Adobe AIR ve ActionScript 3.0 ile Mobil Oyun Programlama

ActionScript 3.0 ve Android Oyun Programlama Temellerinizi Atın!
Rating: 4.5 out of 5 (37 ratings)
2,335 students
Turkish

ActionScript 3.0 ile Flappy Bird tarzı bir oyunu rahatlıkla programlayabilecek, Android için paketleyebilecek, Adobe Flash/Animate CC'yi rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Requirements

  • Temel seviyede program kullanabilmek ve temel seviyede programlama bilgisi

Description

Bu eğitim setinde bir zamanlar popüler olan ve herkesin nasıl yapabilirim diye düşündüğü Flappy Bird oyununun Adobe Flash/Animate CC ve ActionScript 3.0 ile nasıl programlanacağını, bu oyunun da Android (Mobil) versiyonun nasıl hazırlanacağını sıfırdan başlayan herkes için anlatmaya çalıştım. Seçmiş olduğumuz bu oyun örneğini adım adım kendi çizimlerinizle (nasıl çizeceğinizi de göstereceğim) nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz. Edineceğiniz bilgiler ile daha farklı oyun türleri de geliştirmek kendi elinizde.

Who this course is for:

  • Mobil oyun programlamak isteyenler, ActionScript 3.0 öğrenmek isteyenler. E-learning ve İnteraktif uygulama yapmak isteyenler.

Course content

2 sections15 lectures56m total length
  • Flappy Bee Mobil Oyun Projesi Hakkında
    02:31

Instructor

Uğur GELİŞKEN
Uğur Gelişken
  • 4.1 Instructor Rating
  • 143 Reviews
  • 6,217 Students
  • 4 Courses

1983 doğumlu Uğur GELİŞKEN, ajanslar ve yazılım şirketleri ile ortak projeler gerçekleştirdi. Bilgi ve deneyimlerini çeşitli kitaplar yazarak okurlarına aktararak, aynı zamanda farklı farklı disiplinlerde de bilişim yazarlarına danışmanlık yaptı.

Daha önce de uzmanlık alanı olan Adobe yazılımları konusunda kitapları ve eğitim setleri ile tanınmış olan yazar; 2013-2014-2015 yıllarında Adobe Community Professional programında, 8 farklı uzmanlık alanı ile (Web Design, Graphic Design, Print Design, Digital Publishing, eLearning, Web Application Development, Mobile Application Development, Mobile Flash Gaming, Gamification) Adobe Topluluk Uzmanı (ACP) olarak seçildi. Şu anda IT Yöneticisi ve Mobil Yazılım / Oyun Geliştirici ve Eğitmenlik görevleri ile çalışmalarını sürdürmektedir.

www.ugurgelisken.com