Eagle Cad ile PCB Tasarım

Kendi Elektronik Devre Kartınızı Tasarlayın!
Rating: 4.3 out of 5 (286 ratings)
5,562 students
Turkish
Eagle ile "şematik ve footprint" kütüphanelerinizi oluşturabilecek,
Şematik devre tasarımlarınızı yapabilecek,
Eagle ile PCB Tasarlayabilecek,
Tasarladığınız devrenin PDF çıktısını alabilecek
Tasarladığınız devreyi üreticiye göndermek için gerekli Gerber Dosyalarını oluşturabilecek

Requirements

  • Temel elektronik bilgisi ve öğrenme azmi. Zaten Eagle çok kolay:)

Description

Merhaba arkadaşlar,

Eagle Cad ile PCB Tasarım kursu ile birlikte, daha önce hiç PCB kelimesini duymamış olsanız dahi, sıfırdan başlayarak kendi PCB devrenizi tasarlayabilecek, bunu ister kendiniz PDF çıktısını alarak , isterseniz de gerber dosyalarını ürettirip bastırabileceksiniz.


Eğitim baştan sona kadar çok fazla komponent içermeyen çok basit bir projeyi gerçekleştirerek ilerlemektedir. Mesela kütüphanenin nasıl oluşturulacağını izah etmektense, basit bir projede kendi kütüphanelerimizi oluşturarak anlattım ki, daha kalıcı ve açıklayıcı olsun.

Hatta bunu o kadar basit bir devre ile anlattım ki, (hepinizin bildiği ve belkide kullandığı kadar basit bir devre) ayrıntılara takılmadan, Eagle programını kullanmaya odaklanabilelim diye.

Çok çok kompleks bir devre ile bir programın kullanılışını izah etmek, hem izleyicinin dikkatini dağıtır hem de aşamalar arası geçişlerde bağlantı kurulmasını güçleştirir.

Zaten çok kompleks bir devre de tasarlansa, yapılan aşamalar aynı olacak hiçbir değişiklik yok!

Bu yüzden çok basit bir devre ile, Eagle programının PCB tasarlamak için gerekli bütün özelliklerini bu eğitim serisinde kullanmış olduk.


Kurs, PCB hakkında hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi hazırlanmış olmakla birlikte, kurs bittiği zaman kendi PCB kartınızı tasarlayabilecek düzeye gelecek, böylelikle hazır kartları kullanmaya son vereceksiniz.


Eğer siz de gerçek bir mühendis gibi, kendi kartlarınızı basmak istiyorsanız, bu kurs tam size göre!


Who this course is for:

  • Elektronik Devre Kartı bastırmak isteyen mühendisler, mühendis adayları, öğrenciler
  • Elektronike hobi olarak ilgilenen ve PCB tasarlamayı öğrenmek isteyenler,

Course content

8 sections14 lectures1h 38m total length
  • Elektronik Devre Kartı (PCB) Nedir?
    09:53

Instructor

Elektrik-Elektronik Mühendisi
K. Kara
  • 4.2 Instructor Rating
  • 740 Reviews
  • 7,235 Students
  • 2 Courses

Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliğinden mezun oldum.  Birçok model uydu ve küp uydu üzerine elektronik devre kartları (Printed Circuit Board)  tasarımları gerçekleştirdim. Karadeniz Teknik Üniversitesi Küp uydu projesi için OBC Kart tasarımı gerçekleştirdim. Eğitim serilerimde,  konu hakkında hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi temelden başlayarak anlatım gerçekleştirmeye çalıştım. PCB Derslerinde önce PCB tanımı yapıp PCB'ler hakkında hiçbir şey bilmiyormuşsunuz gibi adım adım giderek derslerin anlatımını gerçekleştirdim. Tüm konuları bir proje üzerinde işledim.