Udemy

A’dan Z’ye İş Görüşmesi Rehberi

Yurtiçi ve Yurtdışı İş Görüşmeleriniz Öncesi, Sırası ve Sonrasında Dikkat Etmeniz Gereken Noktalar ve Tavsiyeler
Free tutorial
Rating: 4.1 out of 5 (43 ratings)
3,350 students
2hr of on-demand video
Turkish

İş Aramak İçin Doğru Zaman Nedir?
İş Arama Nasıl Olmalı?
İş Görüşmelerine Hazırlık Sürecinde Hangi Konulara Dikkat Etmelisiniz?
CV ve Fotoğraf Nasıl Hazırlanmalı?
Tecrübesizlik Engeline Karşı Ne Yapabilirsiniz?
Telefon İş Görüşmelerinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Video İş Görüşmelerinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Yabancı Dil İş Görüşmelerinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Değerlendirme Merkezi İş Görüşmelerinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
İş Görüşmesi Sırasında Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Maaş Konusunda Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
İş Görüşmeleri Sonrası Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Yurtdışı İş Görüşmelerinde Dikkat Edilecek Konular Nelerdir?
Kendinize Güveni Nasıl Artırabilirsiniz?

Requirements

  • İnternet bağlantısı ve uygun bir cihazı olan tüm iş arayışındaki adaylar bu kurstan faydalanabilirler.

Description

Merhabalar,

Şu ana kadar hazırlanmış hemen hemen tüm kariyer eğitim videolarının insan kaynakları uzmanı yada yöneticisi gözüyle hazırlandığını fark ettim. Oysa ki bu görüşmelerin bir de bizler yani iş arayan adaylar yönü var.

A’dan Z’ye İş Görüşmesi Rehberi video serimde sizlere 15 seneye aşkın kariyerim boyunca gerçekleştirdiğim bir çok iş görüşmesinden edindiğim tecrübeleri paylaşıyor olacağım. Bu tecrübeler ve vereceğim tavsiyeler sizlere gerçekleştireceğiniz iş görüşmelerinden olumlu bir yanıt alma şansını artıracaktır.

İş ilanına başvurmaktan, iş sözleşmesini imzalamaya kadar ki geçen süreçte, karşınıza çıkacak tüm adımlarda hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini yaşanmış örneklerle anlatıyor olacağım. İş görüşmeleri öncesi, sırası ve sonrasında dikkat edilmesi gereken konuları yaşanmış örneklerle paylaşıp sizleri bu süreçte hata yapmaınızı engellemeye çalışacağım. Kariyerine yurtdışında başlamak yada devam etmek isteyen adaylar için, yurtdışı iş görüşmelerinde hangi noktalara dikkau etmeleri gerektiğini yaşanmış tecrübelerle paylaşacağım. Amacım sizleri iş arama sürecine olabildiğince i̇yi hazırlayıp, tüm aşamalarda kontrolün sizde olmasını sağlamak. Tecrübesizlik, yabancı dil ve özgüven eksikliği engellerini nasıl aşabileceğinizi anlatmaya çalışacağım. İster yeni bir mezun olun, isterseniz de kariyerinde değişiklik isteyen tecrübeli bir çalışan, bu video serisinden faydalanabilirsiniz. Uygulayacağınız ve dikkat edeceğiniz bu noktalar sayesinde, iş görüşmesini gerçekleştireceğiniz insan kaynakları uzmanlarının ve yöneticilerinin üzerinde olumlu bir etki bırakıyor olacaksınız. Umarım sizlere, hayalinizdeki işi bulmakta yardımcı olabilirim.

Who this course is for:

  • Öğrenciler
  • İş Arayan Yeni Üniversite Mezunları
  • Kariyer Değişikliği İsteyen Tecrübeli ve Tecrübesiz Çalışanlar

Instructor

Uzman SAP Danışmanı
Levent Oturak
  • 4.1 Instructor Rating
  • 43 Reviews
  • 3,350 Students
  • 1 Course

Herkese Merhaba,


İsmim Levent Oturak.


Üniversite eğitimim için geldiğim Almanya’nın Darmstadt şehrinde bilgisayar mühendisi lisans eğitimim esnasında kariyerime bilgi işlem uzmanı olarak başladım. Bu görevi uzun yıllar sürdürdükten sonra, lisans eğitimim sonrası kariyerimde ciddi bir değişiklik yaparak SAP uzmanlığına geçiş yaptım. EON enerji şirketinde SAP IS-U modül danışmanı olarak 2 sene çalıştıktan sonra, Lufthansa System şirketinde C++ ve Java programlama dillerinde yazılımcı olarak görev yaptım. Bu dönemde Mercedes Benz Türk şirketinden aldığım teklif üzere İstanbul’a yerleşerek 4 seneye yakın bir süre SAP PP ve APO modül uzmanı olarak çalıştım. 2016 senesinde Almanya’ya tekrar geri dönmeye karar verdim. Şuan NTT DATA firmasında uzman SAP APO ve IBP uzmanı olarak çalışmaktayım. BMW, MAN, Daimler gibi bir çok firma için projelerde görev aldım. Blockchain, IoT ve Cloud alanlarında boş zamanlarımda kişisel projeler oluşturuyor ve bu alanlarda da kendimi geliştirmeye çalışıyorum.

Tüm kariyerim boyunca sayısız iş görüşmesine katıldım. Son yıllarda da uzman olduğum alanda adaylar ile iş görüşmeleri gerçekleştiriyorum.

Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 26,000+ courses