İngilizce Kursu A1 Hikaye Çevirisi: Rich Man, Poor Man

İngilizce, İngilizce Kursu, İngilizce Konuşma, İngilizce Kelime, Sıfırdan İngilizce, İngilizce A1, Hızlı İngilizce
Free tutorial
Rating: 4.9 out of 5 (66 ratings)
1,577 students
1hr 31min of on-demand video
Turkish

Basit cümle yapılarını çok rahat bir şekilde anlayabilecekler.
Aynı kelimeleri bir çok farklı cümle içerisinde gördükleri için daha zor unutacaklar.
Kursu tamamladıktan sonra temel seviyede kendilerini ifade edebilecekler.
Hikaye ilginç olduğu için, ders esnasında sıkılmayacaklar ve öğrendikleri çok daha kalıcı olacak.

Requirements

  • Kurs en temelden başlamaktadır bu yüzden herkes gönül rahatlığıyla alabilir.

Description

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere İngilizce günümüzde çok önemli bir dil, hatta İngilizceye yabancı bir dil olarak bile bakılmaması gerekmekte. Çünkü biz nasıl Türkiye'de yaşamak, olup biteni anlamak ve insanlarla iletişim kurmak için Türkçe biliyorsak, dünyada neler olup bittiğini anlamak için de İngilizce öğrenmemiz şart. Günümüzde bilimsel kaynakların büyük yüzdesi İngilizce ve eğer bir konuda bilgi edinmek istiyorsanız, o konuyu anlatan Türkçe kaynaklar sınırlı sayıda olmasına rağmen, İngilizce olarak anlatan kaynak sayısı çok daha fazla olacaktır. Bu yüzden İngilizceyi bir an önce halletmek çok önemlidir.

Bu kursta ise klişe yöntemlerden ziyade daha etkili bir şekilde İngilizce öğretmeyi hedefliyorum. Normalde okullarda öğretmenlerimiz bizlerden sürekli dil bilgisi kurallarını öğrenmemizi üstüne de sürekli kelime ezberlememizi isterler. Ama bunun işe yaramadığı çok açıktır ki şimdi İngilizce öğrenmek için kendinize kurs aramaktasınız. Bu kursta ayrı olarak dil bilgisi kuralları veya kelime verilmeyecek. Sadece hikayeler çevireceğiz, bu şekilde siz hem kelime öğreneceksiniz hem de dil bilgisi kurallarını öğreneceksiniz. En önemlisi öğrendiğiniz kelimelerin nasıl kullanıldığını bileceksiniz. Bu şekilde bu cümleleri kurarken çok fazla düşünmeyip hızlı bir şekilde cümleleri kurabileceksiniz. Yani çeviri yapmak dolaylı olarak sizin konuşma yeteneğinizi ve yazma yeteneğinizi de geliştirecek.

Bu kursta A1 seviyesinde ilginç bir hikaye olan Rich Man, Poor Man'i çevirdik, bu hikayeyi çevirirken hem gülümseyip hem de İngilizcemizi geliştireceğiz. En önemli nokta ise anlamadığınız her noktayı bana direk sorabilirsiniz ve ben gerekirse yeni videolar çekerek sorunuzu cevaplayacağım, bu şekilde kursu en verimli şekilde kullanmış olacaksınız.

Who this course is for:

  • İngilizce öğrenmek isteyenler.
  • Klişe yöntemlerden sıkılıp daha eğlenceli bir şekilde İngilizce öğrenmenin yolunu arayanlar.

Instructor

Abdurrahman TEKIN
  • 4.9 Instructor Rating
  • 2,154 Reviews
  • 29,679 Students
  • 45 Courses

My name is Abdurrahman Tekin. I'm majoring in Aircraft Design at Nanjing University of Aeronautics and Astronautics and pursuing a Doctoral Degree. My hobbies are designing, learning, and teaching. I have rich experience in teaching students.

I've been creating courses about Chinese, English and Python. I would love to share my knowledge with you.

The courses are designed to be interactive and engaging. Students will learn at their own pace, progressing through the material.

I hope that by teaching students Chinese, I can make them better global citizens. When they are able to read and write in Chinese, they will be able to connect with people in China on a more personal level.

I hope to incorporate Python into my lessons to teach students more about coding. In the age of technology, many people have never learned how to code because they are intimidated by syntax and jargon. I hope to empower my students using the Python language. Python is a powerful programming language that is easy to learn and I believe it will help my students become better problem solvers in life.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses