AutoCAD2020 Uygulamaları-2

AutoCAD2020 Uygulamaları 2. kısım
Free tutorial
Rating: 4.6 out of 5 (6 ratings)
781 students
1hr 58min of on-demand video
Turkish

Autocad pratik
Çizim komutları
Tasarım
Mühendisli çizim giriş

Requirements

  • Autocad bilgisi

Description

Bu eğitim bilgisayar destekli tasarım programlarının en yaygın ve yoğun kullanılan markası olan AutoCAD programını kullanıp 2 boyutlu teknik çizimler yaparak; teknik çizim ve program bilgisini geliştirmeyi hedef alan bir eğitim serisidir. Videolar kolaydan zora doğru sıralanmıştır, siz de bu sırayla takip edip videoyu izledikten sonra uygulamayı yaparsanız maksimum faydayı alabileceksiniz.

Udemy politikası gereği ücretsiz verilen eğitimler maksimum 2 saat uzunluğunda olabilmektedir. Bu sebeple kısıtlı süreye daha fazla örnek sığdırabilmek adına çok detaylara takılmadan, en pratik komut ve yöntemlerle çizimleri gerçekleştirdim.

Unutmayınız ki bu çizimleri gerçekleştirmek için başlangıç seviyesinde dahi olsa Autocad bilginiz olması gerekir. En azından çizim (draw) menüsü, modifiye (modify) menüsü gibi çok yoğun kullanılan ve Autocad'in temelini oluşturan bu komutlarla ilgili bilgi sahibi olmanız çizimleri sağlıklı şekilde yapabilmeniz için elzemdir.

Mevcut bilgilerinizi bu eğitim sayesinde daha pratik kullanabilir hale gelmeniz amacımdır.

Sizler videoları izlerken ben de yeni videolar ve eğitim serileri ile tekrar karşınıza geleceğim.

Bu kursta öğreneceğiniz ana başlıklar aşağıdaki gibidir;

* Genel çizim komutlarının uygulanması

*Ölçülü çizim yapabilme

*Kesme, kopyalama, çoğaltma, taşıma gibi genel komutlar

*Hatch ile dolgu ve boyama işlemleri

*Teknik çizim yöntemleri

*Uzunluk, açı vb ölçülendirme işlemleri

*Katmanlar ile çalışarak karışık çizimler yapabilme


Lütfen düzenli olarak takip edip tekrar ediniz.

Siz bu eğitimi çalışırken ben Ms project, Ms Excel, AutoCAD 2020, Zemin ve Geoteknik Mühendisliği, Rockworks eğitimlerini hazırlamaya devam ediyorum. En kısa süre içerisinde yeni eğitimlerle birlikte olacağız ve böylelikle mesleğimizde toplu olarak yükselmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

Faydalı olması temennimle

Halil Özdemir

Jeoloji MühendisiWho this course is for:

  • Öğrenciler
  • Mühendisler
  • Teknikerler
  • Autocad kullanan diğer ilgililer

Instructor

Jeoloji Mühendisi
Halil Özdemir
  • 4.4 Instructor Rating
  • 261 Reviews
  • 10,396 Students
  • 3 Courses

2012 İstanbul Üniversitesi Jeoloji mühendisliği mezunuyum. Atatürk Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nde yüksek lisans yapmaktayım.

2 yılı yurt dışı olmak üzere toplam 10 yıldır otoyol, demir yolu, baraj, hastane gibi farklı projelerde şantiye şefi olarak görev almaktayım. B sınıfı iş sağlığı ve güvenliği uzmanı belgesi sahibiyim. Uzun süredir mesleki yazılımlarla ilgili çalışmalar yürütmekteyim. İhale süreçlerine hazırlık, iş programı oluşturma, maliyet analizi , zemin araştırma ve raporlama, enjeksiyon, zemin iyileştirme projelerinin uygulanması uzmanlık alanlarım arasındadır.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 16,000+ courses