GitHub Nedir? GitHub Nasıl Kullanılır? ( Github Eğitimi )

GitHub dünyada en çok kullanılan versiyon kontrol sistemidir. GitHub'ı en doğru şekilde öğrenip hemen bir adım öne geç !
Rating: 4.6 out of 5 (211 ratings)
6,679 students
Turkish
Turkish [Auto]

GitHub Nasıl Kullanılır?
Git terminalde nasıl kullanılır?
GitHub kavramları nelerdir?
Git Bash nedir?
GitHub açık kaynak kodlar nasıl oluşturulur
GitHub'daki geliştirmeler nasıl yapılıyor

Requirements

 • Yok

Description

GitHub'ı öğrenmek seni yazılım alanında en tepelere doğru götürecek. Hali hazırda GitHub üzerinde bulunan milyonlarca kod sayesinde hem bu işin nasıl yapıldığını öğrenecek hem de buradaki kodlardan yardım alarak kendini profesyonel bir geliştirici haline getireceksin. Bu eğitim serisinde GitHub'ın kullanım alanlarını, nasıl çalıştığını ve işlevlerini öğreneceksin GitHub üzerinde bulunan projelerin nasıl yönetildiği ve hangi şirketlerin GitHub'ı kullandığını da öğreneceksin. Bunun dışında büyük şirketlere iş başvurusunda bulunurken GitHub'u nasıl bir araç olarak kullanabildiğini görecek ve GitHub'ı tamamen anlayıp bir profesyonel GitHub kullancısı olacaksın. GitHub üzerinde karşılaştığın açık kaynak kodları alacak ve onları debug edip kendi istediğin formata getirip o kodun sahibine yollayabileceksin. Bunun dışında Facebook, Twitter, Google gibi şirketlerin de seni fark etmesini sağlayabileceksin.  GitHub'ı öğrenmek sana şimdiye kadar önüne çıkmamış kadar çok projenin önünü açacak ve bu alanda kendini iyice geliştireceksin. Bu sayede hem yazılım trendlerinden kopmayarak topluluğa ayak uyduracaksın hem de kendini GitHub'a bir proje yazarken bulacaksın. Yurtdışında seninle aynı işi yapan binlerce insanla aranda bağlantı kurulacak ve onların yazdığı kodlar sana, senin yazdığın kodlar da onlara ilham verecek. Bazen de uzaktan çalıştığın bir yere geliştirmiş veya tasarlamış olduğun her türlü projeyi GitHub üzerinden yönetecek ve genişletmeleri kullanarak bu projenin daha hızlı ilerlemesini sadece bir kaç tık sayesinde sağlayabileceksin. Bunların hepsini yaparken de kodlarının veya önemli dokümanlarının güvenliğini sağladığından emin olacaksın.

Who this course is for:

 • Yazılımcılar
 • Programlamayla uğraşanlar
 • Veri Bilimine meraklılar
 • Yazılıma meraklılar
 • Yazılım proje yöneticileri
 • Test uzmanları
 • Yazılım geliştiricileri

Instructor

Mobil Uygulama Geliştiricisi
Can Gökçeaslan
 • 4.5 Instructor Rating
 • 224 Reviews
 • 39,632 Students
 • 2 Courses

Merhabalar, ben Can Gökçeaslan, Boğaziçi Üniversitesi - Fizik Bölümü 2020 mezunu bir yazılım uzmanıyım. Bu alandaki odağım Web ve Mobil olmasına rağmen birçok programlama dili ve yapısı ile çalıştım. Temelde çalışmış olduğum yazılım dillerinin bir kısmı Node.js, Php, Python, Java,C, C++, JavaScript’dir. Temel amacım kendi deneyim ve bilgilerimi Udemy vasıtasıyla sizlere de aktarabilmektir.

Deneyim:

Şu anda Barty App’de FullStack Mobil ve Web Developer (Kurucu Ortak) olarak devam etmekteyim.

Hakkımda:

Web ve Mobil alanında iyi bildiğim stil yapıları, kütüphaneler ve çatılar basitçe HTML, CSS, JQuery, Bootstrap.3-4, React, React-Native, Angular, Polymer, VueJs’dir.

Web ve Mobil deneyimim yanında çok ileri seviyede olmasa Data Scraping, Data Cleaning, Data Visualization ve Data Analysis alanlarında proje temelli çalışmalarım bulunmaktadır. Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenciyken Python içerisinde bulunan numpy, pandas, matplotlib, plotly ve Matematik tabanlı işlem yapılan kütüphaneleri çokça kullanmış bulunmaktayım.