Edius Kurgu Programı Hakkında Her Şey
4.1 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
18 students enrolled

Edius Kurgu Programı Hakkında Her Şey

Bu eğitim sayesinde öğrendiklerinizle, kendi videolarınızı montajlayıp ve profesyonel videolar oluşturabileceksiniz
4.1 (5 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
18 students enrolled
Created by Emre Akbaş
Last updated 7/2019
Turkish
Current price: $13.99 Original price: $19.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 3 hours on-demand video
 • 1 article
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Artık hayatımızın her noktasında video var. Kayda aldığınız ölümsüz anlarınızı daha güzel görünmesini sağlamak istiyorsanız bu kurs tam size göre.
 • Ediusta başlangıç aşamasında proje açmak ve proje açmak için gerekli bilgileri öğrenerek isteğinize uygun bir proje oluşturabilieceksiniz
 • Video kliplerinizi açmış olduğunuz projenize çekerek uygulama yapabileceksiniz
 • Montajlamış olduğunuz klibinize yazı ve yazı efektleri uygulayabiliceksiniz
 • Edius programında gerekli olan tüm ayar ve butonların özelliklerini öğrenerek işlevleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız
 • Sahip olduğunuz video kliplerinizi renk özelliği ile düzenlemeler, değişik renk efektleri yapabileceksiniz ayrıca Slog çekilmiş görüntülerinize renk yapabileceksiniz
 • Edius programı hakkında daha fazla bilgiye sahip olacaksınız ve Klavye kısa yolları ile daha hızlı kurgu yapabileceksiniz
 • Birden fazla eşli çekilmiş görüntülerinizi eşleyerek reji mantığı daha fazla görüntüyle kurgu yapabiliceksiniz
 • Yeşil ekranda (green screen) çekilmiş görüntülerinizi croma key efekti ile arka plana istediğiniz görüntüyü editleyebileceksiniz
 • Layout özelliğini kullanarak crop atma,hareket ettirme, resim üstüne resim koyma gibi değişik efektler uygulayabileceksiniz
 • Mask efekti ile blur atabilir, dekupe özelliğini kullanabilir ve motion tracking ile takip özelliğini kullanabileceksiniz
Requirements
 • Başlangıç seviyesinde bilgisayar bilgisine sahip olunmalıdır.
 • Eğitim setinde öğrendiğiniz bilgiliri uygulamak için Edius 8 ve üzeri sürümleri gerekmektedir.
Description

Edius bir video editleme ve düzenleme programıdır. Birçok benzeri yazılım bulunmasıyla birlikte bu programın çok değişik avantajları vardır. Hem profesyoneller için hem amatör video çeken kişiler için kullanması oldukça kolaydır.

Bu eğitimin içeriğini oluşturan edius programı, kullanıcılarının tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir ve başka bir programa ihtiyaç duymazlar, Edius tüm kayıt formatlarını destekleyerek sizi bu konuda sınırlamaz, çekimini yaptığınız tüm kayıt formatlarını montajlamanızı, gerekli düzenlemeleri yapmayı, yaratıcılığınız neticesinde ihtiyaç duyduğunuz tüm geçiş efektlerini, videolarınız için gerekli renk düzenlemelerini, eğlenceli içerik oluşturmanız için kullanacağınız müzik dosyalarını sizlere sunar.

Sizlerde bu eğitim sayesinde bu özelliklerin tümünü öğrenerek videolarınızda kullanabileceksiniz…

Bu programı sıfırdan başlayarak öğreneceksiniz ve gerçek bir video editörü olacaksınız. İster amatör düzeyde kendi videolarınızı isterseniz de profesyonel olarak video düzenlemelerini yapabileceksiniz.

Eğitim boyunca karşılaştığınız herhangi bir soruyu çekinmeden sorabilir ve açıklamaya isteyebilirsiniz. Her zaman sizlere bilgilerimizi aktarmakta memnun olacağız.

Who this course is for:
 • Profesyonel ve amatör olarak video kurgu işlemi yapmak isteyen kişiler
 • Kurgu ve montaj programını öğrenmek isteyen öğrenciler
 • Youtube, instagram, facebook gibi sosyal medya ile ilgilenen ve bu mecralara video içerik üreten kişiler
 • Edius bilgisini pekiştirip daha da hızlanmak isteyen herkes
Course content
Expand all 18 lectures 02:52:36
+ Eğitime Giriş
6 lectures 38:02

Bu eğitim videosu ile neler öğreneceğinizden kısaca bahsedeceğim ve kendimizi tanıtacağım

Preview 01:17

Tüm bilgisayar programlarında olduğu gibi Edius kurgu yazılımı içende bilgisayarınız bazı özelliklere sahip olması gerekiyor, gerekli sistem bilgisi hakkında bilgilendirme yapacağız.

Preview 00:42

Video montaj hakkında bilgi edinmeye başlamadan önce kullanacağımı programın arayüzü öğrenmemiz gerekiyor. Edius kurgu programında arayüzü kendi isteğinize göre özelleştirdikten sonra daha rahat bir çalışma ortamına sahip olacağız ve timeline daki butonların ne işe yaradığı sizlerle paylaşacağız.

Preview 14:15

Edius kurgu programında gerekli bazı ayarları yapmak için menü kısmındaki butonların bizlere ne gibi faydası olacağından bahsedeceğiz.

Edius Menü Butonları Anlatımı
12:05

Kurgu-video edit yaparken klavye kısa yolları bizlere oldukça kolaylık sağlamaktadır. Bu klavye tuşları kullanıma göre özelleştirilebilmektedir, bu konuda sizlere kurgu aşamasında klavyesiniz istediğiniz gibi nasıl özelleştirebileceğinizden bahsedeceğiz.

Keyboard- Klavye Ayarları
04:51
+ Video Düzenlemeye Başlama
11 lectures 02:13:32

Video klipleriniz ile işlem yapabilmek için bin klasörüne çekmeyi ve video kliplerimizin yer aldığı bin klasöründeki bazı özellikleri öğreneceksiniz.

Bın Klasörüne Görüntü Çekme
06:14

Layout özelliği görüntülerinize veya fotoğraflarınıza işlem yapabileceğiniz bölümdür, bu bölümdeki bazı butonların özelliklerinden bahsedeceğiz.

Layout Özellikleri
10:15

Layout özelliği ile görüntülerinize veya fotoğraflarınıza, değişik efektler yapabileceksiniz. Bu efektler içinde görselinizi büyütüp küçültme, iki farklı görseli üst üste bindirme, crop vs bulunmaktadır.

Layout ile Efect Yapma
17:22

Edius ile oluşturduğunuz bir video klibinin ses ayarlarıyla ilgili tüm özelliklerini bu bölümde bulabileceksiniz

Ses Düzenleme
21:56

Mask özelliği sayesinde video veya fotoğrafları dekupe edebileceksiniz, bu özellik sayesinde arka plana herhangi bir video veya görsel de ekleyebilir farklı efektler uygulayabileceksiniz.

Mask Özelliği
17:55

Mask efekti ile attığınız blur veya başka efektleri videonuza takip ettirebileceksiniz

Mask-Tracking-Takip Özelliği
07:14

Multicam özelliği ile birden fazla video klibi eşlebilecek ve farklı açılardaki klipleri reji mantığı ile farklı açılar çekerek kurgu yapabileceksiniz.

Multicam
15:56

Daha öncede bahsettiğimiz mask efekti ile video veya farklı görsellerinize blur atmayı öğreneceksiniz.

Bulur Atma
05:58

Slog veya rengi istediğiniz gibi olmamış videolarınıza nasıl renk atabilirsiniz, nasıl düzenlersiniz bunlardan bansedeceğiz.

Color Atma
08:47

Çok yaygın şekilde kullanılan arka planda yeşil perde ile çekilmiş videolarınızı croma key efekti ile düzenlemeyi öğreneceksiniz

Green Screen
06:46

Title yazı efektini ile videolarınıza yazı yazmayı öğreneceksiniz.

Tıtle-Yazı Yazma
15:09
+ Final (Export Alma)
1 lecture 01:02

Bütün kurgunuzu bitirdiniz, istediğiniz efektleri uyguladınız ve sıra videonuzu çıkış yani exportlamaya geldiyse bu bölümde istediğiniz formatta export almayı öğreneceksiniz.

Export-Render Alma
01:02