Udemy

HIZLI İNGİLİZCE (A1-A2)

Cümle kurma alıştırmalarıyla bilgilerimizi tazeleyelim!
Free tutorial
Rating: 4.7 out of 5 (848 ratings)
37,684 students
1hr 31min of on-demand video
Turkish

Farklı zaman ve kiplerde (modals, reported speech, active-passive voice, if clause..) İngilizce cümleler oluşturabilmeyi,
En sık kullanılan bağlaçlar, edatlar, isim - sıfat türetimlerinin özet anlatımını,
Beyin yapısını ve çalışma şeklini anlayarak "bireysel" çalışma tekniklerini seçebilmeyi,
İngilizce cümle kurma ve çeviri teknikleri eşliğinde öğreneceksiniz.

Requirements

  • Dersler cümle oluşturma tekniği ve özet seklinde işlendiği için, en az A2 seviye İngilizce gereklidir.

Description

Bu hızlandırılmış kursun amacı cümle kurarak ve süremiz elverdiğince İngilizcedeki bazı önemli gramatik yapıları ele alarak, A2-B1 seviyeleri arası farklı konularda bilgilerimizi tazelemektir. Eğitim boyunca pek çok temel yapı ve ifadeyi, çeviri teknikleri ile cümle kurma egzersizlerinden faydalanarak gözden geçiriyor, İngilizcedeki kipleri, aktif & pasif yapıyı ve bağlaçları inceliyoruz. Bu mini kurs, Udemy'de verilen ücretsiz eğitimlerin zaman limitine uygun olarak toplamda bir buçuk saattir ancak derslerin dolu dolu işlenmiş olması ve pek çok farklı gramatik yapıyı kapsaması nedeniyle, çalışma süreniz bundan daha fazla olacaktır. Çalışma programınızı, kursun sonunda verilen etkili öğrenme yöntemlerini göz önünde bulundurarak oluşturursanız eğitimden alacağınız verim artacaktır.

İkinci bölümde bonus olarak, bireysel öğrenme yöntemleri oluşturmanın öneminden bahsediyoruz. Bunun için beynin işleyişini ve sağ-sol lobların çalışma prensiplerini bilmemiz gerekiyor. Boylece yatkın olduğunuz çalışma metodlarını bularak yabancı dilleri daha hızlı öğrenebilmek mümkün hale geliyor. Peki siz beyninizin hangi lobunu daha baskın kullanıyorsunuz ?


Kursta örnek cümlelerle ele alınan kilit konular:

- Noun and Verbal Clauses

- Gerunds and Infinitives

- Present Perfect Continuous

- Simple Past Tense

- Simple Present Tense

- Present Continuous Tense

- Simple Future Tense

- The Future in Past

- Present Perfect Tense

- Sık Kullanılan Bazı Yüklemler

- Modal Verbs

- Had Better, Would Rather, Hope, Wish Kullanımları

- Direct & Indirect Speech

- Active & Passive Voice

- Relative Clause

- Conditional Sentences - If Clauses

- Conjunctions and Connecting Words

- İsim - Sıfat Türetimleri

- Prepositions "in, at, on"


Bu hızlandırılmış bir kurstur, dolayısıyla her konu özet şeklinde, örneklerle ele alınmıştır. Detaylı kurallara girmek, ücretsiz eğitimler için süre sınırı olduğu için mümkün değildir. İngilizceyi tüm seviyeler, alıştırmalar ve görsel temalı örnekler eşliğinde öğrenmek isterseniz, 40 saatlik kapsamlı İngilizce Eğitim Setimize göz atabilirsiniz.


Tüm çabanın eğitim hayatınıza katkıda bulunması dileğiyle..


Elif Bala


Bu kurstaki tüm içerikler 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile bu kanunun 13.maddesine dayanılarak hazırlanan Fikir ve Sanat Eserlerinin Kayıt ve Tescili Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca korunmaktadır. İzinsiz kullanımı ve çoğaltılması kanunen yasaktır.


Who this course is for:

  • Etkili öğrenme metodlarını araştıran,
  • Genel İngilizceyi hızlıca hatırlamak veya üzerinden geçmek isteyen herkes için uygundur.

Instructor

Cambridge & Barcelona Üniversitesi Diplomalı Eğitmen
Elif Bala
  • 4.6 Instructor Rating
  • 18,053 Reviews
  • 111,364 Students
  • 9 Courses

    Merhaba, ben Elif. Bildiğim yabancı dillerin kurslarını hazırlayarak, yıllarca verilen emek karşılığında öğrendiklerimi Udemy sayesinde sizlerle paylaşabiliyor olmak harika ;) Çünkü birçok kaynağın aksine, bilgi ve sevgi paylaştıkça artar. Sizlere bu hikayenin nereden başladığından ve hayatıma kattıklarından kısaca bahsetmek istiyorum:

    Liseye giderken İspanyolcaya ilgi duymaya başlamıştım ve o zamanlar maalesef bu fiyatlara erişebileceğimiz kaliteli online kurslar yoktu; ben de kendimce evde bir şeyler öğrenmeye çalışıyordum. Üniversitede Uluslararası İlişkiler okurken, okulun sunduğu Erasmus projesi kapsamında İspanya’ya gelmek istedim ve eğitimimi tamamladıktan sonra iş bularak geri döndüm. İspanya’da çalıştığım yıllar boyunca Barselona Üniversitesinde İspanyol Dili ve Kültürü eğitimi aldım. Daha sonra Madrid şehrinde Uluslararası Ticaret Yönetimi alanında yüksek lisansımı tamamladım.

    İtalyanca öğrenimimi ise Milano şehrinde devletin sunduğu bir kursla birlikte ve biraz da kendi çabamla Livello intermedio yani orta seviyeye çıkarabildim.

    Udemy’de bulunan tüm kurslarımı, dil öğrenirken kendi kullandığım yöntemleri de göz önünde bulundurarak hazırladım. Umarım sizlere çok faydası dokunur.. Aldığım tüm bu eğitimlerin yurtdışı sertifikaları ve diplomaları mevcuttur.

    Udemy’de sahip olduğum İngilizce kursu gereği biraz da İngilizce eğitimimden bahsetmem gerekiyor. Cambridge Üniversitesi’nin Cambridge International Examinations isimli sınavlarından "Marketing, Business Organisation and Environment, Human Resource Management, Effective Business Communication" olarak dört ayrı alana ait Cambridge International Diploma sahibiyim. Tüm bu alanlardaki sınavları en üst puanlamayla geçerek Distinction seviyesinde tamamlamış bulunmaktayım. Aynı zamanda Amerika’nın California eyaletinde, Intrax Eğitim Kurumunda "Marketing & Advertising" (Pazarlama ve Reklamcılık) alanında kısa süreli bir eğitim tecrübem de mevcuttur.

    Kurslarımı bitirdiğinizde İngilizce, İspanyolca veya İtalyanca konuşan kişilerle iletişim kurabilecek, kendinizi birçok farklı alanda ifade edebileceksiniz. Ayrıca meslek hayatınızda ve katılacağınız sınavlarda da eğitimlerden faydalanabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım..


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses