Cubase'in Beste ve Düzenleme Araçları: Harika Parçalar Yapın
4.5 (64 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
168 students enrolled

Cubase'in Beste ve Düzenleme Araçları: Harika Parçalar Yapın

Müziği içinizde duyabiliyorsanız, yapabilirsiniz (müzik teorisi bilmeseniz ve enstrüman çalamasanız bile).
4.5 (64 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
168 students enrolled
Created by Doruk Somunkiran
Last updated 1/2020
Turkish
Current price: $18.99 Original price: $29.99 Discount: 37% off
3 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 1 hour on-demand video
 • 1 downloadable resource
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Beste ve düzenleme araçlarını kullanarak sıfırdan bir şarkı oluşturabileceksiniz.
 • Klavye çalmayı bilmiyorsanız bile klavye çalarak şarkınız için harika bir melodi bulabileceksiniz.
 • Mükemmel uyumlu bir davul ve bas'tan oluşan bir altyapı oluşturabileceksiniz.
 • Müzik teorisi bilmeseniz dahi harika akor yürüyüşleri oluşturabileceksiniz.
 • Şarkınıza pad ve arpej gibi tatlandırıcılar ekleyebileceksiniz.
 • Müzikal fikirlerinizi tamamlanmış düzenlemelere dönüştürebileceksiniz.
 • Şarkınızı dışa aktarıp dünyayla paylaşabileceksiniz.
 • Cubase'i bilgisayarınızda sorunsuz çalışacak şekilde ayarlayabileceksiniz.
Requirements
 • Bilgisayarınızda Cubase 8, 9 veya 10'un Artist ya da PRO sürümleri kurulu olmalı.
Description

Bu ders, müzikal bir fikri olan ve o fikri bilgisayar tabanlı bir müzik yapım sistemi (DAW) kullanarak ortaya çıkarmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. İlk şarkısını yazmak isteyen ve müzikle hobi düzeyinde ilgilenen biri ya da yeni şarkılar yazmak için farklı, yaratıcı yöntemler arayışı içinde olan bir profesyonel olabilirsiniz. Kendi özgün müziklerini oluşturmak isteyen bir rapçi, müzik yapımcısı veya DJ olabilirsiniz.

Yeni müzikler ortaya çıkarmak isteyenlerin en çok karşılaştıkları sorun, müziği kafalarında duymaları, ama dışarı nasıl çıkaracaklarını bilememeleridir. Günümüzde teknoloji öyle bir noktaya geldi ki artık bunu yapmak mümkün, müzik teorisi ve teknolojisi hakkında hiçbir şey bilmeseniz dahi.

Cubase'te, kullanıcıların yeni müzikler yaratmalarını sağlamaya yardımcı olacak son derece güçlü araçlar var. Bu derste, size bu araçları kullanarak müzikal fikirlerinizi tamamlanmış şarkılara nasıl dönüştürebileceğinizi göstereceğim. Size bu sürecin her aşamasında eşlik edeceğim.

Burada vadettiğim şey inanılmaz gibi görünüyor olabilir ama ortada sihir, gizem ya da bilim kurgu seviyesinde bir yapay zeka yok. SİZİN yeteneğinizi ve yaratıcılığınızı kullanarak, SİZİN yapacağınız seçimler çerçevesinde SİZİN kendine özgü şarkınızı yapacağız. Cubase'i, müzik hakkında çok şey bilen ve şarkı yazarken size yol gösteren bir asistan gibi düşünebilirsiniz.

Bu dersin şarkı yazarlığını ya da besteciliği A'dan Z'ye öğretmek ya da Cubase'i A'dan Z'ye öğretmek gibi bir iddiası yok (böyle bir iddiada bulunan derslere dikkatli yaklaşın!). Bu derste sizin projenize odaklanacağız. Ham müzikal fikirleri, tamamlanmış şarkılara dönüştürme sürecinin aşamalarına odaklanacağız.

Peki, bu dersten en yüksek verimi almak için nelere ihtiyacınız olacak? Pahalı ekipmanlar? Akustik yalıtım? Müzik teorisi alanında diploma? Bunların hiçbirine ihtiyacınız yok. Müziğe dair her şeyi öğrenmeniz gerektiğini sonuna kadar savunuyorum, ama bunları henüz bilmiyor oluşunuz sizi BUGÜN harika müzikler yapmaktan alıkoymamalı. Bu dersin amacı da bu.

Nispeten yeni bir bilgisayara ihtiyacınız olacak. Bu bilgisayarda Cubase 8, 9 veya 10, Artist ya da PRO sürümlerinden biri kurulu olmalı. Yaptığınız şeyleri duyabilmeniz için bir ses kartı/ses ara birimi (bilgisayarınızın kendi ses kartı yeterli). Hoparlör ya da kulaklık. MIDI klavyeniz varsa harika, yoksa sorun değil.

Müzik teorisi bilmenize ihtiyaç yok demişken, size müzikal fikirlerinizi alıp profesyonel seviyede işlemeyi göstereceğim. Cubase'in Chord Pads ve Chord Assistant özelliklerini kullanarak nasıl harika akor yürüyüşleri ve melodiler bulabileceğinizi öğreteceğim.

Size ayrıca, şarkınızın düzenlemesini nasıl yapabileceğinizi de göstereceğim.

Dersin her bir bölümü, şarkınızın temel unsurlarından birini nasıl tamamlayacağınızı anlatacak. Yaptıkça bana gönderebilirsiniz. Çalışmalarınızı inceleyip önerilerimi paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Bu dersi tamamladığınızda, yalnızca sizin içinizde duyabildiğiniz ham bir müzikal fikri alıp tamamlanmış bir düzenleme haline getirerek tüm dünyayla paylaşabileceksiniz. E daha ne bekliyorsunuz? Haydi müzik yapmaya başlayalım!

Who this course is for:
 • İlk şarkılarını yazmak isteyen hobi müzisyenleri
 • Yeni fikirler denemek isteyen tecrübeli müzisyenler
 • Farklı yaratıcı yaklaşımlar arayan müzik yapımcıları
 • Remixlerde armoniyi daha etkin kullanmak isteyen DJ'ler