Gelin Çinceyi Birlikte Tanıyalım

En temelden başlandı, Çinceye ait bütün sorulara cevap bulabilirsiniz.
New
Rating: 4.7 out of 5 (9 ratings)
959 students
Turkish
Çincenin mantığını temel şekilde kavrayacaklar.
Çincenin nasıl bir dil olduğunu öğrenecekler.
Çince söylenildiği kadar dil olmadığını farkedecekler.
Basit cümleleri söyleyebilecekler.

Requirements

  • Sadece Çince merak etmeniz ve kursa başlamanız yeterli. :)

Description

Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz üzere Çin en güçlü ülkeler arasında yer almaktadır ve bu yüzden Çin'e ve Çinceye her geçen gün rağbet artmaktadır. Özellikle Türkiye'de insanlar Çincenin çok zor bir dil olduğunu düşür ve öğrenmeye başlamaya çekinirler. Ama Çince göründüğü kadar zor bir dil değildir. Karakterler başta göz korkutmaktadır ve ezberlemenin zor olduğu düşünülmektedir. Ama eğitim sırasında fark edeceğiniz ve benimde sürekli olarak vurgulayacağım üzere karakterler birbirinden o kadar da farklı değiller. Eğitim sırasında karakterlerin aralarındaki ilişkilerden bahsedeceğim ve bu şekilde aklınızda tutmak çok daha kolay olacak.

Bu eğitim serisinde sizlere ilk önce tonlamalar, pinyin ve karakterleri tanıttım, sonrasın hepsininin görevinden bahsettim ve çok önemli bir konu olan pinyinin sadece karakterlerin nasıl seslendirildiğini öğrenirken kullandığım bir araç olduğundan bahsettim. Ek olarak günlük hayatta kullanabileceğimiz bir çok basit cümle ve soru kalıplarını öğrettim. Bu seri izleyen kişiler Çincenin nasıl bir dil olduğunu tam olarak anlayabilecekler.

Eğer anlatım şeklimi beğendiyseniz diğer kurslarımı inceleyebilirsiniz, ileri düzeye kadar kursları yapamaya devam etmeyi planlıyorum.


Bu kursu hiç Çince bilmeyenler için hazırladım, o yüzden herhangi bir temelinizin olmasına gerek yok. Videolarda anlattığım cümleleri tam olarak anlamaya çalışın ve anlamadığınız noktaları ise bana sormaktan çekinmeyin. Sorularınızı ek videolar ile cevaplandıracağım. Başlarda karakterleri yazarak çalışmanızı tavsiye ederim.  Bu şekilde karakterlerin yapısını çok daha hızlı kavrayabileceksiniz.

Who this course is for:

  • Çinceyi merak edip öğrenmek isteyen herkese.

Course content

2 sections11 lectures1h 46m total length
  • Giriş
    02:14

Instructor

Abdurrahman TEKIN
  • 4.8 Instructor Rating
  • 179 Reviews
  • 12,307 Students
  • 7 Courses

Merhaba arkadaşlar,

Eskişehir Teknik Üniversitesinde uçak gövde motor bakım bölümünü okudum. Şuan Çin'de hava aracı tarasımı üzerine yüksek lisans yapmaktayım. 2 yıldır  Çin'de yaşıyorum ve burada Çince öğrendim. Udemy aracılığla sizlere başta Çince olmak üzere bir çok alanda eğitim videoları hazırlamayı planlıyorum. Çince eğitim serilerinden sonra İngilizce eğitim serileri ve sonrasında Python ile kodlama dersleri yapmayı plnalıyorum.