Udemy
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  
    •  
Turn what you know into an opportunity and reach millions around the world.
Learn More
Your cart is empty.
Keep shopping
Akademia Marki Muzycznej
Rating: 4.3 out of 5(3 ratings)
7 students

Akademia Marki Muzycznej

Jak zdobyć pozycję w branży muzycznej? Jak przygotować świetną ofertę koncertową? Jak promować siebie i swoją twórczość?
Last updated 11/2024
Polish

What you'll learn

  • Marketing
  • Prawo autorskie
  • Prawa pokrewne
  • Freelancing
  • Organizacja koncertów
  • Tworzenie i wysyłanie ofert koncertowych

Course content

7 sections62 lectures6h 46m total length
  • Powitanie3:06
  • Dla kogo jest ten program?2:47
  • Jak korzystać z tego programu?5:40

Requirements

  • Nie musisz mieć doświadczenia w marketingu ani prawie - wystarczy, że grasz na instrumencie albo śpiewasz, a reszty Cię nauczę!

Description

Program "Akademia Marki Muzycznej" to pigułka wiedzy dla muzyków, który wchodzą w życie zawodowe albo dopiero planują w nie wejść. W programie „Akademia Marki Muzycznej” pokazuję, jak wybrać najlepszą możliwą ścieżkę muzycznego rozwoju. Wychodzę od Twoich mocnych stron i pasji i pokazuję Ci, jak z Twoich muzycznych pomysłów wybrać te, które mają szansę zaistnieć na rynku.

W kursie pomagam zweryfikować pomysł na projekt muzyczny i znaleźć dla niego idealnych odbiorców. Pokazuję, jakie są sposoby komunikacji z odbiorcami i jak właściwie ustalić strategię komunikacji Twojej marki muzycznej. Dwa moduły programu poświęciłem różnym taktykom zdobywania płatnych koncertów, a także planowaniu i budżetowaniu swojego koncertu, jeśli chcesz go zorganizować samemu i na nim zarobić.

Cały jeden moduł jest o prawie autorskim i prawach pokrewnych i stanowi taką pigułkę wiedzy z prawa autorskiego dla muzyków-wykonawców, ale kompozytorzy i producenci muzyczni też znajdą tu dla siebie dużo przydatnej wiedzy. W tym module omawiam szczegółowo pojęcia takie jak: prawo autorskie, prawa pokrewne, utwór, ale nie muzyczny, tylko utwór w sensie prawa autorskiego, licencja, sublicencja, przeniesienie praw, prawa majątkowe, prawa osobiste i wiele, wiele innych.

Inny moduł jest w całości poświęcony zasadom freelancingu. Znajdziesz tam przewodnik po zakładaniu i prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej, wskazówki dla muzyków działających na podstawie umów o dzieło i umów zlecenie. W tym module kilka lekcji jest poświęconych zasadom prowadzenia fundacji, stowarzyszeń i spółek, jeśli w przyszłości planujesz działać na większą skalę albo planujesz prowadzić na przykład biznes edukacyjny.


I teraz parę słów o tym, jak zbudowany jest kurs.

1. Kurs składa się z ponad 60 lekcji wideo zebranych w 7 modułów. Masz też dostęp do materiałów dodatkowych, czyli kart pracy, plannerów, szablonów budżetowania projektów, linków do przeróżnych kalkulatorów i innych materiałów w Internecie, które rozszerzają to, co mówię w lekcjach online.

2. Program „Akademia Marki Muzycznej” jest bogaty w lekcje praktyczne, bo teoria teorią, ale warto nauczyć się też praktycznych umiejętności. Więc są lekcje o stawianiu swojej własnej strony internetowej, nawet jeśli wcześniej nie miałeś/nie miałaś z tym żadnego doświadczenia, są lekcje o ustawianiu płatnych reklam w Meta, czyli na Facebooku i Instagramie, lekcje z projektowania w Canvie. Są też lekcje o tym, jak założyć konto w systemach w organizacjach zbiorowego zarządzania elektronicznych i poruszać się po nich, jeśli chcesz czerpać tantiemy ze swojej twórczości.

3. W kursie są też lekcje typu case studies. Omawiam w nich przykłady użycia wiedzy, którą przekazuję w kursie. Czyli na przykład szczegółowo omawiam koncert – jak go zaplanować, jakie umowy i z kim podpisać, jak to wszystko rozplanować w czasie i jak dokładnie zabudżetować. Tak samo szczegółowo omawiam różne typy nagrań studyjnych. Mówię, z kim trzeba podpisać umowę z przeniesieniem praw albo licencyjną, kiedy zgłosić się do ZAiKS, jak zabudżetować projekt nagraniowy pod kątem kwot netto i brutto i tak dalej.

Who this course is for:

  • Muzycy
  • Organizatorzy koncertów
  • Dyrektorzy domów kultury
  • Właściciele sal koncertowych