Angielski biznesowy
3.8 (26 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
286 students enrolled

Angielski biznesowy

Nauczyć się swobodnie konwersować o sprawach biznesowych i nie tylko.
3.8 (26 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
286 students enrolled
Last updated 3/2019
Polish
Current price: $65.99 Original price: $94.99 Discount: 31% off
5 hours left at this price!
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 2.5 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to 4,000+ top Udemy courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Poznasz gotowe wyrażenia do wykorzystania w codziennych sytuacjach biznesowych.
 • Powtórzysz najważniejsze zagadnienia gramatyczne.
 • Zorientujesz się, które wyrażenia są Ci najbliższe i z którymi czujesz się komfortowo na swoim poziomie znajomości języka.
 • Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas typowych interakcji, a co nie jest aż takie ważne.
 • Przyswoisz solidną porcję przydatnego słownictwa.
 • Nauczysz się pisać krótkie e-maile i prowadzić proste rozmowy telefoniczne.
Requirements
 • Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym
Description

Obierz kurs na... lepszy angielski!

Wśród wielu różnych umiejętności, które powinien posiadać każdy, bez wyjątku, absolwent szkoły średniej, pracownik, przedsiębiorca i kandydat na dowolne stanowisko pracy, niejednokrotnie w pierwszej kolejności wymieniana jest znajomość angielskiego. A ponieważ wszyscy uczyliśmy się tego języka w szkole, powinniśmy go mniej więcej znać. Niestety, ta teoria nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Faktyczna znajomość angielskiego często okazuje się niewystarczająca, a prowadzenie swobodnej, niezobowiązującej — albo, co gorsza, biznesowej — rozmowy pozostaje całkowicie poza naszym zasięgiem. Gdy trzeba nagle załatwić jakąś sprawę, wysłać oficjalny e-mail czy ofertę handlową albo wyjaśnić, gdzie podział się zagubiony na lotnisku bagaż, stajemy bezradni i wzywamy tłumacza. Brzmi znajomo?

Jeśli masz już dość nieustannych problemów z porozumieniem się po angielsku, chcesz odświeżyć posiadaną niegdyś wiedzę lub nauczyć się swobodnie konwersować o sprawach biznesowych i nie tylko, szkolenie Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych znacznie ułatwi i przyspieszy proces nauki. Znajdziesz tu typowe zwroty i wyrażenia, gotowe do natychmiastowego użycia, podzielone na kilka różnych obszarów tematycznych: podróże, spotkania, e-maile, rozmowy telefoniczne, projekty i zarządzanie zespołem.

Szkolenie Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych jest przeznaczone dla osób znających angielski na poziomie podstawowym lub średnio zaawansowanym, które nie mają zbyt wielu okazji do aktywnego ćwiczenia języka. W ciągu 40 lekcji przypomnisz sobie — lub poznasz — słowa, zwroty i wyrażenia niezbędne do prowadzenia rozmów w języku angielskim. Po zakończeniu kursu i przećwiczeniu kolejnych zagadnień będziesz w stanie porozumieć się w różnych codziennych sytuacjach biznesowych. Nauczysz się prowadzić pogawędki, sugerować, umawiać się, przewodniczyć spotkaniom, omawiać projekty... Podane tu wyrażenia są gotowe do użycia, więc nie będziesz zbytnio skupiać się na gramatyce ani doborze słów.

Jeśli będziesz rzetelnie słuchać i powtarzać zagadnienia we własnym zakresie, zarówno za lektorem, jak i przed lustrem, powinieneś zakończyć kurs na poziomie średnio zaawansowanym.

Słowa, słowa, słowa

Dobrze użyte słowa mają magiczną moc: przełamują bariery, pozwalają przekonać innych do naszych koncepcji i planów, umożliwiają codzienny kontakt z ludźmi. Pośrednictwo tłumacza w rozmowach — zwłaszcza biznesowych — nie pozwala na nawiązanie prawdziwego kontaktu z partnerem, szefem czy pracownikiem. Dlatego już dziś zacznij ćwiczyć konwersacje, powtarzaj za autorką, ucz się zwrotów i wyrażeń, a Twoja nauka szybko przyniesie efekty.

Wyjątkową efektywność tego kursu zapewnia podejście Anny Lewoc: uważa ona, że najważniejsze jest to, aby mówić, a nie to, aby mówić superpoprawnie. Skupienie się na żywej mowie w codziennych sytuacjach pomaga przełamać lęk przed wstydem. Wszyscy popełniamy błędy językowe, także w ojczystej mowie. Warto o tym pamiętać, podobnie jak o tym, że w sytuacjach stresowych dużo łatwiej jest użyć całego, zapamiętanego wyrażenia niż w popłochu przypominać sobie zasady gramatyki. W tym kursie znajdziesz mnóstwo zwrotów do natychmiastowego użycia.

Telefon, e-mail, spotkanie biznesowe

Formalne, nieformalne i półformalne kontakty w pracy są ważną częścią budowania ducha zespołu. Jeśli czujesz się wykluczony z takich rozmów ze względu na niewystarczającą znajomość języka, czas to wreszcie zmienić. Dzięki szkoleniu Angielski w biznesie. Kurs video. Poziom pierwszy. Kurs językowy dla zapracowanych nauczysz się rozmawiać przez telefon i umawiać się na taką rozmowę. Zobaczysz, jak formułować pisemnie skargi, wnioski, pytania, a także jak nawiązywać do wcześniejszej korespondencji. Sprawdzisz, jakie wyrażeniapotrzebne do przewodniczenia spotkaniom, jak przekazywać pracownikom informację zwrotną oraz jak przydzielać im konkretne zadania. Zorientujesz się też, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby sprawnie negocjować umowę. Co więcej, nauczysz się zdawać sprawozdania po angielsku, na przykład z projektu, przedstawiać plany na przyszłość oraz rekrutować pracowników.

Tylko dla wtajemniczonych

Znajomość gramatyki angielskiej nie jest może najważniejsza dla posługiwania się tym językiem, ale na pewnym poziomie przydaje się ogólna orientacja w regułach językowych. Warto wiedzieć, kiedy posługiwać się różnymi czasami i co to jest strona bierna. Ten kurs zawiera gotowe zwroty, wyrażenia i przykłady z obszaru szeroko pojętego biznesu, ale gdy już opanujesz słownictwo i nauczysz się nim posługiwać w praktyce, poświęć chwilę na przypomnienie sobie zasad. Ułatwi Ci to elastyczne dostosowywanie tego słownictwa do konkretnej sytuacji.

Anna Lewoc — absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje jako tłumaczka ustna i pisemna języka angielskiego i francuskiego oraz nauczycielka języka angielskiego. Jest też współorganizatorką jednej z największych konferencji dla tłumaczy w tej części Europy: The Translation and Localization Conference. Nie wyczerpuje to jednak długiej listy wszystkich projektów, których się podejmuje. W czasie wolnym uprawia sport (podnoszenie ciężarów, bieganie, joga), gotuje, ogląda seriale albo gra w gry komputerowe (głównie RPG). Pasjonuje ją psychologia i zarządzanie sobą w czasie. 

Who this course is for:
 • Do Ciebie! Jeżeli chcesz: aktywnie ćwiczyć język angielski;
 • przypomnieć sobie, i poznać nowe, słowa, zwroty i wyrażenia niezbędne do prowadzenia rozmów w języku angielskim;
 • porozumieć się w różnych codziennych sytuacjach biznesowych;
 • nauczyć się prowadzić pogawędki, sugerować, umawiać się, przewodniczyć spotkaniom, i omawiać projekty.
Course content
Expand all 40 lectures 02:31:03
+ People will be people
7 lectures 36:17
1.3. Porównywanie
07:20
1.4. Oferty i sugestie
03:39
1.5. Networking
07:06
1.6. Przepraszanie
01:57
1.7. Umawianie się
04:24
+ A journey of a thousand miles begins with a single step
7 lectures 24:21
2.1. Plan podróży
02:19
2.2. Podróż samolotem
04:52
2.3. Podróż pociągiem
03:04
2.4. W hotelu
04:10
2.5. W restauracji
02:11
2.6. Pytanie o drogę i wskazywanie jej
03:32
2.7. W sklepie, w kantorze i na poczcie
04:13
+ I'll put you through
5 lectures 16:38
3.1. Rozpoczynanie i kończenie rozmów telefonicznych
04:03
3.2. Przekazywanie wiadomości
04:49
3.3. Problemy podczas rozmów
02:41
3.4. Umawianie się na telefon i oddzwanianie
03:09
3.5. Alfabet do literowania
01:56
+ Can you e-mail it to me?
5 lectures 21:37
4.1. Stylistyka
09:12
4.2. Pozyskiwanie informacji
03:05
4.3. Kontynuowanie korespondencji
03:24
4.4. Skargi
03:24
4.5. Krótkie notatki
02:32
+ Even good meetings can be better
6 lectures 17:40
5.1. Przydatne słownictwo
01:18
5.2. Przewodniczenie spotkaniu
05:59
5.3. Udział w spotkaniu
02:25
5.4. Wyrażanie opinii
02:49
5.5. Wyjaśnianie i sprawdzanie informacji
03:01
5.6. Nieprecyzyjne wyrażenia
02:08
+ Management is doing things right
4 lectures 12:48
6.1. Delegowanie zadań
01:33
6.2. Krytyka, pochwały i motywowanie
02:40
6.3. Negocjacje i kompromisy
04:37
6.4. Rekrutacja pracowników
03:58
+ Projects - a neverending story
6 lectures 21:42
7.1. Podawanie nowych wiadomości
01:56
7.2. Opisywanie procesów
05:01
7.3. Sprawozdawanie
02:23
7.4. Odnoszenie się do przeszłych projektów
02:59
7.5. Omawianie przyszłych projektów
05:32
7.6. Łączniki
03:51