IELTS, TOEFL ve PTE adayları için İngilizce

Türk öğrenciler için
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (14 ratings)
1,901 students
1hr 57min of on-demand video
Turkish

İngilizce dilbilgisi
kelime bilgisi
okuma becerisi (reading skill)
yazma becerisi (writing skill)

Requirements

  • Temel İngilizce

DescriptionBu, orta ve İleri Düzey Öğrenciler için İngilizce dilbilgisi üzerine bir derstir.


Neden bu kurs?


Zaten farklı düzeyde dil yeterliliğine sahip yüzlerce öğrencim oldu, çoğu üniversite öğrencileri olarak burada ve orada bir dizi İngilizce dersi almıştı, ancak hepsinin tek bir ortak noktası vardı: neredeyse hepsi İngilizce dilbilgisinin istisnalarla dolu olduğunu düşünürken, İngilizce dilbilgisinin bulanık bir resmine sahipti.  düzensizlikler ve anormallikler.


Ama onların düşündüğü gibi düşünmüyorum. İngilizcenin en iyi yapılandırılmış diller arasında olduğuna inanıyorum, bu da tüm dillerde geçerli olan bir dizi istisnaya sahiptir.


Birkaç yıl farklı dersler verdikten sonra, mevcut kitapların dilbilgisi kurallarıyla ilgili olarak İngilizce dilinin iyi (yani net bir) resmini sağlayamayacağını anladım. Kitaplar ana gramer kurallarına odaklanmak yerine, istisnaları ve kurallardan sapmaları göstermeye ve hatta bazen abartmaya çalıştılar. Bu, öğrencileri şaşkına bildi. Bazı öğrenciler genelleştirilebilir kuralları bile öğrenemediler ve bu, yazma ve konuşmadaki zayıflıklarından ve yazılı metinleri yanlış anlamalarından anlaşılabilir.

Bu yüzden dil bileşenlerine (dilbilgisi ve sözlük demek istiyorum) farklı baktığım, her dilin yapı taşları olan dilbilgisi üzerine bir kitap yazdım. Kitap Amazon tarafından e-kitap olarak yayınlanmaktadır ve bu kurs ve aşağıdaki kurslar kendi kitabıma uygundur.


Bu derste, önce size konuşmanın farklı bölümlerini öğreteceğim (isimler, fiiller, sıfatlar, zarflar, zamirler, bağlaçlar, belirleyiciler, edatlar ve kesitler) ve ardından ifadeler, yan tümceler ve cümleler gibi daha büyük dil bileşenlerine doğru gideceğim.


Bu derste, geleneksel dilbilgisini yeni doğmuş üretken dilbilgisiyle karıştıracağım. Normalde, diğer kitaplar ve kurslar ikisini birbirinden ayrı tutmaya çalışır ve bunları iki farklı insan grubuna öğretmeye çalışır, birincisi dil öğrenenlere, ikincisi dil öğretmenlerine. Bu ders hem geleneksel hem de üretken gramerin orta zemini olacaktır. Ve anlayışını kolaylaştırmak için her ikisiyle de gerektiği ölçüde ilgileneceğim.

Who this course is for:

  • öğrenciler
  • profesörler

Instructor

University Instructor, Editor & Proofreader, and Consultant
Ahmad Sharifzadeh
  • 3.9 Instructor Rating
  • 97 Reviews
  • 8,003 Students
  • 15 Courses

Ahmad Sharifzadeh is a trilingual lecturer, author, translator, consultant, and editor & proofreader.


I have taught different courses at more than 30 universities.


I work as a part-time proofreader and editor for some international academic journals and publishers. In addition, I hold courses for BA and MA students, as well as PhD candidates. I also teach international students online. In addition, I work as a consultant for students who write their thesis, papers, etc. along with those who wish to apply for a scholarship as an MA, PhD, or Postdoc researcher.

I have teaching experience at a dozen universities, lecturing different courses and workshops for post-graduate students, holding online courses for students from different universities, producing audio-visual materials for international students, and author of the books published by Amazon as follows:


1. How to write academic research papers (Volume 1): What should a researcher know and do before writing a research paper?


2. How to Write Academic Research Papers (Volume 2): Drafting, Revising, and Editing and Submitting the Manuscript


3. Academic English Grammar: For Intermediate and Advanced LearnersTop companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses