Udemy

CSS Flexbox Eğitimi

CSS3 ile hayatımıza giren Flexbox özelliklerini ve nasıl kullanılacağını öğreneceğiz.
Free tutorial
Rating: 4.0 out of 5 (86 ratings)
3,827 students
1hr 14min of on-demand video
Turkish

CSS Flexbox Yapısı
CSS Flexbox Özellikleri ve Alabileceği Değerler
Örneklerle Flexbox Kullanımı

Requirements

 • Temel HTML ve CSS Bilgisi

Description

Flexbox, CSS3'ün sayfa düzeni özelliğidir. Bu özelliği kullanarak, karmaşık uygulamalar ve web sayfaları için kolayca düzenler oluşturabilirsiniz. Flexbox düzeni, içeriğin yada öğelerin yönü, hizalaması, sırası, boyutu üzerinde tam kontrol sağlar.

Bu kursta Flexbox yapısı nasıldır, Flexbox'ta bulunan çeşitli özelliklerin nasıl kullanılacağı gibi temel ve basit konuları öğreneceğiz.

Öğrenecekleriniz genel başlıklar olarak aşağıdaki şekildedir.

 • Container

 • Yön Tanımlaması (Flex-Direction)

 • Satır Kaydırma (Flex-Wrap)

 • Yatay Hizalama

 • Dikey Hizalama

 • Flex-Order

 • Öğelerin Genişlik Ayarlaması

 • Öğelerde Hizalama

 • ve farklı 3 örnek uygulama

Who this course is for:

 • CSS Flexbox konusunu öğrenmek isteyen herkes

Instructor

Uygulama Geliştiricisi
Ali Osman KAHRAMAN
 • 4.3 Instructor Rating
 • 482 Reviews
 • 11,893 Students
 • 7 Courses

20 yılı aşkın süredir Frontend, Backend ve FullStack olarak aktif olarak çalışmalar, projeler gerçekleştirmekteyim ve/veya aktif projelerde Frontend, Backend veya FullStack olarak bulundum ve hala da bulunmaya devam etmekteyim.

Bilgisayar Donanım ve Yazılım bilgisi haricinde HTML/HTML5, CSS/CSS3, Javascript, Ajax, jQuery, PHP, MySQL, PostgreSQL, Bootstrap, XML, JSON, Linux İşletim Sistemi (Centos, Debian, Ubuntu..vb), Server Management ve konfigürasyonları..vb. konularda yıllara yayılmış tecrübe ve bilgi birikimine sahibim. Her geçen gün bu tecrübelerime karşılaştığım durumlar sebebiyle yenilerini ekliyorum.

Ayrıca henüz tam anlamı ile tecrübe sahibi olmadığım ve hala öğrenmeye devam ettiğim Python, React konularında da kendimi geliştirmeye devam ediyorum.

Dipnot olarak evimde, iş yerinde uzun yıllardır (yaklaşık 15 yıl) aktif bir Linux kullanıcısıyım ve Linux'u ikinci işletim sistemi olarak değil ana işletim sistemi olarak kullanıyorum.

2002 yılında kurulan netopsiyon sitesinin kurucu ortaklarından biriyim. Yıllardır yöneticilik, teknik destek ve server management görevlerinde bulundum ve hala devam ediyorum.

Boş vakitlerimde yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Hala yeni şeyler öğrenmenin peşini bırakamadım.

Burada sizlere yılların bana vermiş olduğu bilgi birikimini ve tecrübelerimi aktarmaya çalışacağım.


I have been actively working and carrying out projects as Frontend, Backend and FullStack for more than 20 years and/or I have been and still continue to be involved in active projects as Frontend, Backend or FullStack.

Apart from computer hardware and software knowledge, HTML/HTML5, CSS/CSS3, Javascript, Ajax, jQuery, PHP, MySQL, PostgreSQL, Bootstrap, XML, JSON, Linux Operating System (Centos, Debian, Ubuntu..etc), Server Management and configurations. ..etc. I have years of experience and knowledge on the subject. I add new ones to these experiences every day due to the situations I encounter.

I also continue to improve myself in Python and React, which I do not yet have full experience with and am still learning.

As a side note, I have been an active Linux user at home and at work for many years (about 15 years) and I use Linux as the main operating system, not as a second operating system.

I am one of the founding partners of the netopsiyon site, which was established in 2002. I have worked in administrative, technical support and server management roles for years and I still continue to do so.

I try to learn something new in my spare time. I still can't stop learning new things.

Here I will try to convey to you the knowledge and experience that I have gained over the years.


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 25,000+ courses