Blockchaine Hukuki Bakış
4.0 (7 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
137 students enrolled

Blockchaine Hukuki Bakış

Girişimciler için Blockchain Hukuku Blockchain Blokzincir Bitcoin Altcoin
New
4.0 (7 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
137 students enrolled
Last updated 6/2020
Turkish
Price: $19.99
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 1 hour on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Blockchain teknolojisi ve alt kullanım alanlarının başında gelen kripto para ve akıllı sözleşmelere ilişkin temel bilgi verilecek,
 • Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların dünyadaki son durumu hem küresel çaplı organizasyonlar hem de ülke örnekleri ile detaylı biçimde açıklanacak,
 • Kripto paraların Türk Ceza Kanunu ve ilgili mevzuatlar kapsamında suçun konusu olup olmayacağı irdelenecek,
 • Kripto paralara ilişkin dünyada vergilendirme çalışmalarına ve bu paralarla ilgili vergilendirme anlayışlarına değinilecek,
 • Blockchain teknolojisinin günümüzdeki durumu ve gelecekte alabileceği hâl tartışılacaktır.
Requirements
 • Kursa katılım için herhangi bir ön koşul aranmamaktadır.
Description

Bu kursumuzda sizlere blockchain teknolojisindeki belirsizlikler, hukukumuz ve dünyadaki hukuk sistemleri ile ilişkisi, mevzuatımızın durumu, ceza hukuku bakımından konunun son durumu, dünyada kripto paraların vergilendirilmesine ilişkin yaklaşımlar ve gelecekte bizleri nelerin beklediğine ilişkin açıklamalar yapacağız.

Kurs boyunca dersleri takibi kolaylaştırabilmek adına anlatımlarımızı ekran yazıları ile sizlere sunduk. Bu yol ile ders takibini ve not almayı daha kolay hale getirmeyi amaçladık.

Who this course is for:
 • Kripto para piyasalarında işlem yapanlar, buralarda işlem yapmayı düşünenler, blockchain teknolojisinin diğer alt kullanım alanlarına merakı olanlar, hukukçular ve yenilikleri takip etmek isteyen herkes.
Course content
Expand all 11 lectures 01:05:52
+ Giriş
1 lecture 02:12

Hukuk Eğitimleri Birliği olarak hazırladığımız bu kurs, dünyadaki blockchain yasal düzenlemelerine ilişkin farkındalık oluşturmak amacıyla hazırlanmış olup, bilgilendirme amaçlıdır, kişi ve kurumları bağlayıcı tavsiye veya görüş niteliği taşımadığı gibi herhangi bir yatırım tavsiyesi de değildir.

Kursumuz kamuya açık kaynaklardan yararlanılmış bilgileri içermekte olup, söz konusu bilgilerin güncel ve eksiksiz olduğu taahhüt edilmemektedir. İşbu kursta verilen tüm bilgi ve görüşler zamanla değişkenlik gösterebilir. Bu bağlamda işbu kursu alan kişilere veya herhangi bir üçüncü kişiye karşı sorumluluğumuz ve yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

Bu kursumuzda sizlere blockchain teknolojisindeki belirsizlikler, hukukumuzla ve dünyadaki hukuk sistemleri ile ilişkisi, mevzuatımızın durumu ve gelecekte bizleri nelerin beklediğine ilişkin açıklamalar yapacağız.

Preview 02:12
+ Blockchain Teknolojisi
1 lecture 07:39

Açık-izne tabi olmayan blockchainler esasen değiştirilemez olarak kabul edilmektedir. Ancak  blockchain üzerine depolanan veriler ağdaki katılımcıların çoğunluğunun bir araya gelip karar vermesi durumunda veya uzlaşı protokollerine uymak suretiyle çok düşük bir ihtimalle, anlaşma sağlanarak değiştirilebilir.

Blockchain Teknolojisi
07:39
+ Blockchain ve Hukuk İlişkisi
1 lecture 06:51
Blockchain ve Hukuk İlişkisi
06:51
+ Blockchain Teknolojisine Türkiye'nin Bakışı
1 lecture 04:33
Blockchain Teknolojisine Türkiye'nin Bakışı
04:33
+ Blockchaine Dünyadaki Yaklaşımlar
1 lecture 22:37
Blockchaine Dünyadaki Yaklaşımlar
22:37
+ Türk Ceza Kanunu Bağlamında Kripto Paralar
1 lecture 06:41
Türk Ceza Kanunu Bağlamında Kripto Paralar
06:41