Google Classroom ile Online Eğitim Verin
3.2 (3 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled

Google Classroom ile Online Eğitim Verin

Google Classroom'da Ustalaşın. Başarılı Bir Sınıf Oluşturmayı ve Google Classroom Üzerinden Öğretmenlik Yapmayı Öğrenin.
3.2 (3 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
6 students enrolled
Last updated 5/2020
Turkish
Current price: $119.99 Original price: $199.99 Discount: 40% off
3 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 2 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Google Education çatısı altındaki araçları neler olduğunu ve nasıl etkili bir şekilde kullanacağını öğreneceksiniz.
 • ICT alanında kendinizi geliştirmek için Google ürünlerini kullanmayı öğreneceksiniz.
 • Google Classroom ile online bir sınıf oluşturmayı ve yönetmeyi öğreneceksiniz.
 • Dijital materyaller hazırlayıp, bunları sınıflarınıza entegre etmenin kolaylıklarını göreceksiniz.
 • Online olarak canlı yayın yapmayı ve ekranınızı öğrencilerinizle paylaşmayı göreceksiniz.
Requirements
 • Bu eğitim için temel bilgisayar kullanma becerilerine sahip olmanız yeterli.
Description

Merhaba herkese,

Yeni bir eğitim setiyle ve konuyla karşınızdayım, Google Classroom. Kendi okulumda 3 yıl admin olarak görev aldığım bu muhteşem platformu sizlere detaylarıyla anlatmak istiyorum. Google Classroom ile siz de kendi online sınıflarınızı oluşturup öğrencilerinizle derslerinizi yürütebilirsiniz. Nasıl mı? Cevapları bu eğitimde...

Sözü uzatmadan bu eğitim setini neden hazırlama gereği duyduğumdan bahsedeyim. Ben 2012 yılından bu yana Information and Communication Technologies (ICT) yani bilgi ve iletişim teknolojilerinin eğitimde kullanımı üzerine yoğunlaşıyorum. Bu konuyu Finlandiya'nın başkenti olan Helsinki'de geliştirdim, Avustralya'dan New South West University'den bu konuda bir eğitim aldım ve kendi okulumda da hem 3 yıl boyunca Google Classroom eğitimi verdim hem de kendi sınıflarımda bu platformu 2014 yılından bu yana sıkça kullandım.

Görüyorum ki COVID-19 yüzünden uzaktan eğitimi artık çağın getirdiği bir gereklilikten öte kullanmak zorunda olduğumuz bir araç ve okullar, öğretmenler, öğrenciler, ve de veliler buna hazır değillerdi. Ek ders alan bir çok öğrenci eğitimlerinden uzak kaldı. Yoga, Resim, Dans, Müzik ve benzeri bir çok alanda yapılan eğitimler, kurslar ve çalışmalar yarıda kesildi. Bir çok okul sözleşmeli öğretmenlerinle yollarını ayırmak zorunda kaldı. Özel derslerle ek gelir sağlayan bir çok kişi şu anda eğitimlerine devam edemiyor. Ancak bu durum başka şekillerle de çözülebilir. İşte bu eğitimle sizlerele bildiklerimi paylaşmak, yıllardır biriktirdiğim deneyimlerle en kısa yoldan sizlere yardımcı olmak isterim.


Who this course is for:
 • Eğer Eğitim Fakültesinde öğrenim görüyorsanız, öğretmenlik mesleğine başlamadan önce kendinizi çağın gerekliliklerine uygun hale getirebilirsiniz.
 • Yıllardır öğretmenlik yapan biriyseniz, öğretme araçlarınıza bir yenisini ekleyerek mesleki gelişiminiz için güzel bir adım atabilirsiniz.
 • Bir okul, kurs, etüt merkezi sahibiyseniz, Google Classroom'un kurumunuza sağlayacağı katkılar içim öncelikle sizlerin bu eğitimi almasınız. Daha sonra da çalışanlarınızın çizdiğiniz yolda kendilerini geliştirmeleri için bu eğitimi almalarını sağlayabilirsiniz.
 • Eğer özel ders veren bir eğitmenseniz (yoga, müzik, resim, dans, matematik veya herhangi bir ders) Google Classroom ile kullandığınız eğitim araçlarına bir yenisin ekleyebilir, sizden kilometrelerce ötede yaşayan öğrencileriniz için Google Classroom ile etkili bir öğrenme ortamı yaratabilirsiniz.
Course content
Expand all 9 lectures 01:58:21
+ Google Classroom'a Hızlı Başlangıç
4 lectures 47:31

Bu bölümün sonunda, kendi Google Classroom hesabınızla bir sınıf oluşturabileceksiniz.

Preview 07:56

Bu bölümün sonunda, sınıfınıza öğrencilerinizi ve sınıfınızı paylaştığınız öğretmenlerinizi ekleyebileceksiniz.

Preview 02:16

Bu bölümü tamamladığınızda sınıfınızla çeşitli materyaller veya duyurular paylaşabileceksiniz.

Sınıfta Paylaşım Yapmak
11:20

Bu bölümde, ödevler ve quizler konusunda bilgiler edinecek ve Google Classroom'da ödev verme, quiz ve test yapma işlemlerinin nasıl gerçekleştirildiğini öğreneceksiniz.

Ödevler v+ Quizler (Giriş)
25:59
+ Sınıf Yönetimi
4 lectures 01:08:49

Bu videoda, Sınıf Çalışmaları kısmındaki başlıkların nasıl kullanıldığını detaylı olacak öğreneceksiniz.

Başlıklar
04:32
Ödevler (Detaylı)
09:03
Google Forms ile Quizler Bölüm 1 (Detaylı)
36:10
Google Forms ile Quizler Bölüm 2 (Detaylı)
19:04