Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Eğitimi | 2. MODÜL
4.9 (10 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled

Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Eğitimi | 2. MODÜL

Dünyadaki en bilimsel bazlı kişisel dönüşüm merkezlerinden biri olan Chopra Center meditasyon eğitiminin Final Modülü
4.9 (10 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
15 students enrolled
Created by Ebru Şi̇ni̇k
Last updated 11/2019
Turkish
Price: $169.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 3 hours on-demand video
 • 2 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Dünyadaki en bilimsel bazlı kişisel dönüşüm merkezlerinden biri olarak gösterilen Chopra Center tarafından kurgulanmış bulunan bu Meditasyon Eğitimi entellektüel öğrenme ile uygulamalı deneyimin dengeli bir şekilde paylaştırıldığı müfredat programından oluşmaktadır.
 • Meditasyonu ne zaman, nasıl, ne şekilde yapabileceğimizi çok detaylı paylaştıktan sonra kullandığımız mantranın formülünü ve anlamını açıklıyoruz. Bunu takiben düzenli meditasyon yapan kişilerin yaşayabileceği Yüksek Bilinç Seviyelerini paylaştığım ders en can alıcı ve sizleri şaşırtıcı derslerimizden birisi olmaya adaydır.
 • İkinci modülü Chopra Center’ın kurucularından Nörolog David Simon’ın 20 dakikalık özel bir videosu ile açıyoruz. David burada bir nörolog gözüyle meditasyonun faydalarını anlatıyor. Bunu takiben mantra bazlı bu meditasyon tekniğinin işleyişine giriyoruz.
 • Yüksek Bilinç Seviyelerini ben anlattıktan sonra, Dr. Deepak Chopra’nın da bu dersi anlattığı çok özel 50 dakikalık bir videosunu izliyoruz . Bu dersin arkasından hep birlikte 30 dakikalık Grup Meditasyon uygulamasına geçerek, eğitiminizi tamamlıyoruz.
 • Meditasyona başlamadan önce Niyet Etmenin bilinçaltını nasıl değiştirebileceğini , niyetlerin nasıl kurgulanması gerektiğini ve Dr. Chopra’nın her meditasyon öncesi sorduğu 4 Temel Ruh Sorusunun önemini işliyoruz.
 • Son dersi izledikten sonra size "Ebru Şinik'ten Bütünsel Detoks Önerileri" kitabımı hediye ediyorum. Anında indirip okumaya başlayabilirsiniz!
Requirements
 • 2. Modüldeki derslerin anlaşılabilmesi için 1. Modül derslerinin bitirilmiş olması gerekmektedir. Aksi takdirde bazı konular yerine oturmayacağı için, eğitim hedefine ulaşamaz.
Description

Chopra Center meditasyon eğitimi Bütünsel Sağlık ve Beden-Zihin Tıbbı’nın dünyadaki en güçlü öncülerinden olan ünlü doktor, yazar ve filozof Dr. Deepak Chopra ve Chopra Center’ın eş kurucusu nörolog David Simon’ın ABD ve Hindistan’daki bazı biliminsanları ile işbirliği yaparak oluşturdukları, son derece bilimsel bazlı olan, özellikle “ Hiç yapamam” diyen kişileri kolaylıkla meditasyon yapabilme yetileri ile donatan mükemmel bir eğitim setidir.

Mantra bazlı bir meditasyon tekniği olan Primordiyal Sesler Meditasyonu için meditasyonun Ferrari teknolojisi de diyebiliriz. Zihni anında dinginleştirmeye başlayan ve merkezi sinir sistemini sakinleştiren çok güçlü etkiler barındırır.

İkinci modülün amacı meditasyon teknolojisini düşünme yetisine sahip herkesin kolaylıkla yapabileceğini öğretmek ve meditasyonun fizyolojik ve zihinsel sağlığımızın ötesinde bize getirdiği duygusal, ruhsal ve spiritüel faydalarını da detaylıca irdeleyerek, paylaşmaktır.

Who this course is for:
 • 12 yaş üzerinde olan, stresini yönetmeyi öğrenerek daha dingin, daha sağlıklı, daha neşeli ve dengeli bir hayat yaşamak isteyen, yaşam amacını bulmak isteyen, wellbeing halini yükselterek, sağlıklı ve mutlu yaş alma yani wellaging sürecini başlatmak isteyen her seviyeye açık bir programdır.
Course content
Expand 7 lectures 03:11:39
+ Chopra Center Sertifikalı Meditasyon Eğitimi - 2. MODÜL
7 lectures 03:11:39

Dersleri izlemeye başlamadan önce lütfen ders notlarının çıktısını alarak, önünüzde bulundurunuz.

Preview 17:38
Meditasyon Nasıl Yapılır?
32:45
Meditasyon Öncesi Nasıl Niyet Edilmelidir?
09:04
Mantra Teslimi ve Anlamı
16:29
Yüksek Bilinç Seviyelerinin Keşfi
16:49
Dr. Deepak Chopra Yüksek Bilinç Seviyelerini Anlatıyor
51:16

HEDİYE KİTAP : Ebru Şinik'ten Bütünsel Detoks Önerileri isimli kitabımı indirerek, okumaya başlayabilirsiniz.

Hepimizin istediği daha iyi ve daha mutlu olmak değil mi?

Peki bunun için ne yapıyoruz?

Gündelik yaşantımızda ne kadar hareket ettiğimize, bedenimize aldığımız yiyecek ve içeceklerin kalitesine, aile üyeleriyle, komşularımızla, iş yerindeki arkadaşlarımızla veya en sevdiklerimiz, en değer verdiklerimizle dengeli ve besleyici ilişkiler kurmaya ve geliştirmeye ne derece dikkat ediyoruz?

Bedenimizi ve zihnimizi dengeleyici ve besleyici bazı uygulamaları gündelik yaşantımıza dahil ediyor muyuz?

Yoksa detoks deyince sadece ağzımızdan içeri giren besinlerin niteliklerini mi anlıyoruz? Ya da detoks deyince aklımıza gelen ilk şey aç kalmak mı?

Peki ya size detoks ancak bütünsel olarak uygulandığı takdirde en yüksek faydayı deneyimleyebileceğinizi söylesem?

Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri bugüne kadar detoks kavramı ile ilgili bildiklerinizi altüst ederek , size daha mutlu, daha sağlıklı, daha huzurlu, daha dengeli ve neşeli bir yaşamın kapısını aralıyor.

Hem de irade kullanmaya gerek kalmadan, acı çekmeden, açlıktan psikolojiniz bozulmadan, modunuz düşmeden nasıl daha sağlıklı ve mutlu olabileceğinizin temel bilgilerini bu kitapta bulacaksınız!

Yükselen Çağ Bütünsel Sağlık, Mutluluk ve Güzellik serisine ait olan Ebru Şinik’den Bütünsel Detoks Önerileri – Pratik ve Etkili Uygulamalar kitabı içeriği konu başlıkları ;

Ø Bütünsel Sağlık ve Sağlıklı Yaş Alma Nedir, Nasıl Sağlanır?

Ø Detoks Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Ø Gündelik Yaşamda Nefes, Nefes Teknikleri ve Detoks Etkisi

Ø Hangi Nefes Tekniğine İhtiyacınız Var?

Ø Nefes Teknikleri ile Zayıflamak Mümkün mü

Ø Ayurvedik Yaşama Giriş

Ø Ayurvedik Beslenme ve Temel Prensipleri

Ø Aşırı Yeme İsteğinizi Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Ø Detoks Sürecinde Masajın Mucizevi Önemi

Ø Zihinsel Detoksun Anahtarı: Meditasyon

Niyet Yaparken İmgelemenin Önemi ve 30 d. Grup Meditasyonu Uygulaması
47:38