Udemy

Sıfırdan Bootstrap: Temel Öğeler ve Komponentler

Bootstrap , Web Tasarım , Web Sitesi yapma
Free tutorial
Rating: 4.9 out of 5 (40 ratings)
2,656 students
1hr 20min of on-demand video
Turkish

Bootstrap ile kodlama mantığını öğrenecek
Bootstrap'ı bilgisayarlarına yüklemeyi
Estetik Tasarım Yapmayı
En düşük kod ile en verimli çıktılar elde etmeyi

Requirements

  • Giriş Seviyesi HTML ve CSS bilgisi

Description

Responsive Web Tasarımı Nedir?

Responsive web tasarımı, bir web sitesinin tüm cihazlarda iyi görünmesini sağlayan web sitesi tasarımına yaklaşmanın nispeten yeni bir yoludur. Duyarlı web sitelerinde, hangi cihazda olursanız olun aynı bilgi ve sayfa öğeleri görünür, ancak boyutlandırma ve düzenleme yöntemleri ekran boyutunuza göre değişir.

Web sitesi, cihazınızdan bağımsız olarak sezgisel bir deneyim sunmak için akıllı telefonların ve tabletlerin daha küçük ekran boyutuna uyum sağlar (veya yanıt verir). Uyarlanabilir bir tasarım ve esnek düzen, ziyaretçileriniz için daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar ve arama motoru optimizasyon değerinizi artırmanıza yardımcı olur.

Neden Bootstrap Tercih Ediliyor?

Bunu 8 başlık altında değerlendirebiliriz.

1 - Bootstrap Responsive Yapı Sağlar

Bootstrap kendine ait kullanışlı bir grid sistemi ile gelmektedir. Böylece kendi grid sisteminizi tasarlamak için bir sürü zaman harcamanıza gerek kalmaz. Siz sadece içeriklerinize odaklanabilir, daha verimli olabilirsiniz.

2 - Bootstrap Responsive Resimler Sağlar

Bootstrap, görüntüleri geçerli ekran boyutuna göre otomatik olarak yeniden boyutlandırmak için kendi koduyla birlikte gelir. Görüntülerinize .img duyarlı sınıfı eklemeniz yeterlidir; önceden tanımlanmış CSS kuralları gerisini halleder.

İmg-circle ve img-round gibi sınıfların eklenmesiyle resimlerinizin şeklini bile değiştirebilirsiniz.

3 - Bootstrap Faydalı Komponentler İçerir

Bootstrap, web sayfanıza kolayca yapıştırabileceğiniz bir dizi özellik ile birlikte gelir.

  • Navigation bars

  • Dropdowns

  • Progress bars

  • Thumbnails

.. ve daha fazlası.

Web sayfanıza sadece göz alıcı tasarım öğeleri eklemek bir esinti olmakla kalmaz, aynı zamanda bunları görüntülemek için kullanılan ekran boyutu veya cihaz ne olursa olsun her birinin harika görüneceğini bilerek emin olabilirsiniz.

4. Bootstrap JavaScript Desteği Sağlar

Halen ikna olmadı iseniz JQquery’i deneyebilirsiniz.

Bootstrap ayrıca geliştiricilerin bir düzineden fazla özel JQuery eklentisinden faydalanmalarını sağlar. JQuery, modal pop-up'lar, geçişler, görüntü karuselleri ve - kişisel favorilerimden biri için - bir sayfada gezinirken gezinme çubuğunuzu otomatik olarak güncelleyen bir eklenti için etkileşimle oynamak için daha da fazla alan sunar.*kaynak : argenova / Bootstrap nedir  ?

Who this course is for:

  • Web Tasarıma ilgisi olan herkese yöneliktir

Instructor

Öğretmen | En İyi Eğitmen
Tuncay EROL
  • 4.7 Instructor Rating
  • 2,367 Reviews
  • 26,285 Students
  • 29 Courses

Tuncay Erol  Lise öğrenimini Elektirik-Elektronik bölümünde tamamladıktan sonra AÜ Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden lisans derecesinde mezun oldu. Akabinde Marmara Üniversitesi Pedagojik Formasyon eğitimini alarak Öğretmenlik hayatına giriş yaptı. Yüksek Lisans eğitimini ise AYÜ Siber Güvenlik bölümünde  tamamladı.


Ücretli ve Ücretsiz tüm kurslarıma sizi içtenlikle davet ediyorum. Web Sitem Üzerinden Kurs fırsatlarına ulaşabilirsiniz. Sevgiyle kalın..

Eğitim verdiği alanlar;

Web Tasarım

Web Yazılım

Etkili İletişim Teknikleri

Python

Java

C

C++

C#


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 19,000+ courses