İngilizce - Başlangıç Seviyeden Başlayarak Sağlam Bir Eğitim
4.2 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled

İngilizce - Başlangıç Seviyeden Başlayarak Sağlam Bir Eğitim

12 Yıl Deneyimli Uzman İngilizce Öğretmeninden İngilizce Konuşma ve İngilizceyi En Doğru Bir Şekilde Kullanma Eğitimi
4.2 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled
Last updated 12/2018
Turkish
Price: $19.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 3 hours on-demand video
 • 25 articles
 • 126 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Bu kursumuzu tamamladıktan sonra Başlangıç (A1) Seviyeden, Orta (B1) seviyeye kadar tüm İngilizce Dil Bilgisi konularını öğrenmiş olursunuz.
 • Kurs sonunda temel ve orta seviyede cümle kurabilir, okuduğunuz ve duyduğunuz cümleleri anlayabilir, yabancılarla rahatça iletişim kurabilirsiniz.
 • Aynı zamanda konuşma ve dinleyerek anlama yeteneğinizi üst düzeye çıkaracaksınız.
 • İngilizce cümleler yazma, paragraf yazma ve okuduklarını anlayabileceksiniz.
 • YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS ve SAT sınavlarına sıfırdan hazırlanıyorsanız orta seviyeden itibaren bu sınavlar ile ilgili çalışmaları rahatça yapmaya başlayabilmeniz için gerekli temel Gramer, Kelime Bilgisi, Yazma Becerileri, Dinleme ve Anlama Becerileri, Okuma ve Anlama becerilerini kazanacaksınız.
 • İngilizce sizin için bir sorun olmaktan çıkacak.
 • Her konu sonunda PDF formatında çalışma etkinlikleri, okuma etkinlikleri, dinleme etkinlikleri sağlanacaktır.
Requirements
 • Öğrenme isteği ve öğrenmek için zaman ayırabilmeniz çok önemli.
 • Konular sıfırdan Türkçe anlatılacağı için daha önceden İngilizce öğrenmiş olmanıza gerek yok. İlkokulda ya da orta okulda İngilizce ile tanışmış olmanız yeterli.
 • İnternet bağlantısı ve bilgisayar ya da tablet veya akıllı telefon, ve ihtiyaç durumunda kulaklık.
Description

Merhabalar.

Doğru Yöntem ile İngilizce Öğrenmek Çok Kolay!

İngilizceyi hangi amaca yönelik öğrenmek istediğinize yönelik karar verdikten sonra doğru yöntem ve doğru materyal seçimi ile çok kısa sürede kolay bir şekilde İngilizceyi öğreneceksiniz.

İngilizce öğrenmeye başlamadan önce hangi amaca yönelik öğrenmek istediğinizi belirlemek en önemli ilk adımdır. Örneğin, sadece konuşmaya yönelik; YDS, YÖKDİL, TOEFL, IELTS ve benzeri dil yeterliliği sınavları için; İş dünyasında ticari yazışmalar, görüşmeler ve sunumlar için; Yurt dışına çıkmadan önce seyahat edeceğiniz ülkede insanlar ile iletişim kurmak için; Ortaokul veya Lise öğrencilerinin derslerine destek bir çalışma için vb.

İngilizceyi öğrenmeye yönelik amacınızı belirledikten sonra benim bu kursum sizin en kısa sürede ve en etkili bir biçimde İngilizceyi öğrenmenizi sağlayacaktır. Çünkü,  Tasarlanmış olan materyal ve yöntemler tavsiye edeceğim farklı teknikler ile sizin İngilizce öğrenme amacınıza yönelik en uygun ve etkin bir şekilde düzenlenmiştir.

 1. İngilizce öğrenmeye başlarken ilk aşamada mutlaka sözlük kullanmalısınız. Çünkü, İngilizce eğitimini sunan hiçbir eğitim sistemi sizin spesifik olarak kullanmak istediğiniz kelimeleri size sunmaz. Genellikle turizm, iş dünyası, öğrencilik dünyası vb. şeklindeki bağlamlar içerisinde çok genel kelimeleri sunarlar. Bu sebepten dolayı da mutlaka Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe sözlüklerini kullanmanız çok önemlidir. Günümüzde akıllı telefon ve tabletler için uygulama sözlükler de mevcut ve çok kullanışlılar.


 2. Benim kursumu satın aldıktan sonra, İngilizce öğrenirken ikinci aşamada karar verdiğiniz hedefe yoğunlaşmalısınız. Eğer İngilizceyi konuşmaya yönelik öğrenmeyi hedeflediyseniz: Öncelikle konu anlatım videolarını başından sonuna kadar en az bir kere izleyiniz. Ondan sonra, bu videolarda sunulan pratik örneklere göre kendinizle ilgili örnek cümleler yazınız; soru cümlelerini yazınız; hatta kısa diyaloglar yazınız. Bu çalışmalar sizin konuşma becerinizi geliştirecektir.


 3. Kelime hazinenizi geliştirmek için ise PDF dosyalarında sunulan kısa metinleri okuyunuz. Bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını mutlaka sözlükten  bakarak not ediniz. Çalışmayı bu şekilde sürdürdüğünüz zaman giderek sözlüğe bakma ihtiyacı azalacaktır ve artık kendiniz de öğrendiğiniz İngilizce ile kendinizi rahatça ifade edebilir duruma geleceksiniz.


 4. Konuşulan İngilizceyi anlamak ve günlük konuşmaları nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenmek için bu kursumda sunulan ses dosyalarına ve bu ses dosyalarına bağlı PDF dosyalarına çalışınız. Bu ses dosyalarını dinlerken PDF dosyalarında sunulmuş olan etkinliklere bakarak dinlerseniz anlamanız çok daha kolaylaşacaktır.


 5. Eğer İngilizceyi öğrenme hedefiniz YDS, YÖKDİL, TOEFL veya IELTS gibi dil yeterlilik sınavlarına hazırlık ise yukarıdaki etkinliklere ek olarak PDF dosyalarında sunulan dilbilgisi çalışma etkinliklerini; PDF dosyasında sunulan metinlere bağlı soru yanıtlama etkinliklerini yapmanız çok önemlidir. Ayrıca, yaptığınız çalışmaları dilediğiniz zaman benimle paylaşıp canlı destek de talep edebilirsiniz.

Bunun dışında kursumu satın aldıktan sonra en etkili bir şekilde kullanmak için mutlaka fikir ve destek talebinde bulunabilirsiniz.

Bu program sizin çalışmaya ayıracağınız zamana göre ortalama bir veya iki aylık bir sürede tamamlanmaktadır.

Programın içeriği:

1. Konu anlatım videosu.

2. Konu ile ilgili pratik alıştırmalar.

3. Metin okuma alıştırmaları (kelime bilgisinin bağlam içinde kazanılması ve okunan metinlerin verdiği mesajlarını anlamayı pekiştirmek  için) .

4. Dinleme anlama alıştırmaları (konuşulan İngilizce'yi anlamayı pekiştirmek ve İngilizce konuşmaya yönelik örnek kalıpların kazanılması  için).

5. Öğretmen Desteği.


Konu anlatım videosu: her bir konu anlatım videosu genellikle 4 ile 12 dakika aralıklarında olup her bir konuyu detaylı bir şekilde ele alır. Konular geleneksel gramer anlatımı şeklinde olmayıp, gramer yapılarının günlük konuşmalardaki pratik fonksiyonları üzerinde durmaktadır.

Konu ile ilgili pratik alıştırmalar: videolarda anlatılan konular ile ilgili pekiştirme alıştırmalarıdır. Bu alıştırmalar İngilizcenin günlük kullanımlarına yönelik olup pratik alıştırmalardır.

Metin okuma alıştırmaları: Metin okuma alıştırmaları genellikle her bir dersin konusu ile ilgili olup İngilizcenin bağlam içinde kullanılışı ile ilgili fikir vermeyi ve kelime hazinesinin ezber yöntemi ile değil, daha etkili bir yöntem olan kavramları anlama yöntemi ile öğrenilmesini sağlamaktadır.

Dinleme anlama alıştırmaları: Dinleme anlama alıştırmaları genellikle her bir dersin konusu ile ilgili olup günlük İngilizce konuşmalarını anlamayı, yorumlamayı ve telaffuz becerisinin öğrenilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, İngilizcenin günlük hayatta iletişim için nasıl kullanılacağı ile ilgili  örnek bir etkinlik olup İngilizce konuşma becerilerinin geliştirilmesini sağlamaktadır.

Öğretmen Desteği: Konu anlatım videoları aslında hiçbir soru işaretlerini bırakmayacak şekilde tasarlanmışlardır, ancak, konu ile ilgili anlaşılmayan bir durum söz konusu olduğunda, ya da çalışmalar ile ilgili öğretmen desteği ihtiyacı meydana geldiğinde öğretmene soru sorabilme ve çalışmalarınızın değerlendirilmesini sağlayabilme imkanını vermektedir.


Who this course is for:
 • Ortaokul, Lise ve Üniversite yaş grupları, Akademisyenler, İş İnsanları; 12 yaş grubundan itibaren herkese uygundur.
 • Bir türlü İngilizce eğitiminde ilerleyemeyen ve sıkıntı yaşayanlar.
 • Kariyer planlamasında dil engeline takılanlar
 • İş dünyasında İngilizceyi toplantı, sunum, resmi yazışmalar ve başka gereksinimler için kullanmak isteyenler.
Course content
Expand all 54 lectures 03:58:13
+ VIDEO 1 - TO BE with PERSONAL PRONOUNS
2 lectures 11:17

TO BE (am, is, are) yardımcı fiilini Personal Pronouns'lar (kişilik zamirleri) ile kullanarak kendiniz, başkaları, nesneler ve hayvanlar ile ilgili bilgiler verip sorular sorabileceksiniz.

Preview 09:22

Bu derste diyalogları dinleyerek ve bu diyaloglar ile ilgili verilen çalışmaları yaparak insanlar ile tanışma anı iletişim konuşmalarının örneklerinden yola çıkıp kendinizi tanıtma, başkasını tanıştırma ve sorular sormayı öğreneceksiniz. Ayrıca, gerçek İngilizce konuşmasını dinleyerek dinleme anlama becerinizi pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 2 - SINGULAR & PLURAL; THIS. THAT, THESE, THOSE
2 lectures 09:27

Bu derste İngilizcedeki tekil ve çoğul isimlerin yapılışlarını ve onların işaret zamirleri ile birlikte kullanılışlarını öğreneceksiniz. Tekil ya da çoğul halde olan insan, nesne, yiyecek, içecek ya da hayvanlar hakkında bilgiler verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

SINGULAR & PLURAL; THIS. THAT, THESE, THOSE
07:32

Bu derste otel ortamında bilgi sorma, insanların nereli oldukları hakkında bilgi verme ve bilgi sorma, eşyaların yerini sorma ve insanların bir yerde ne amaçla bulundukları ile ilgili bilgiler edinme ve bilgi sormayı öğreneceksiniz. İngilizcenin bu alanlarda kullanımını gerçek konuşmalardan dinleyerek hem kulak dolgunluğunu hem örnek konuşma şekillerini kazanacaksınız.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 3 - POSSESSIVE ADJECTIVES; POSSESSIVE CASE 'S S'
2 lectures 06:50

Bu derste İngilizcedeki sahiplik zamirleri ve sahiplik belirten ekler ile size ait ya da başkalarına ait olan eşyalar ile ilgili bilgi verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

POSSESSIVE ADJECTIVES; POSSESSIVE CASE 'S S'
04:55

Bu derste kütüphane bağlamında kişisel bilgileri sormayı ve kişisel bilgileri vermeyi öğreneceksiniz. Bu dinleme etkinliği ile İngilizcenin gerçek kullanımına göre kulak dolgunluğunu elde edip konuşulanları anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 4 - PRESENT SIMPLE, ADVERBS OF FREQUENCIES
2 lectures 08:56

Bu derste her zaman alışkanlık ya da rutin olarak yaptığınız eylemler ve onları ne sıklıkla yaptığınız hakkında bilgi verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

PRESENT SIMPLE, ADVERBS OF FREQUENCIES
07:01

Bu derste restoran ortamında gerçekleşen kısa bir diyalog ile konuşulan İngilizceyi anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 5 - INGILIZCE CUMLE YAPISI; PRESENT SIMPLE AFFIRMATIVE, NEGATIVE, QUESTION
2 lectures 10:57

Bu derste İngilizce ile Türkçe cümle kuruluşlarının arasındaki farkı ve her zaman alışkanlık ya da rutin olarak yaptığınız eylemler ile ilgili bilgiler verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

INGILIZCE'DE CUMLE YAPISI; PRESENT SIMPLE AFFIRMATIVE, NEGATIVE, QUESTION
09:02

Bu derste karşılıklı olarak kendilerinden bahseden konuşmacıların yer aldığı diyalog ile konuşulan İngilizceyi anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 6 - PREPOSITIONS OF TIME
2 lectures 10:21

Bu derste etkinlikler ve eylemlerin gerçekleşeceği zamanlar ile ilgili bilgiler verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

PREPOSITIONS OF TIME
08:26

Bu derste detaylı dinleme etkinlikleri ile konuşulan İngilizceyi anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 7 - WH- QUESTIONS
2 lectures 09:18

Bu dertse yer, zaman, sebep ve benzeri ayrıntılar ile ilgili sorular sormayı ve cevap vermeyi öğreneceksiniz.

WH- QUESTIONS
07:23

Bu derste detaylı dinleme etkinliği ile konuşulan İngilizceyi anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 8 - LIKES AND DISLIKES, INTENTIONS WOULD LIKE TO
2 lectures 11:53

Bu derste sevdiğiniz ve sevmediğiniz şeyler, ve tercihleriniz ile ilgili bilgiler vermeyi ve sorular sormayı öğreneceksiniz.

LIKES AND DISLIKES, INTENTIONS WOULD LIKE TO
09:58

Bu derste kısa dialoglar ile konuşulan İngilizceyi anlamayı pekiştireceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55
+ VIDEO 9 - CAN FOR ABILITY AFFIRMATIVE, NEGATIVE, QUESTION
2 lectures 06:16

Bu dertse yapabildiğiniz ya da yapamadığınız eylemler ile ilgili bilgiler verip sorular sormayı öğreneceksiniz.

CAN FOR ABILITY AFFIRMATIVE, NEGATIVE, QUESTION
04:21

Bu dertse kişilerin kendi becerilerini anlattığı diyalogda konuşulan İngilizceyi anlamayı öğreneceksiniz.

Listening (Dinleme Dersi)
01:55