnymi aspektami związanymi z programowaniem. IT jest dosyć dużą dziedziną, jednak szczególnie interesuje się tworzeniem rozwiązań w oparciu o IoT czy AI. Wspaniale widzieć, kiedy dzięki swojej aplikacji można zaoszczędzić trochę czasu. Zapraszam również na mój kanał na YouTube, gdzie opowiadam o życiu w Tajlandii.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses