Gry Unity i Facebook
4.8 (2 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
23 students enrolled

Gry Unity i Facebook

Efektywna integracja, budowanie zasięg
4.8 (2 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
23 students enrolled
Last updated 3/2018
Polish
Polish [Auto-generated]
Current price: $61.99 Original price: $94.99 Discount: 35% off
15 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 2.5 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Nauczysz się umieszczać plugin Facebooka wewnątrz projektu Unity.
 • Skonfigurujesz konto developerskie, na którym następnie będziesz tworzyć fikcyjnych użytkowników i testować aplikację.
 • Dokonasz konfiguracji projektu Unity przed jego publikacją na urządzeniu mobilnym.
 • Zrozumiesz, jak działa promowanie gry w serwisie społecznościowym: będziesz udostępniać na Facebooku wyniki oraz posty z obrazkiem na wallu FB.
 • Opanujesz wysyłanie rekordów na listę rekordów aplikacji FB oraz pobieranie ich.
 • Będziesz parsować JSON-a, by wyłuskać interesujące Cię informacje.
 • Dowiesz się, jak korzystać dla swoich celów z Facebook Graph API i innych użytecznych narzędzi developerskich Facebooka.
Requirements
 • Kurs przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy Unity.
Description

Obierz kurs na... promowanie gier na Facebooku

Gry komputerowe są coraz popularniejsze. Od kilku lat obserwujemy wręcz lawinowy przyrost liczby grających. W większości amatorsko, dla przyjemności, ale są tacy, którzy z przeżywania przygód w wirtualnych światach uczynili sposób na życie. Mnożą się turnieje. Zmagania ich uczestników śledzą z zapartym tchem tysiące ludzi, nagrody mają dużą wartość. Tu i ówdzie nieśmiało wspomina się nawet o dyscyplinie olimpijskiej... Cały ten buzz przekłada się oczywiście na stan portfeli twórców gier. Autorzy tych najgorętszych zostają milionerami. To działa na wyobraźnię. A równolegle z liczbą graczy rośnie grupa programistów wyspecjalizowanych w projektowaniu gier.
Stworzenie gry to jednak dopiero połowa sukcesu. Cóż z tego, że przygotowałeś świetną, genialną aplikację, skoro nikt o niej nie wie? Umieszczenie jej w sklepie dla iOS-a czy Androida nie wystarczy — trafia tam kilka tysięcy aplikacji dziennie! Trzeba szukać innych możliwości. Z pomocą przychodzi Facebook. Jest przydatny z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze, dobrze współpracuje z popularnym silnikiem Unity, po drugie, daje duże możliwości promocji, testowania i ulepszania gry. I to ZA DARMO. Jeśli gra będzie gotowa do współdziałania, Facebook też będzie gotowy — jego użytkownicy chętnie podzielą się Twoją grą ze znajomymi, a sam serwis ujawni Ci statystyki graczy i pomoże poznać ich zachowania.

Czy jesteś gotów pokazać swoją grę ponad półtoramiliardowej rzeszy ludzi? Tak? To zapnij pasy i uważaj! Rozpoczynamy integrację!

Gry Unity i Facebook. Efektywna integracja, budowanie zasięgu i popularności. Kurs video kończy się na poziomie średnio zaawansowanym. Jest przeznaczony dla osób, które opanowały już podstawy Unity. Po ukończeniu szkolenia kursant będzie w stanie samodzielnie podłączyć się do API Facebooka i efektywnie korzystać z możliwości promocji własnej gry na tej platformie społecznościowej.

Unity apka w apkę z Facebookiem

Wielu projektantów gier chętnie pracuje w środowisku Unity. Programiści wybierają tę platformę tak często, ponieważ oferuje ona wiele możliwości: służy do tworzenia trój- i dwuwymiarowych gier komputerowych, animacji i wizualizacji. Działa pod systemami operacyjnymi Microsoft Windows oraz OS X. Pozwala tworzyć aplikacje na przeglądarki internetowe, komputery osobiste, konsole do gier oraz urządzenia mobilne. Wreszcie — Unity można zintegrować z Facebookiem, co nie jest bez znaczenia, gdyż ten serwis społecznościowy to świetne, choć wciąż jeszcze nie w pełni wykorzystane środowisko do promowania własnych produkcji.

Serwis społecznościowy dla developerów

By efektywnie wykorzystywać Facebooka do testowania i promowania swoich gier, musisz dobrze opanować narzędzia, które serwis oferuje programistom. Zaprzyjaźnisz się z nimi w trakcie naszego szkolenia. Po pierwsze, założysz konto testowe, czyli fikcyjne konto, które stworzysz w swoim panelu developerskim. Dzięki temu będziesz miał okazję spojrzeć na swoją aplikację „okiem użytkownika”. Po drugie, zaznajomisz się z funkcją LogEventApp. Ona z kolei pozwoli Ci „śledzić” rzeczywistych użytkowników gry — kiedy zdobywają kolejne poziomy, jak szybko przechodzą grę, w którym momencie ją opuszczają i dlaczego. Wreszcie poznasz Facebook Graph API. Jest to format zapytań do bazy danych Facebooka, umożliwiający odpytanie serwisu o link do zdjęcia profilowego, listy znajomych, ale również wysłanie zdjęcia do albumu czy opublikowanie postu na swojej ścianie.

No dobrze, ale po co Ci ta wiedza?!

Oddajmy głos autorowi kursu: Zapewne wielu niezależnych twórców zaskoczyła liczba gier, które każdego dnia trafiają do Google Play i App Store. W tym gąszczu łatwo utracić cały wysiłek, ale i radość tworzenia gry. Integracja z Facebookiem pomoże obniżyć koszty promocji — jeżeli stworzycie dobry produkt, gracze sami zaczną się nim chwalić. Otrzymacie jednocześnie narzędzie do śledzenia zachowań graczy w postaci statystyk. Śledźcie ich poczynania i reagujcie na ich potrzeby. Niejednokrotnie, pilnując dłużej jednej gry i „opiekując się nią” już po wydaniu, osiągniecie większy sukces niż poprzez wydanie kilku kolejnych produkcji i pozostawienie ich samym sobie.

Poznaj naszego eksperta

Arkadiusz Brzegowy — od dzieciństwa interesował się komputerami i programowaniem. Pierwsze programy pisał już w szkole podstawowej: w Basicu na Atari 65XE. Pod koniec szkoły średniej zetknął się z grafiką 3D (DOS-owa wersja 3D Studio !). Pracę w branży gier rozpoczął pod koniec studiów na krakowskiej AGH przy projekcie Hell-Copter wydanym przez Ubisoft. Dziś jest właścicielem firmy Feel3D, dostarczającej aplikacje 3D i 2D dla potrzeb przemysłu, promocji i na rynek rozrywkowy. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji w Unity i nauczaniu Unity: działa jako aktywny trener w autoryzowanym ośrodku szkoleniowym IT Media w Warszawie. Po godzinach stara się oderwać od komputera, aby czerpać radość z innych dziedzin życia. Gra na perkusji, ściga się na gokartach, piecze domowy chleb i pokazuje świat własnym dzieciom. Świat realny stanowi dla niego odskocznię, lecz także inspirację do tworzenia gier i aplikacji.

Who this course is for:
 • Osoby, które chcą pokazać swoją grę ponad półtoramiliardowej rzeszy ludzi.
Course content
Expand 18 lectures 02:30:58
+ Co Cię czeka podczas naszego profesjonalnego szkolenia?
18 lectures 02:30:58
Konfiguracja AppID
03:56
Inicjowanie pluginu FB
08:06
Logowanie do FB
11:49
Wyświetlanie zdjęcia profilowego
09:51
Przygotowanie do udostępnienia wyników
06:28
Udostępnianie linku i wyniku
13:29
Udostępnianie posta z obrazkiem
03:43
Konfiguracja pluginu FB dla Androida
06:30
Konfiguracja użytkowników testowych
07:48
Wysyłanie punktów na listę rekordów
13:28
Pobieranie listy punktów jako JSON
10:19
Wyłuskiwanie (parsowanie) danych z JSON-a
12:49
Podstawy korzystania z Facebook Graph API
07:03
Logowanie zdarzeń i czytanie statystyk
15:41
Proces oceniania aplikacji i udostępniania jej graczom
09:02