Profesyonel Atlet Gibi Antrenman Yapmayı Öğrenin
4.7 (8 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
39 students enrolled

Profesyonel Atlet Gibi Antrenman Yapmayı Öğrenin

Maksimal kuvvet, güç, kuvvette devamlılık, dayanıklılık gibi yetilerinizi geliştirin, atlet gibi bir fiziğe ulaşın
4.7 (8 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
39 students enrolled
Created by Umut Varol
Last updated 7/2020
Turkish
Current price: $16.99 Original price: $24.99 Discount: 32% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 1 hour on-demand video
 • 1 article
 • 15 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Circuit trainingi detayları ile öğrenin.
 • CT (circuit training) ile maksimal kuvvet geliştirmeyi öğrenin.
 • CT ile kas gelişiminin nasıl sağlanacağını öğrenin.
 • CT ile çabuk kuvvet (güç) geliştirmeyi öğrenin.
 • CT ile kuvvette devamlılık ve dayanıklılık geliştirmeyi öğrenin.
 • CT ile maksimum seviyede yağ yakmayı öğrenin.
 • CT ile erkekler için plaj vücuduna nasıl sahip olacağınızı öğrenin.
 • CT ile kadınlar için bikini vücuduna nasıl sahip olacağınızı öğrenin.
 • CT ile amaca göre yıllık antrenman planlamasını öğrenin.
Requirements
 • Temel spor bilgisine ihtiyaç yoktur.
Description

Vücudunuzu profesyonel seviyede ateşlemeye hazır olun!!

Bu kurs içerisinde circuit trainingi (dairesel antrenman) öğrenerek, maksimal kuvvet, maksimal kas gelişimi, kuvvette devamlılık, dayanıklılık, maksimal yağ yakımı, erkekler ve kadınlar için plaj vücudu / bikini vücudu çalışmalarını öğreneceksiniz. Bu kurs içerisinde, profesyonel sporcuların çalışma sistemi ile çalışmayı öğreneceksiniz.

Circuit Training

CT (Dairesel Antrenman) çok geniş uygulama alanına sahip, kasrdiyovasküler kapasiteyi arttırırken, kas gelişimi ve yağ yakımı imkanlarını beraberinde sunan antrenman metodudur. Fitness seviyesini arttırmaktan, yarışma hazırlığına kadar çok farklı şekillerde uygulama yapmak mümkündür. Vücudunuzu ateşlemek için, kullanabileceğiniz verimi yüksek antrenmanları bu kurs içerisinde bulabilirsiniz.

Hangi Yetilerinizi Geliştireceksiniz?

Aşağıda bahsettiğim her antrenman sisteminin temelleri ve nasıl oluşturulacağını detaylı şekilde anlattıktan sonra, indirilebilir pdf formatında her seviye için farklı farklı antrenmanları ders sonrasında bulabilirsiniz.


Maksimal Kuvvet :

Bir seferde kaldırabileceğiniz ağırlık miktarını arttırmanızı sağlayan antrenman yöntemidir. Maksimal kuvvet çalışmaları, kas enine kesit alanında artış sağlar. Hızlı kasılan kas liflerini en iyi seviyede çalıştırır. Bu sayede daha kaslı bir görünüm elde edersiniz.

Çabuk Kuvvet (Güç) :

Kas sinir sisteminin, bir dirence karşı, büyük bir hızla kasılması ve hareketi gerçekleştirmesidir. Atlamalar, atmalar, vurmalar ve büyük hızla yön değiştirmeler gerektiren spor dalları da, çabuk kuvvet performansın belirleyicisidir. Çabuk kuvvet (güç) çalışmaları ile, fiziksel performansınız en üst düzeye çıkacak.

Kuvvette Devamlılık :

Kuvvette devamlılık, organizmanın yorgunluğa karşı koyabilme yeteneği veya kapasitesidir. Öğreneceğiniz kuvvette devamlılık antrenmanları, daha geç yorulmanızı sağlarken, yağ yakımını arttırarak, daha yağsız atletik bir görünüm elde etmenizi sağlayacak.

Dayanıklılık :


Dayanıklılık, vücudun yapılan fiziksel bir etkinliğe karşı direnç yetisidir. Bu, kişinin kalp-dolaşım sistemi, solunum sistemi, sinir sistemi ve psikolojik yapısı ile belirlenir. Özel olarak tasarlanmış dayanıklılık antrenmanları, maksimum seviyede yağ yakmanızı ve en üst düzeyde yorgunluğa karşı koyma kapasitenizi arttıracaktır.


Fitness Düzeyini Arttırma


Sadece fitness düzeyini arttırmak isteyenler ve adaptasyon süreci için hazırlanmış antrenmandır. Özellikle yeni başlayanlar için, sakatlıkları önlemenin en etkili yoludur.


Her Seviyeye Uygun Antrenmanlar


Bu kurs içerisinde, her seviyeye uygun, indirilebilir pdf formatında antrenmanlar bulunmaktadır.

Kurs içeriğine daha net şekilde anlayabilmeniz için, gereken ön bilgiler 2.bölümde, bilinmesi gereken antrenman kavramları içerisinde size sunulmuştur.


Amaca Göre Periyotlama


Verim düzeyini, atletik performansını, kas gelişimini ve yağ yakımını arttırmak isteyen her sporcu amacına göre özel periyotlama yapmaktadır. Bu kurs içerisinde pro sporcuların uyguladıkları periyotlamaya benzer periyotlamayı nasıl yapabileceğimizi öğreneceğiz. Ayrıca amaçlara göre periyotlama örneklerini indirilebilir pdf formatında derslerin içerisinde bulabileceksiniz. Periyotlama örnekleri şunlardır :

· Maksimal kuvvet (maksimal kas gelişimi) periyotlama örneği

· Kuvvette devamlılık (yağ yakımı) için periyotlama örneği.

· Çabuk kuvvet (güç) gelişimi için periyotlama örneği.

· Plaj ve bikini vücudu için periyotlama örneği

· Bütün fiziksel yetileri geliştirmek için genel periyotlama örneğiBu Kurs İçerisinde Ne Yok?


· Her yerde kolaylıkla (youtube) bulabileceğiniz egzersizleri uzun uzun anlatarak kursun içeriğini şişirmedim.

· Gerekmedikçe kitabi ve terimsel anlatım yapmadım. Herkes kolaylkla anlayabilir.

· İşe yaramayan kulaktan dolma antrenmanlar yok. Onun yerine kaynaklara dayanan geçerliliği kanıtlanmış antrenmanlar var.####  Profesyonel bir atlet gibi antrenman yapmak ve vücudunuzu bir atlet görünümüne kavuşturmak için bu kursa hemen başlayabilirsiniz. Her sorunuza yanıt vermek için burada olduğumu unutmayın.  ####Daha Önceki Kurslarım Hakkındaki Yorumlar:


"6 ayda 15 kilo vermeme fit bir görüntüye ulaşmama vesile olan harika bir kurs. Vücut geliştirme öncesi zayıflamak amaçlı başladığım kurs sayesinde gözle görülür şekilde karın kaslarım bile çıktı. Teşekkürler hocam iyiki sizler varsınız."


Ömer Taş

"Antremanlara başladıktan sonra kolaymış gibi görünen egzersizlerin çok zor ve bir o kadar da keyif verici olduğunu anladım. Vücut ağırlığı kullanarak plan dahilinde çalışmak ve hedefine hırslı bir şekilde ulaşmak isteyenler bu eğitimle birlikte beslenme eğitimini de almalılar."


Fatih Tezel

“Postür eğitim setini hazırlarladığınız için teşekkür etmek isterim bu egzersizlerle öne düşen boynumun nasıl düzeleceğini anlamamış haldeyken kısa bir süre eğitiminizi uygulamam sonucu boynumu normal öne düşmüş şekilde tutarken artık ense kısmımın ağrıdığını , geriye daha rahat çektiğimi omuzlarımın daha dik durduğunu ve hafif çıkık kürek kemiklerimin biraz daha düz halde olduğunu farketttim tekrardan teşekkürler iyi akşamlar.”


Kürşat Volkan Demir


“Arkadaşlar kurs tam anlamıyla mükemmel. Neden mükemmel derseniz :) Umut hocam her şeyi en ince ayrıntısına kadar anlatıyor. Anlamadığını soruyorsun. Anlatımları o kadar sistematik ki bu sporun içinde 5 seneden beri varım sakatlıklarim oldu toplasan 1.5 sene antrenman yapmisimdir ve mahalle salonu hocalarından internetteki yanlış bilgilerden kafam acayip karışti. Ama umut hoca bu sporun en çok kafa karıştıran kısmını program nasıl yazılır onu öğretti.”


Cüneyt Gökay


“Bugüne kadar başka yerde ya da spor salonlarındaki hocalardan öğrenemediğim birçok şey öğrendim. Bundan sonra daha bilnçli çalışma yapmamı sağlayacağı kesin. Ayrıca sorduğum sorulara hemen ve çok detaylı şekilde cevaplar aldım. Teşekkür ediyorum”


Cihan Ersoy


Sizde binlerce öğrencimin arasına katılın ve amacınıza birlikte ulaşalım.

Saygılarımla

Umut Varol

Kişisel Fitness Eğitmeni

Who this course is for:
 • Kas geliştirmek isteyenler.
 • Yağ yakmak isteyenler.
 • Plaj vücuduna sahip olmak isteyenler.
 • Bikini vücuduna sahip olmak isteyenler.
 • Maksimal kuvvetini arttırmak isteyenler.
 • Çabuk kuvvetni (Güç) arttırmak isteyenler.
 • Dayanıklılık (daha geç yorulma) geliştirmek isteyenler.
 • Personal trainer ve antrenörler.
 • Fitness ve antrenman bilgisini arttırmak isteyenler.
Course content
Expand all 19 lectures 58:14
+ Circuit Training Özellikleri
3 lectures 10:00

Circuit training nedir ve nasıl uygulanır? Uygulamanın detaylı şekilde nasıl olduğunu öğreneceğiz.

Preview 02:16

Circuit trainingin faydaları, uygulama şekilleri ve özelliklerini öğreneceğiz.

Preview 02:38

Bu ders içerisinde circuit trainingin kullanım alanlarını ve bu alanların ne anlama geldiğini öğreneceğiz. Maksimal kuvvet, kas gelişimi, çabuk kuvvet (güç), kuvvette devamlılık, yağ yakımı ve dayanıklılık için circuit training kullanımı üzerine konuşacağız.

Preview 05:06
+ Bilinmesi Gereken Antrenman Kavramları
4 lectures 12:28

Doğru bir antrenman uygulaması için, doğru şekilde seçilmiş ağırlıkları kullanmak esastır. Bu sayede metabolizmaya ihtiyacı olan kadar yükleme yapılır ve en üst düzzey verim elde edilir. Bu ders içerisinde, doğru ağırlık seçimi için en önemli uygulama olan 1 tekrar maksimum hesaplamayı öğreneceğiz.

Preview 03:23

Vücudun fitness ve performans seviyesini daha yukarıya taşımak için, düzenli şekilde antrenman yoğunluğu arttırılmalıdır. antrenman yoğunluğunu aşamalı şekilde arttırmak en doğru seçenektir. Bu ders içerisinde, aşamalı yüklenmeyi ve yoğunluğun aşamalı şekilde nasıl arttırılabileceğini öğreneceğiz.

Aşamalı Yüklenme ve Yoğunluk Arttırma
01:58

Bu ders içerisinde, aşamalı yüklenmeyi tam olarak kavrayabilmek için makro döngünin ne olduğunu öğreneceğiz.

Makro Döngü Nedir?
02:10

Uzun vadeli (3 ay, 6 ay, 12 ay, 48 ay) gibi antrenman planları sporcuyu sürekli şekilde daha ileri seviyeye taşırken, maksimal kuvvet, çabuk kuvvet, kuvvette devamlılık gibi yetilerin bütünsel olarak geliştirilmesine olanak sağlar. Periyotlama içerisinde, daha küçük antrenman parçalarının (3 hafta, 4 hafta, 6 hafta) daha uzun vade planlara nasıl eklendiğini öğrneceğiz. Başarılı olmak isteyen ve verim düzeyini en üst seviyede arttırmak isteyen her sporcu periyotlamayı öğrenmelidir.

Periyotlama Nedir?
04:57
+ Antrenman Örnekleri
5 lectures 24:52

Antrenmanlara tamamen sıfırdan başlıyorsanız, eklemlerinizi, bağlarınızı ve kaslarınızı yoğun yüklenmeler öncesi sakatlıkları önlemek için adapte etmeniz gerekmektedir. Bu derste adaptasyon antrenmanını öğreneceğiz. Adaptasyon antrenmanı ayrıca, fitness düzeyini arttırmak içinde kullanılır. Bu dersin kaynaklar bölümünde, yeni başlayan, orta seviye ve üst seviye için indirilebilir şekilde pdf formatında antrenman örneklerini bulabilirsiniz.

Preview 04:47

Bu ders içerisinde, maksimal kuvvet geliştirme yönelik antrenmanın nasıl hazırlanacağını ve bu antrenmanın detaylarını öğrenceğiz.  Bu dersin kaynaklar bölümünde, yeni başlayan, orta seviye ve üst seviye için indirilebilir şekilde pdf formatında antrenman örneklerini bulabilirsiniz.

Maksimum Kas Gelişimi ve Maksimal Kuvvet Geliştirme Antrenmanı
06:42

Çabuk kuvvet (Güç) antrenmanın detaylarınıi planlanma şekillerini ve antrenman örneklerini öğreneceğiz. Bu dersin kaynaklar bölümünde indirilebilir şekilde pdf formatında antrenman örneğini bulabilirsiniz.

Çabuk Kuvvet (Güç) Antrenmanı
06:16

Kuvvette devamlılık ve dayanıklılık başlığı altında iki farklı konuyu, benzer yaklaşımlarından dolayı bu ders içerisinde öğreneceğiz. Maksimal yağ yakımı için ideal olan bu antrenmaları kaynaklar bölümünde, yeni başlayan, orta seviye ve üst seviye için indirilebilir şekilde pdf formatında bulabilirsiniz.

Kuvvette Devamlıılık ve Dayanıklılık Antrenmanı
04:36

Uzun ve yorucu antrenman dönemlerinin sonlarında, vücudumuzu yenilemek ve yeni bir döneme hazır olmak için vücudumuza yenilenmesi için farklı antrenmanlar uygulamalıyız. Bu derste bu antrenmanın nasıl uygulanacağını öğreneceğiz.

Geçiş Dönemi
02:31
+ Amaca Göre Periyotlama
5 lectures 08:36

Bu ders içerisinde, bir önceki bölümde görmüş olduğumuz antrenman örneklerinin periyotlaması, bütün vücut yetilerini yükseltmek için periyotlanmasını konuşacağız. Pdf formatında indirilebilir olarak, örnek periyotlama bulunmaktadır.

Preview 02:12

Bu ders içerisinde, maksimum kuvvet gelişimi ve maksimum kas gelişimi için örnek periyotlama nasıl olmalı, bu konu üzerine konuşacağız. Pdf formatında indirilebilir olarak, örnek periyotlama bulunmaktadır.

Maskimum Kas Gelişimi, Maksimal Kuvvet Geliştirme Periyotlaması
01:30

Bu ders içerisinde, maksimum yağ yakımı ve kuvvette devamlılık / dayanklılık gelişimi için örnek periyotlama nasıl olmalı, bu konu üzerine konuşacağız. Pdf formatında indirilebilir olarak, örnek periyotlama bulunmaktadır.

Maksimum Yağ Yakımı, Dayanıklılık Gelişimi Periyotlaması
01:11

Bu ders içerisinde, çabuk kuvvet (güç) gelişimi için örnek periyotlama nasıl olmalı, bu konu üzerine konuşacağız. Pdf formatında indirilebilir olarak, örnek periyotlama bulunmaktadır.

Çabuk Kuvvet (Güç) Gelişimi Periyotlaması
01:39

Bu ders içerisinde, kadınlar için bikini vücudu ve erkekler için plaj vücuduna ulaşmayı amaçlayan periyotlama örneğini öğreneceğiz. İndirilebilir şekilde pdf formatnda örnek periyotlama bulunmaktadır.

Plaj Vücudu & Bikini Vücudu Periyotlaması
02:04
+ Kapanış
1 lecture 00:37
BONUS (İndirim Kuponları)
00:37