Fotoğrafçılar için Video Düzenleme, Montaj Eğitimi
4.7 (320 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
889 students enrolled

Fotoğrafçılar için Video Düzenleme, Montaj Eğitimi

Fotoğrafçılar için düğün videosu, düğün klibi, özel gün videoları, doğum hikayesi, video düzenleme hakkında her şey.
4.7 (320 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
889 students enrolled
Created by Afgan Rasulov
Last updated 6/2019
Turkish
Current price: $44.99 Original price: $64.99 Discount: 31% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 4 hours on-demand video
 • 4 articles
 • 6 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Düğün müzik klibi videosu hazırlama
 • Yenidoğan müzik klibi videosu hazırlama
 • Doğum hikayesi müzik klibi videosu hazırlama
 • Çocuk video klipleri
 • Videolara geçiş efektleri ekleme
 • Videolara logo ekleme
 • Logoya hareket verme
 • Videolara korsana karşı filigran ekleme
 • Projelerinize görsel efektler eklemek
 • Gelişmiş video düzenleme verimlilik ipuçları
Requirements
 • Öğrenciler, takip etmek için bilgisayarlarında Adobe Premiere Pro yüklü olmalıdır. Bu kurs boyunca indirilebilir uygulama klipleri ile çok sayıda UYGULAMA EGZERSİZİ vardır.
 • Bu kursu Adobe Premiere Pro CC'nin (yaratıcı bulut) en son sürümünü kullanarak öğretiyoruz, bu yüzden CC'yi kullanıyorsanız en iyisi budur. Ancak daha önceki bir sürümünüz varsa (CS6, CS5, CS4, CS3 - Mac veya PC), bir profesyonel gibi düzenleme yapmayı hala öğrenebilirsiniz.
 • Eğitimi izlerken yanınızda not defteri ve kalem bulundurmanız tavsiye ediyoruz.
Description

Videonuzu Adobe Premiere Pro CC ile profesyonelce düzenlemeye başlayın!

BU KURS TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK PHOTOSHOP, FOTOĞRAFÇILIK EĞİTİMLERİ HAZIRLAYAN YOUTUBE KANALI SAHİBİ AFGAN RASULOV TARAFINDAN HAZIRLANILMIŞTIR.

Eğer bir fotoğrafçıysanız ve videolarınızı düzenlemenize yardımcı olacak bir video düzenleme uygulaması, programı arıyorsanız Adobe Premiere Pro en iyi yanıttır. Premiere Pro, dünya çapında profesyoneller tarafından, iş ve pazarlama, reklam videolarından, müzik kliplerinden, belgesel videolarına, uzun metrajlı filmlere kadar her tür üretim için kullanılmaktadır. Fotoğrafçılara özel bu kurs, video düzenleme, montaj konusunda başlamak için en iyi yoldur.

Videoları hayal ettiğiniz şekilde yapın!

Öğrenirken pratik yapın. Bu ders pratik video dosyalarını içerir, böylece videoyuz izlerken takip edebilir ve yaparak öğrenebilirsiniz.

Uygulamalı interaktif kurs. Kursun sonunda, en az 3 video müzik klibi hazırlayacaksınız.

Creative cloud sürümünü kullanarak kursu öğreteceğim, ancak daha önceki bir sürümünüz varsa (CS6, CS5, CS4, CS3 - Mac veya PC), bir profesyonel gibi düzenleme yapmayı hala öğrenebilirsiniz.

Sizi eğitmek için beni nitelikli yapan nedir?

Merhaba ben Afgan Rasulov. On yıldan fazla süredir Adobe Premiere Pro ile video düzenliyordum. Ayrıca, hem fotoğrafçı hem de çevrimiçi eğitmenim. 220,000’den fazla takipçisiyle Photoshop eğitimi konusunda Türkiye’nin en popüler YouTube kanalının sahibiyim. 450’inin üzerinde video paylaştığım kanalda neredeyse Photoshop hakkında her konuya değindim. Ayrıca ekşisözlükte hakkımda yazılan konuları okumanızı tavsiye ederim.

Size sözüm

Ben tam zamanlı bir video editör ve çevrimiçi öğretmenim. Yolun her adımında sizin için burada olacağım. Kurs içeriği veya bu konuyla ilgili herhangi bir konu hakkında herhangi bir sorunuz varsa, kursa her zaman soru gönderebilirsiniz.

Bu Fotoğrafçılara Özel Video Düzenleme kursunun amacı nedir?

Fotoğrafçıların bir çoğu kendi video reklamlarını oluşturmakta zorlandıklarını biliyorum. Bir çok arkadaşıma şahsen yardımcı oldum. Tabi karşılığında sıcak çaylarını içtim. Udemy ile tanışınca video konusunda olan bilgimi buraya aktardım. Hem siz değerli fotoğrafçı arkadaşlarımız faydalanabilecek hem de doğacak kızım için ek gelir elde etmiş olacağım. Herkesin memnun kalması için fiyatı çok düşük tuttum. Umarım fiyattan memnun kalmışsınızdır. Eğitim setinin süresini kısa tuttum. Fotoğrafçılar için önemli olan konuları anlattım sadece. Böylece bir kaç saat içinde kaliteli video montaj, video düzenleme yapabilceksiniz. Size söz veriyorum eğitimi bitirdikten sonra 10 dakikadan kısa sürede muhteşem montajlar yapabileceksiniz.

Bu kurs, video düzenlemeyi başlatmak için bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır.

 • Video düzenleme başlangıç rehberi

 • Video montaj ve birleştirme teknikleri

 • Düğün müzik klibi videosu hazırlama

 • Yenidoğan müzik klibi videosu hazırlama

 • Doğum hikayesi müzik klibi videosu hazırlama

 • Çocuk video klipleri

 • Videolara geçiş efektleri ekleme

 • Videolara logo ekleme

 • Logoya hareket verme

 • Korsana karşı videolara filigran ekleme

 • Projelerinize görsel efektler eklemek

 • Gelişmiş verimlilik ipuçları

 • Çok daha fazlası!

Şu anda sektörde çalışan, mesleği fotoğrafçı olan ve en güncel kurgu tekniklerini bilen ve en iyi film okullarından birinden Sinema ve Televizyon Yapımcılığı Lisans derecesine sahip birinden bilgi edinin.

BONUS: Bir bonus olarak, size öğretirken pratik yapmak için ek video ve ses klipleri alacaksınız.

Bu kursun sonunda, bir fotoğrafçı olarak video düzenleme konusunda güveniniz artacaktır. Video montaj eğitimini aldıktan sonra Fotoğrafçılar kendi reklamlarını, müzik kliplerini yapabilecekler

Hemen bu eğitimi satın alıp kariyerinizi bir adım öne taşıyın. Yapacağınız video montaj, düzenleme ile müşterilerinizi memnun edin. Üstelik deneyip memnun kalmazsanız 30 gün içinde paranızı geri alabilirsiniz. Eğitimlerde görüşmek dileğimle.

Sevgiler,

Afgan Rasulov

Who this course is for:
 • Düğün fotoğrafçıları için uygundur
 • Yenidoğan fotoğrafçıları için uygundur
 • Instagram, Facebook reklam videosu hazırlamak isteyenler için uygundur
 • Video düzenleme konusunda bilgisi olmayan fotoğrafçılar için uygundur
 • Hızlı video klip oluşturmak isteyenler için uygundur
 • Düğün video klip oluşturmak isteyenler için uygundur
 • Video montaj yapmak isteyenler için uygundur
 • Özel günler için video hazırlamak isteyenler için uygundur
Course content
Expand all 32 lectures 03:51:44
+ Giriş
6 lectures 12:10

Afgan Rasulov hem Adobe Photoshop hem de YouTube Sertifikalı Uzman YouTube'da 240.000'den fazla abonesiyle Afgan Rasulov kendi adıyla açtığı Türkiye’nin en büyük YouTube ve Photoshop dersleri video eğitimlerini paylaşan YouTube kanalının sahibidir. Eğitimlerini 21 milyondan fazla kişi izledi!

Yıllardır insanlara kendileri geliştirmeleri için uzmanlaştığı konularda online eğitimler hazırlıyor ve işini çok iyi yapıyor. Tüm bu zaman boyunca binlerce güzel yorum aldı. Ekşisözlük'te hakkında yazılmış yorumlar için adını aratabilirsiniz.

Afgan Rasulov kimdir?
00:37

Fotoğrafçılar için Video Düzenleme, Montaj Eğitimi seti "Sıfırdan Premiere Pro CC ile Müzik Klibi Yapımı ve Montajı" başlığı altında da satılmaktadır. *Eğer iki eğitimi de satın aldıysanız lütfen özelden benimle iletişime geçiniz.

*Fotoğrafçılar için tasarlanan bu eğitim seti Premiere Pro kullanıcıları ve müzik klibi montajı yapmak isteyenler tarafından da talep gördüğü için eğitim platformu tarafından yeniden pazarlama için otomatik oluşturuldu.

Eğitim setini satın alanlar ilk önce bunu okuyun
00:16

İster fotoğrafçı olun ister video montaj, video klip çekimi yapan profesyonel birisi Adobe Premiere Pro CC bu programlar arasında en iyi tercihiniz olacaktır. Peki bu programı nasıl indirebiliriz? Bu sorunun cevabını detaylı olarak bu videoda anlattım. İyi seyirler. 

Video düzenleme programı Adobe Premire Pro CC nasıl indirilir
06:55

Bu kursu Adobe Premiere Pro CC'nin (creative bulut) en son sürümünü kullanarak öğretiyoruz, bu yüzden CC'yi kullanıyorsanız en iyisi budur.

Daha önceki bir sürümünüz varsa (CS6, CS5, CS4, CS3 - Mac veya PC), bir profesyonel gibi düzenleme yapmayı hala öğrenebilirsiniz.

Ancak .prproj dosya uzantısını çalıştırabilmeniz için Adobe Premiere Pro CC güncel sürümünü kurmanız gerekir. Bir önceki videoda uygulamanın güncel sürümünü nasıl indirebilirsiniz konusunu anlattım.
Windows vs Mac kullanıcıları ve Premiere Sürümü
00:35

Satın aldığınız eğitim setine yeni videolar eklenmektedir. Eğitimleri izledikçe sizden yıldızlı değerlendirme yapmanız istenilecektir. Öğrenciler yeni eklenen videolara ücretsiz ulaşır. Onun için yorum bırakmayı unutmayın.

Eğitimin 15. Dakikasına Dikkat!
00:17
+ Video düzenleme başlangıç rehberi
6 lectures 59:34

Video montaj hakkında bilgi edinmeye başlamadan önce kullanacağımı programın arayüzü öğrenmemiz gerekiyor. Adobe Premiere Pro CC programında arayüzü kendi isteyimize göre özelleştirdikten sonra daha rahat bir çalışma ortamına sahip olacağız.

Preview 13:11

Düğün videosu hazırlama, düğün videosu düzenleme ya da özel gün, doğum hikayesi videosu hazırlamayı öğrenkek için geldiğinizi biliyorum. Öncelikler Adobe Premiere Pro CC programı çok profesyonel video kliplerden tutun, TV programlarında, hatta sinema sektöründe kullanılmaktadır. Onun için çok fazla detay mevcut program içinde. Biz öncelik olarak basit ve hızlı şekilde ister düğün, isterse de doğum hikayesi videoları olsun; bunları hazırlamak için bizim için en önemli olan paneller üzerinde duracağız. Bu videoda kullanacağımız video düzenleme programı Adobe Premiere Pro CC programının arayüzünü ve bizim için önemli olan panelleri öğreneceğiz.

Düğün klibi, doğum hikayesi videosu için gereken paneller
08:14

Adobe Premiere Pro CC programında video düzenleme yaptıktan sonra sesin gelmediğini fark edebilirsiniz. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız bu videoda çözümden bahsettim. Uygulamada hoparlör, kulaklık ses ayarlarını nasıl değiştirebilirsiniz konularına detaylı olarak değindim. 

Adobe Premiere Pro CC hoparlor, kulaklı ses ayarları değiştirme
02:37

Video birleştirme, montaj programları bir birilerine benziyorlar. Hangi programı çalıştırırsanız çalıştırın video, ses, müzik, resim ve benzeri medya dosyalarının harmanlandığı bir kompozisyon olması şart. Bu bölümde Adobe Premiere Pro CC programında bir kompozisyon nasıl oluşturulur konusuna değindim. İyi seyirler.

Video kompozisyon oluşturmak ve zaman çizelgesini anlamak
17:54

Bu aşamada çok basit bir video montaj, düzenleme işlemi gerçekleştireceğiz. Buradaki adımdan sonra artık basit video montajları yapabileceksiniz.

Basit video montaj uygulaması yapıyoruz
08:30

Adobe Premiere Pro CC video düzenleme programında en fazla zamanı çoğu kez video içinden görüntü aramakla geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu videoda size en kolay yöntem ile videolarınız içinden beğendiğiniz kesitleri nasıl seçebilirsiniz onu anlatıyorum.

Source paneli ile video giriş ve çıkışlarını ayarlarlıyoruz
09:08
+ Uygulamalı: Müzik, ses ritmine göre video düzenleme
12 lectures 01:25:56

Özel günler için video hazırlama çok zahmetli olabiliyor bazen. Ancak fotoğrafçılar için uygulamalı özel gün video klibi düzenleme bölümünü bitirdikten sonra ortalama 30 dakika içinde profesyonel video montaj yapabileceksiniz.

Preview 01:31

Özel günler için video hazırlama süresinde dikkat edilmesi gereken ilk nokta müzik, ses ritmine göre video diziliminin olması. Müzik ahengine göre hareket eden video yapmayı öğrenerek müşterilerinizi şaşırtacaksınız.

Müzik, ses ritmine göre video dizilimi için toplu video giriş çıkışları ayarlama
05:55

Video birlşetirme, montaj ile ilgili ben çok bahsettim. Şimdi sıra sizde! Size verdiğim soruları dikkatlice not alın ve yapmaya çalışın. Sizin öğrenmeniz adına ödevleri eksiksiz yapmanız şart. Korkmayın kimseye not vermiyoruz. Onun için rahat olun ve öğrenmenize odaklanın.

Preview 02:17

Video düzenleme ile ilgili verdiğim ödevin cevabını burada açıklıyorum.

Ödev sorularının cevabı
06:24

Müzik ve ses ritmin göre video klibi hazırlamak istiyorsak ilk önce müziğin ritminin nerelerde olduğunu Adobe Premiere Pro CC programına göstermemiz gerekir. Bunun ilk olarak müziği dinleyip not almamız gerekir. Not almak derken kalem, kağıtla değil; program içinde kullanacağımız tek bir kısa yol ile bu işlemi basit şekilde yapabiliyoruz.

Müzik, ses ritmine göre video dizilimi yapmak için Marker ile not almak
14:23

Video birleştirme işlemlerini tamamladıktan sonra bir kaç geçiş efekti eklemek isteyebilirsiniz. Adobe Premeire Pro CC programda geçiş efekti ekelemek çok basit. 

Video geçiş efektleri nasıl yapılır
07:33

Video montaj nasıl yapılır konusunu öğrendiğimize göre şimdi sıra geldi hafif dokunuşlar ile video klibini daha da güzelleştirmek. Video geçişleri bu hafif dokunuşlardan sadece bir tanesi ama en önemlileri arasında yer alıyor. Bu geçiş efektlerinin süresi de önemli; onun için bu bölmde video geçiş efektlerinin sürelerini nasıl ayarlarız, kontrol ederiz gibi konulara değindim. İyi seyirler.

Eklediğimiz video geçiş efektlerinin süresini nasıl ayarlarız
04:56

Video montaj, video editleme öğrendiğimiz süre içinde herkesin merak ettiği konulardan bir tanesi de video düzenleme yaptığımız klibimize markamızın logosunu nasıl ekleriz sorusudur. Bu bölümde bu sorunuza detaylı olarak açıklık getiriyorum. 

Video müzik klibimizin sonuna logo nasıl eklenir
09:54

Fotoğrafçılar için video düzenleme eğitiminde üzerinde çalıştığımız müzik klibi projesine bir de logo ekliyoruz. Logo eklerken bir taraftan da logonun hareket etmesini sağlıyoruz.

Eklediğimiz logoya hareket nasıl verilir
09:06

Yenidoğan video klipleri hazırlamak hem müşterilerinizi memnun edecek hem de marka bilinirliği açısından bu şekilde hazırladığınız videolar sizin reklamınız olacaktır. Bir fotoğrafçı olarak bu tarz klipleri hazırlamak şirketinizin prestijini artıracaktır.

Preview 01:29

Artık video montaj yapmayı öğrendik ama küçük eklemeler yaparak markamızı da ön plana çıkarmayı öğrenmemiz gerekiyor. Ayrıca korsana karşı gelmek için metin, logo watermark olarak bu bölümdeki uygulama işimize yarayacak. Onun için video müzik klibimize metin ve marka bilinirliği için küçük bir logo eklemeyi bu videoda anlattım.

Marka bilinirliği ve korsana karşı metin, logo watermark, filigran nasıl eklenir
09:30

Video editleme sürecinde sadece video eklemeyeceğiz, bazen elimizde olan fotoğraflardan da faydalanıp video düzenleme yaptığımız klibe eklemek isteyeceğiz. Ama fotoğraf eklerken boyutları video ölçüsüyle aynı gelmediği için kötü durabilir. Peki bu fotoğrafları video montaj sırasında tatlı hale nasıl getiririz? İş bu sorunun yanıtını en detaylı şekilde bu bölümde anlattım.

Fotoğraf nasıl eklenir ve videoda nasıl tatlı hale getiririz
12:58
+ Uygulama: Sunshine Fashion Müzik Klibi Video Montaj Yapımı
3 lectures 38:50

Video düzenleme sırasında Adobe Premiere Pro programı içinde bir çok farklı teknik kullandım. Birleştirdiğimiz videoları gradeler, dokular ve karışımlar ile daha canlı nasıl yapabiliriz konusuna değindim. Ayrıca farklı video efektlerini nasıl ekleyebiliriz ve renklendirme yapmak için farklı bir panelden bahsettim.   

Preview 00:59

Fotoğrafçılar için video düzenleme ve montaj eğitimi temel bölümleri tamamladıktan sonra bir sonraki aşama biraz daha farklı teknikleri öğrenerek düzenlediğimiz videolu müzik kliplerimizi renklendirmek olacaktır. Bu bölümü izlemeden önceki bölümleri tamamlamamız gerekiyor. Video montaj ve müzik klibi yapımı hakkında temel bilgi sahibi olduktan sonra video izlerseniz daha verimli olacaktır.

Sunshine Fashion Müzik Klibi Video Montaj Yapımı Bölüm 1
16:50

Hızla ve kolayca kendi müzik klibi videolarınızı hazırlayın. Efektler, müzik ve başlıklarla bir profesyoneller gibi müzik video klipleri oluşturun. 

Sunshine Fashion Müzik Klibi Video Montaj Yapımı Bölüm 2
21:01
+ Premiere Pro CC Profesyonel Geçiş Efektleri Eklemenin En Kolay Yolu
5 lectures 35:13

Adobe Premier Pro uygulamasını kullanarak sadece sürükle bırak yaparak muhteşem geçiş efektleri elde edeceğiz. Teknoloji sürekli olarak geliştikçe uygulamaların kullanım şekilleri de çok pratik hale geliyor. Adobe Premier Pro programını kullanarak video müzik klibi yapımı sürecinde profesyonel geçiş efektleri eklemenin ne kadar kolay olduğunu videodan sonra görmüş olacaksınız. Bonus olarak Premier Pro geçiş efektleri paketini indirilebilir dosya halinde size hediye ediyoruz. Müzik klibi hazırlanırken geçiş efektleri birçoğumuzun gerçek anlamda sıkıntısı gelebiliyor. Bu video ile beraber geçiş efektleri Hakkında artık hiç bir sıkıntınız olmaması için en pratik sizlere sunuyoruz. İyi seyirler nokta

Preview 00:57

Profesyonel geçiş efektleri dosyalarını indirmeyi unutmayın. Hoşgeldiniz Videosu ve Proje Dosyaları kısımından görselde olduğu gibi klasöre tıklayıp dosyaları indirebilirsiniz. * Tüm egzersiz, çalışma dosyalarına da aynı yerden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz pro geçiş efekti paketimizi indirmeyi unutmayın
00:06

Bu bölümde Adobe Premiere Pro profesyonel geçiş efektleri ile ilgili videoları paylaşacağım. Ama ilk önce müzik ritmine göre video dizilimini videoda yapacağız. Ben hızlı bir şekilde sadece video geçiş efektlerini öğrenmek istiyorum diyorsanız Eğer bu videoyu atlayın direkt diğer videoya geçiş yapın.

Premiere Pro CC ile müzik ritmine göre video dizilimi yapımı
13:25

Adobe Premiere Pro sahne geçiş efektleri bölümümüzün ikinci videosuna kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu videoda profesyonel geçiş efektleri eklemenin püf noktalarından bahsedeceğim. Teknoloji geliştikçe artık yaptığımız birçok iş anlamda kolaylaştı. Onlardan bir tanesi de profesyonel geçiş efekti eklemek. Sadece sürükle bırak yaparak çok hızlı bir şekilde videolarınıza, video düzenleme yaparken geçiş efektleri ekleye bileceksiniz. eminim bir çoğunuz bu videodan sonra "Wow!" diyecek.

Premiere Pro CC ile profesyonel geçiş efektlerinin eklenmesi
12:11

Premiere Pro CC Media Offline and linking media hatası alıyorsanız bu videoda pratik ve kolay çözümünden bahsettim.

Premiere Pro CC Missing Link hatası ve pratik çözümü
08:34