Udemy

Borsada Teknik Analizin Önemi / Bölüm-2

Borsada Teknik Analiz nedir? Nasıl inceleme yapılır?
Free tutorial
Rating: 4.5 out of 5 (217 ratings)
5,307 students
1hr 35min of on-demand video
Turkish

Borsada teknik analizin önemi nedir?
Trend yönünü tayin etmek
Teknik destek ve direnç seviyelerinin tanımı
İndikatör nedir? Nasıl kullanılır?
Formasyonlardan örnekler
VİOP Tanıtımı – HEDGE tanımı
Sen şimdi Kimsin? Teşekkür ve Temenniler

Requirements

  • İnternet bağlantısı ve Mobil cihaz veya PC

Description

Teknik haberin habercisidir derler. Teknik analize yatkın olup olmadığınızı bu eğitim ile anlayabilirsiniz. Eğer teknik analiz sizin için uygun ise kendinizi daha da geliştirmeyi düşünebilirsiniz. Teknikteki belirli göstergeler ve formasyon dediğimiz şekiller, bizlere önemli ipuçları verir. Bunları 2. Bölümde izleyip, fikir sahibi olacaksınız.

Teknik analiz elbette ki 2 saatlik  bir sürede öğrenilecek bir şey değildir. Bunun için uygun gördüğünüz kişi ve kurumlardan bu eğitimi almanızı öneririm. Çünkü sadece formasyonlar üzerine çalışmak bile belli bir süre almaktadır. Tüm herşeyi bilseniz bile, bunu canlı bir BİST veya Kripto borsasında, Altın veya Döviz borsalarında uygulamak tecrübe gerektirir. Bunu şu şekilde düşünebilirsiniz. Tüm kuralları biliyorsunuz ama onları nerede nasıl kullanacağınızı bilmek ayrı bir tecrübe ve zaman gerektirir. Ama bir yerden de mutlaka başlamanızı öneriyorum. Küçük bir meblağ ile başlıyor olmanız size güven kazandırır. Çünkü kayıp anında kaybınıza çok üzülmezsiniz, kazanç anında da kendinize olan güveniniz geri gelir.

Teknik Analizin diğer önemli bir konusu ise indikatörlerdir. İndikatörler dediğimiz ve belirli durumları gösteren bu işaretler, tek başına kullanılmamalıdır. Formasyonlar belirli bir zamanda oluşsa da, indikatörleri anlık bile takip ettiğiniz zamanlar olabilir. Dolayısı ile 100'den fazla indikatörün olduğu teknik analizde, her indikatörü bilmeniz de gerekmez ama size uygun olan bir indikatörü daimi olarak kullanmanızı öneriyorum. İndikatörlerde de yine tecrübe ve zaman size büyük bir kazanç sağlayacaktır.

Who this course is for:

  • Borsaya yeni başlayanlar
  • Teknik Analize Merak duyanlar
  • Teknik Analizde kendini geliştirmek isteyenler
  • Detaylı olarak Borsalarda Hisse Senedi, Coin, Altın, Döviz vb. tekniğini öğrenmek isteyenler

Instructor

Borsa Mühendisi, Trader, Teknik Analist
Borsa Mühendisi - Serdar Şimşek
  • 4.4 Instructor Rating
  • 691 Reviews
  • 8,394 Students
  • 2 Courses

Merhabalar

Ben Borsa Mühendisi Serdar ŞİMŞEK. 1975 İzmir Ödemiş doğumluyum. Elektronik mühendisiyim, işletme mezunuyum ve MBA yaptım. Ayrıca gemoloji ve değerli taşlar üzerine de yüksek okul bitirdim.

1993'de girmiş olduğum borsa hayatıma trader olarak devam ediyorum. Twitter, youtube ve clubhouse gibi mecralarda hem teknik eğitimler anlatıyor hem de para ve finans piyasaları üzerine sohbetler yapmaktayız. Küçük Yatırımcıyı bilgilendirmek ve bilinçli hareket etmesini sağlamak üzere hemen hemen her gün yayınlar ve twitler ile sizlere ulaşıyorum

Mühendis olmam nedeniyle, temel analiz yerine teknik analize daha çok önem veriyorum. Teknik haberin habercisidir sözünü çok seviyorum. Udemy'deki ilk eğitimimi ücretsiz yapmak istedim. Çünkü para kolay kazanılmıyor. Eğer ücretsiz bir eğitimden fayda görürseniz, o zaman ücretli bir eğitim almanın daha doğru olduğuna inanmaktayım


Websitemden hakkımda daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

herkese bol kazançlar diliyorum

Saygılarımla


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses