A'dan Z'ye Discord Topluluk Yönetimi [2021]

100 üyeli topluluğu yönetmek için ihtiyacın olan bütün başlıklar
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (27 ratings)
1,889 students
1hr 27min of on-demand video
Turkish

Topluluk kurmak sana gore mi?
Discord toplulugun incelikleri
Cesitli uyelik modellerinin etkilesime etkisi
Kullanici kazanimi ve onboarding surecleri

Requirements

  • Ilham olacak basari

Description

Merhaba,

Yaklaşık 1 senedir iyisiyle, kötüsüyle Birlikte İhracat topluluğunu İlayda, Efe, Ahmet ve Çağrı ile yönetiyorum. Topluluğun bana en büyük katkısı birkaç yüz kişiyi etkilemenin gücünü görmek oldu. Sen de etrafındaki onlarda veya yuzlerce kişiyi (binlerce değil) etkilemek ve dünyaya küçük de olsa faydalı olmanın huzuruyla yaşamak istiyorsan bu deneyim aktarımı tam da sana göre.

Odağım tamamen mikro topluluklar. Bunun ilk nedeni toplulukların büyüdükçe samimiyetini ve ruhunu kaybetmesi, diğeri de büyümenin getirdiği yönetimsel karmaşa ve giderek artan iş gücü ihtiyacı. Hedefe odaklı 20 kişilik bir topluluk bile hedefsiz 10 bin kişilik topluluktan çok daha yüksek bir etkiye sahip olduğunu defalarca gördüm.

Bu deneyim aktarımında sunum üzerinden gitmeyeceğiz. Son 1 senede hata yaparak öğrendiğim bütün konuları saha örnekleriyle anlatmaya çalışacağım. Ayrıca çok önem verdiğim topluluk odağı, oldukça pratik ve işlevsel olan hedef kitle araştırması yöntemimi de seveceğini düşünüyorum.

Sahada kullandığım çizimleri ve akışları da ekran görüntüsü aracılığıyla paylaştım. Gördüklerin eğitim için hazırlanmış ve gerçeklikle bağlantısı olmayan semalardan ziyade gerçek hayatta şu anda kullandığım işlevsel araçlar. Umarım izlerken bu farkı deneyimleme şansına erişirsin.

Bu eğitim ücretsiz çünkü, topluluk üzerinden insanlara destek verdiğimde yaşadığım iç huzuru senin de yaşamanı istiyorum. Çevremizde yönlendirmeye ihtiyaç duyan bu kadar umutsuz kişi varken herkesin mikro çevresini aydınlatabileceğinin hayalini kuruyorum.

Who this course is for:

  • Dunyayi daha iyi bir hale getirmek isteyen
  • Insanlara faydali olan
  • Almaktan cok vermek ile ilgilenen
  • Rol model olabilecek bir basarisi olan

Instructor

#birlikteihracat Kurucu
Zekeriya Mulbay
  • 4.5 Instructor Rating
  • 1,304 Reviews
  • 22,258 Students
  • 10 Courses

Senin ihracat yapmanı sağlamak tek amacım. Bu yolda Discord topluluğu, freelançer el kitabı ve burada gördüğün eğitimler gibi çeşitli yöntemleri test ediyorum.


Eğer senin de bilgisayar üzerinde sunabileceğin bir yeteneğin ve orta seviye İngilize bilgin varsa rotanı direkt ihracata çevir. Günde 1-2 saat vakit ayırarak birkaç ay içerisinde ay içinde ihracat yapmaya başlayabilirsin.


Eğer ihracat yapan gerçek freelancerlar ile bir arada olmak ve onlardan ilham almak istersen seni Birlikte İhracat Discord topluluğuna da beklerim.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 15,000+ courses