Hayatın Kapılarını Arala!

Gündelik sıkça karşılaştığınız ve insanlarla aranızdaki iletişimden kaynaklanan problemlerin, üstesinden geleceksiniz.
Rating: 4.3 out of 5 (191 ratings)
3,893 students
Turkish
Temel iletişim becerilerini geliştirmeyi
Yaşama ve düşünme becerilerini pozitif anlamda şekillendirmeyi
Kendilerini tanımayı ve keşfetmeyi
İnsan ilişkilerinde yaşadığı problemlerin üstesinden gelme yöntemlerini
Hayatlarındaki bir çok soru ve sorunların çözümlerini
Önce kendisine sonra çevresindeki insanları yardım etme becerilerini

Requirements

 • Bu kursa kayıt olmak için herhangi bir gereklilik yok

Description

Bu kurs kişinin önce kendine sonra çevresindeki kişilere bir Yaşam Koçu gibi uygulayabileceği teknik ve taktikleri barındırmaktadır. Kendimizdeki sorunları ve düzeltilmesi gereken yerleri birlikte bulup çözeceğiz. Söylediğimiz sözlerden tutunda nasıl durduğumuza, nasıl nefes aldığımıza kadar yaptığımız her şey hem kendi hayat kalitemizi belirliyor hemde çevremizdeki kişilerle diyaloğumuzu etkiliyor. Sakın ''Ben değişsem ne olur karşımdaki kişi aynı'' demeyin. Çünkü her şeyin başı sizsiniz. Sizin yaşamak istediğiniz hayatı yada iletişim biçimini sizden başkası kontrol edemez. Biz bu gibi problemleri bütün hayatımıza genellediğimiz zaman yaşantı biçimimizden sıkılan, olduğumuz evden veya şehirden bunalan, görüp görebildiği bütün sorun ve belaların sadece bizim başımıza geliyormuş gibi hisseden bireyler oluyoruz. Beynimiz bu gibi durumlarda “kaç kurtul” yapmak ister. Bizler bunun yerine kaçmadan sorunları çözmeye odaklanmalıyız. Bu sorunları nasıl çözeceğimizi, yeni bir bakış açısını ve üstesinden gelmek için yöntemleri öğreneceğiz.

Who this course is for:

 • Yaşam Koçluğu
 • Hayatını değiştirmek isteyenler
 • Kaliteli bir yaşam yaşamak isteyenler
 • Kişisel gelişim

Course content

5 sections37 lectures1h 42m total length
 • Giriş
  01:25

Instructor

Yaşam Koçu / NLP Master
Mertcan Sezer
 • 4.3 Instructor Rating
 • 191 Reviews
 • 3,893 Students
 • 1 Course

       Merhabalar,

        Ben Mertcan Sezer. Muğla/Dalaman doğumluyum. Yeditepe Üniversitesi'nde aldığım eğitimler sonucunda Uluslararası Yaşam Koçu / NLP Master oldum ve  güncel olarak belirttiğim alanlarda bireysel koçluk, eğitmenlik yapmaktayım. Akademik hayatıma İstanbul Üniversitesi - Sosyoloji bölümünde devam etmekteyim.

      Hayatım şu an gözlemlediğim herkes kadar ''Yaşamak istenilmeyecek'' bir haldeydi. İntihar etmek isteyen ve eyleme geçmiş birinden şimdi bir gün dahi kayıp etmek istemeyen her anı dolu dolu yaşan biri olmanın sırlarını paylaşıyorum. Ne kadar çok insan hayattan zevk alırsa o kadar mutluluk ve enerji doluyorum. Bu hayat bize verilen bir armağan, hemde tek sefer verilen. Bunun değerini bilmesi için herkese değmeye, onların kalplerine dokunmaya çalışıyorum. Çünkü;

     Yaşamak çok nadir rastlanan bir şeydir. Çoğu insan sadece var olur.
                        Oscar Wİlde