Blockchaine Hukuki Bakış

Girişimciler için Blockchain Hukuku Blockchain Blokzincir Bitcoin Altcoin
Rating: 4.1 out of 5 (28 ratings)
694 students
Turkish
Blockchain teknolojisi ve alt kullanım alanlarının başında gelen kripto para ve akıllı sözleşmelere ilişkin temel bilgi verilecek,
Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların dünyadaki son durumu hem küresel çaplı organizasyonlar hem de ülke örnekleri ile detaylı biçimde açıklanacak,
Kripto paraların Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamında suçun konusu olup olmayacağı irdelenecek,
Kripto paralara ilişkin dünyada vergilendirme çalışmalarına ve bu paralarla ilgili vergilendirme anlayışlarına değinilecek,
Blockchain teknolojisinin günümüzdeki durumu ve gelecekte alabileceği hâl tartışılacaktır.

Requirements

  • Kursa katılım için herhangi bir ön koşul aranmamaktadır.

Description

Bu kursumuzda sizlere blockchain teknolojisindeki belirsizlikler, hukukumuz ve dünyadaki hukuk sistemleri ile ilişkisi, mevzuatımızın durumu, ceza hukuku bakımından konunun son durumu, dünyada kripto paraların vergilendirilmesine ilişkin yaklaşımlar ve gelecekte bizleri nelerin beklediğine ilişkin açıklamalar yapacağız.

Kurs boyunca dersleri takibi kolaylaştırabilmek adına anlatımlarımızı ekran yazıları ile sizlere sunduk. Bu yol ile ders takibini ve not almayı daha kolay hale getirmeyi amaçladık.

Who this course is for:

  • Kripto para piyasalarında işlem yapanlar, buralarda işlem yapmayı düşünenler, blockchain teknolojisinin diğer alt kullanım alanlarına merakı olanlar, hukukçular ve yenilikleri takip etmek isteyen herkes.

Course content

11 sections12 lectures1h 16m total length
  • Giriş
    02:12

Instructor

Hukuk Eğitimleri Birliği
  • 4.5 Instructor Rating
  • 152 Reviews
  • 1,048 Students
  • 4 Courses

Hukuk Eğitimleri Birliği Av. Emin Hamdi UYSAL ve Av. Bilal KARAGÖZ öncülüğünde evrensel hukuk ilkeleri doğrultusunda ihtiyaç duyulan alanlarda hukukçular ile hukuk fakültesi öğrencileri başta gelmek üzere, ilgili tüm kişilere üniversiteler ile işbirliği halinde ve çevrim içi sertifikalı eğitimler vermek amacıyla kurulmuştur.

Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesinde eğitmen olarak da görev yapan Uysal ve Karagöz, dijitalleşen dünyada hukukun ve hukukçuların gelişmeleri geriden takip etmesinin önüne geçmek, güncel konularda doğru ve gerekli bilgileri tüm hukukçulara ulaştırabilmek amacıyla hareket etmektedir.