caniasERP Introduction Training

caniasERP Introduction Training
Free tutorial
Rating: 4.2 out of 5 (30 ratings)
2,526 students
54min of on-demand video
English
English [Auto]

caniasERP Introduction Training is designed for people that will encounter caniasERP for the first time. This training covers many key points of using caniasERP effectively such as login screen, desktop and toolbars, tools, transactions, system settings, and trace files. At the end of caniasERP Introduction Training, the participants will be able to:
Log in the system successfully,
Use the desktop and toolbars efficiently,
Use the gadgets on their desktops,
Use and manage all caniasERP transactions,
Create charts and pivots by using transactions,
Change the password and make relevant settings,
Create trace files in case of an error in the system.

Requirements

  • Level of Knowledge: None
  • Required Materials: Notebook

Description

Since the early days of IAS, the dream was to be the game-changer in the ERP industry by providing best-in-class solutions. IAS developed its own unique software development platform, TROIA in 1997 and released caniasERP 6.01 in the year 2000 as one of the first few ERP solutions available online with full functionality.

Over the years, the brand 'caniasERP' became fully integrated and flexible ERP software for companies of all sizes. caniasERP offers solutions that include planning, procurement, material management, and production as well as sales, CRM, finance, project and document management, corporate agenda and many different processes. In terms of the needs of the company, caniasERP system can be used in both standard and customized forms. With its open-source software development infrastructure, which allows for unlimited flexibility, caniasERP enables companies to optimize their business processes and protect their competitive structures.

caniasERP Introduction Training is designed for people that will encounter caniasERP for the first time. This training covers many key points of using caniasERP effectively such as login screen, desktop and toolbars, tools, transactions, system settings, and trace files.

Who this course is for:

  • New caniasERP users,
  • caniasERP users who are willing to use the software more efficiently.

Instructor

caniasERP IAS - Industrial Application Software Türkiye
  • 4.4 Instructor Rating
  • 503 Reviews
  • 7,918 Students
  • 4 Courses

     caniasERP her büyüklükteki firmalar için 40’tan fazla modülü ile tamamen entegre çalışan ve kişiselleştirilebilen bir ERP çözümüdür. Bu modüller farklı sektörlerin tüm iş süreçlerini kapsar ve klasik bir ERP çözümünün çok daha ötesine ulaşır. Planlama, kaynak yönetimi, malzeme yönetimi ve üretim fonksiyonlarının yanı sıra satış, müşteri ilişkileri yönetimi, finans, proje ve doküman yönetimi ve tüm diğer uygulamaları ile caniasERP, baştan sona bir çözümdür.

     TROIA’nın benzersiz teknoloji ve altyapısı sayesinde, kullanıcılar uygulamanın kaynak koduna direkt erişim sağlayabilir ve ihtiyaçları doğrultusunda firma özelinde uygulama geliştirebilir, mevcut uygulamalar üzerinde gerekli değişiklikleri yapabilirler. Bu olağanüstü esneklik caniasERP’nin en önemli özelliklerindendir ve standart ERP çözümlerinden bir adım öne geçiren en temel faktörlerdendir.


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses