Dim Mak / Ölüm dokunuşu / Part-1
4.3 (43 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
143 students enrolled

Dim Mak / Ölüm dokunuşu / Part-1

Sinir ve Damar baskı noktaları
4.3 (43 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
143 students enrolled
Created by Bulent Cetin
Last updated 3/2020
Turkish
Current price: $13.99 Original price: $19.99 Discount: 30% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 40 mins on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Az kuvvet ile kendini savunma
 • Can alıcı Noktalara basınç ve baskı uygulamak
 • Vital ve Nevro point noktaları keşfetmek
 • Az derecede anatomi öğrenmek
Requirements
 • İyi bir kontrol sahibi olmak, 18 yaşından büyük olmak
 • Yakınlarına ve savunmasız insanlara bu vuruşları yapamamak
 • Dim Mak Part- 2 eğitimi için tarafımızdan eğitim sayfasına giriş şifresi talep etmeniz gerekir.
Description

Ölüm dokunmatik (veya Ölüm-noktalı çarpıcı ) Herhangi atıfta dövüş sanatları vücudun belirli bölgelerine hedefleyen ölümcül güç daha az görünüşte kullanarak öldürmek için tanınmış tekniği.

Olarak bilinen kavram loş mak ( basitleştirilmiş Çince : 脉点 ; geleneksel Çin : 點脈 ; pinyin : diǎnmài ; Jyutping : dim 2mak 6 ; anlamıyla: "Basın arter"), alternatif olarak diǎnxué ( basitleştirilmiş Çince : 点穴 ; geleneksel Çin : 點穴 ) yıllara kadar uzanan geleneksel Çin tıbbı akupunktur . Kullanımı hikayeleri genellikle bulunan Wuxia tarz Çin dövüş sanatlarıkurgu. Çin mak saldırı teknikleri ile bilginin gizli gövde olarak tasvir edilir basınç noktaları ve meridyen , etkisiz hale ya da bazen, bir rakip hemen ya da gecikmeli ölümüne neden olmak için bahsedilen. Belirli koşullar altında bilinen basınç noktalarına uygulandığında travma orantısız feci sonuçlara neden olabileceğini teyit edilmiş olmasına rağmen küçük bir bilimsel ya da tarihsel kanıtlar, bir dövüş sanatları "ölüm dokunarak" için vardır. Kommosyo kordis , örneğin, kalp durması yol açan bir kalp atışı döngüsü sırasında kritik bir zamanda, doğrudan kalp (prekordiyal bölge) üzerinde bölgeye bir darbe sonucu meydana kalp ritminin bir sıklıkla ölümcül bozulma olduğunu.

Olarak bilinen kavram hurma titreşimli Çin dövüş sanatları ile kaynaklanır Neijing başa ( "dahili") enerji teknikleri qi enerjive türüne kuvveti ( jin kullanılır). Bu "kısmı psişik ve parça titreşimli bu enerji daha sonra bir dalga haline odaklı bir teknikle" olarak tasvir edilmiştir.

Fazla güç gerektirmeyen özellikle kadınlar için uygulanan bir eğitim sistemidir.

Terimi İngilizce çeviri Amerikan eksantrik tarafından "Ölüm Dokunma" yanında reklamı zaman sayısız dövüş sanatçıları, 1960'larda başlayan gerçekte tekniği uygulamak için iddia Kont Dante .

1985 yılında, bir makale Siyah Kuşak dergisinin ölüm iddia Bruce Lee 1973 yılında "diye önce onun yıkılmasına birkaç hafta alınan Dim-Mak grevi gecikmiş tepki" neden olmuş olabilir. Diğer yazarlar da Lee'nin ölümü nedeniyle (yaklaşık bir makale yanında "titreyen palmiye tekniği" ile olabilir söylediler fo Cai li eğitmen Wong Doc-Fai "o loş mak gerçekte var yok etkisi) ve yine birkaç seçme öğretilir kung fu uygulayıcıları." A 1986 kitap qi tanımlar dim mak "gizli özel biri" olarak kanat chun . Ancak bu husus tespit edilmez Ving Tsun kin kut ve geleneksel uygulayıcıları Ving Tsun ( wing chun ) konuda hiçbir duruş almak.

1990 civarında, Taika Seiyū Oyata tarzını kurdu Ryu-te "içeren basınç noktası mücadele" ( Kyūshojutsu ). 1990'larda, karate eğitmeni George Dillman içeren bir stil geliştirdi kyūshojutsu , Onu tanımlayan bir terim dim mak . Dillman sonunda geliştirilen sahip olduğunu iddia eden kadarıyla gitti qi fiziksel temas olmaksızın çalışmak saldırıları tabanlı ( "no-touch nakavt" teknikleri), üçüncü taraf soruşturma ayağa vermedi ve sonuç hileli olarak suçlandı bir iddia.

Ayrıca, 1980'lerin sırasında, Erle Montaigue (1949-2011) üzerine kitap ve talimat birçok video yayınladı dim mak ile Paladin Press. Montaigue "ilk batılı içinde 'Usta' derecesini verilecek olduğunu iddia Taijiquan Montaigue kendi hesabına göre 1985 Master Wang Xin-Wu tarafından verilen," loş mak geleneksel eski Yang stili bir yönüdür Taji Quan hangi o mayıs ayında ölen Çan Yiu-chun denilen bir ustadan 1978 yılında öğrenmeye başladı iddia ediyor. Montaigue bu adam doğrulamak için onun varlığı zorlaştırır yasadışı göçmen olduğunu belirtti. Erle sonradan kalan "öğrenilmiş qi ait -disruptive" formlarını wudang shan 1995 Paladin Basında Liang Shih-kan gelen konusuyla ilgili diğer başlıklar vardır dim mak bir ile (2002) Kelly (2001) ve Walker ve Bauer dahil, her iki Montaigue tarafından

Dim mak bir tür haline gelmiştir kamp dövüş sanatları filmlerinin tür dışında da tanınan bir popüler kültür öğesi. Gelen Thomas Pynchon'ın 'ın roman Vineland , öncülerinden kullanıldığı bir yıl sonra rakibi öldürür 'titreyen Palmiye Ölüm dokunun' kullanır. TV dizisi olarak Quincy, ME , "Ölüm Dokunuş" başlıklı 1977 bölüm olan esrarengiz ölümü bir sonucu olduğu tespit edilmiştir Bir savaş sanatları film yıldızı özellikleri loş mak on gün önce kendisine karşı saldırı. İngiliz dizileri kurşun karakteri Gangsters (1978) o dokunulduğunda sonra ölüm dört gün meydana gelen benzer bir saldırıyı kullanarak işe katil 'Beyaz Şeytan' tarafından öldürüldü. Dan Brown 'ın roman Inferno 'Dim Mak' olarak tekniğini açıklayan bileğindeki baskı yaparak bir koruma faaliyeti engelleyen bir karakter göstermektedir. Komedi filmde Keçi Stare Erkekler , George Clooney 'nin karakteri onsekiz yıl yaklaşık bir durumda" Death, ileride bilinmeyen bir noktasında ölüme neden olan bir 'hafif musluğu' Touch ile vurulmuş iddia sonra".

Gelen Uzay Yolu evrenin Vulcan sinir tutam sıklıkla hedef bilinçsiz hale getirilmesi için bir basınç noktasına basınç uygulanması için bir öldürücü olmayan bir yöntem olarak kullanılmaktadır.

Gelen Doktor , Üçüncü Doktor çeşitli vesilelerle Venusian aikido ustası olarak kendini tanımlayan, onu Vulcan sinir tutam benzer bir şekilde rakiplerini hareketsiz sağlayan yumruk yumruğa mücadele onun eşsiz formuna tekabül etmektedir. Cisimleşmelerinden Doktor sadece bazı yan ürün materyal açıkça Venusian aikido geldiğinin sonradan Doktorların savaş becerilerini tanımlar rağmen, el-göğüse muharebe uzmanlık değişen derecelerde göstermiştir.

In Kung Fu Panda film serisi, Po tarafından kullanılan Wuxi parmak tutuşu tekniği Dim Mak şeklidir. Aynı şekilde, cani Tai Long ve akıl hocası Ugvey hem rakibi felç etmek Sinir grev saldırı kullanır.

In Avatar serisi, Ty Lee Dim Mak şeklidir içinde Ki-Engelleme denilen kullanılan Last Airbender: Avatar . Kavga stili tekrar sokulur Korra Efsanesi Equalists birincil mücadele tarzı olarak.

Who this course is for:
 • Kadınlar
 • Kendini savunmasız hisseden güçsüz kadın erkek herkes
 • 18+
Course content
Expand 5 lectures 39:40
+ Dim Mak Nedir? Bu eğitim programında neler öğreneceğiz
5 lectures 39:40
 • Dim Mak Part- 2  eğitimi için tarafımızdan eğitim sayfasına giriş şifresi talep etmeniz gerekir.

 • Link  ''Krav Maga Turk''    online web sayfasında mevcuttur. Lütfen link adresini  kullanarak giriş yapınız.

Preview 10:02

Bu derste konu ile alakalı  anotomik basit bilgiler verilmektedir.


Teori
07:25

sternumun bittigi diyafragma kasinin oldugu vucut bolgesi.ozellikle dovus sanatlarinda favori hedeflerden bir tanesidir. bu bolgeye gelen bir darbe rakibin solugunu keser, soluk almasini* ve haliyle size karsi savasmasini zorlastirir.

Solar Plexus (Solar)
06:17

fazla baskı olduğunda şok ve bayılma yaşanır.

Karaciğer Noktası (hepat)
06:19

“Torasik vuruşu”, köprücük kemiği ve ilk kaburga arasındaki boşluğun adıdır. Kaza, hamilelik veya doğumsal gelişim farklılıkları nedeniyle hasar görebilir veya daralabilir. Bu, bölgeden geçen sinirlerin ve kan damarlarının üzerinde basıya neden olarak, ilgili taraftaki kolda ağrı ve uyuşukluğa neden olur.

Clavicula: Çok hassas bir kemiktir. elinin uzerine dusen bile kirabilir bu kemigi. gelisimi dogumda son bulmaz, yirmili yaslara kadar devam eder. kirildiginda cabuk toparlanir fakat tam olarak duz kaynamaz. yani kirarsaniz bir daha duzeltemezsiniz. tam kaynamadan sonra elle dokunuldugunda kaynama noktasi hissedilebilir.

clavicula, askı tekniği (Torasik)
09:37