3D Yazıcı Eğitimi

Tinkercad ile 3D Tasarım ve 3D Yazıcıdan Çıktı Alma
New
Rating: 3.7 out of 5 (3 ratings)
470 students
2hr 26min of on-demand video
Turkish

Tinkercad'e Üye Olma ve Tasarıma Başlamayı Öğrenin
Cura Yazılımı ile 3D Modeli Baskıya Hazır Hale Getirin
3D Yazıcı Ayarlarını Öğrenin
3D Yazıcı ile Çıktı Alın

Requirements

  • Bilgisayar
  • İnternet Bağlantısı

Description

Konya Büyükşehir Belediyesi KOMEK Kursları tarafından hazırlanan bu eğitimde Tinkercad ile Tasarım ve 3D yazıcılar hakkında hiçbir bilgisi olmayanlar bile bilgi sahibi olabilecekler.

Gelişen teknoloji ve insanların üretmeyi merak etmeleri sebebiyle her geçen gün yeni bilgiler öğreniyor ve öğretiyoruz. Yeni bilgiler öğrenerek boş zamanlarımızı faydalı bir şekilde değerlendirmek için Tinkercad ile Tasarım ve 3D Yazıcı Eğitimi'nin size çok faydası olacak.

Sanal ortamda tasarlanmış 3 boyutlu nesneleri katı formda somut nesnelere dönüştüren makinelere 3D yazıcı / 3 boyutlu yazıcı denir. İlk 3D yazıcı teknolojisi Charless Hull tarafından 1984 yılında ortaya çıkmıştır. 1986 yılında 3D Systems adlı ilk 3D yazıcı şirketinin kurulmasıyla yeni bir sektör doğmuştur. 3D yazıcı teknolojisi ile ihtiyaç duyulan bir aparatın çıktısı alınabilir hatta kendi tasarımınızı somut bir nesneye dönüştürebilirsiniz.

3D yazıcılar, katmanlı imalat (Additive Manufacturing) diye nitelendirilen bir üretim yöntemi ile çalışırlar. Baskı için birçok hammadde kullanılsa da genellikle filament diye nitelendirilen termo plastik materyaller kullanılır.

3D yazıcıların çalışabilmeleri için 3 boyutlu modele, tasarıma ihtiyacı vardır. Bilgisayar ortamında AutoCAD, Solidworks, 3DsMax gibi bir CAD (Bilgisayar Destekli Tasarım) programı ile tasarlanmış çizimler veya 3 boyutlu tarayıcı ile taranmış olan nesneler ‘.stl’ uzantısında dışa aktarılırlar.

Bu eğitimle 3D yazıcıların temel mantığını öğrenerek, baskıya hazırlık aşamalarını, 3D modelin dilimleme işleminin nasıl yapıldığını öğreneceksiniz.

Eğitim boyunca Tinkercad programı ile 3D Tasarımı en temelinden öğrenip kendi 3D tasarımlarınızı oluşturabilecek, 3D yazıcı ile bu tasarımların çıktısını alarak somut bir hale dönüştürebileceksiniz.

Who this course is for:

  • Teknolojiye Meraklı Olan Herkes
  • 3D Yazıcıyı Öğrenmek İsteyenler
  • 3D Tasarım Öğrenmek İsteyenler

Instructor

KOMEK KONYA
  • 4.5 Instructor Rating
  • 98 Reviews
  • 5,605 Students
  • 24 Courses

KOMEK 2004 yılında kurularak, 3 ayrı merkezde açılan kurslarla yılda 1500 kişiye mesleki eğitim vermiştir.

Bir halk üniversitesi olarak istihdama katkıda bulunan, sanatkâr yetiştiren, kursiyerin kişisel gelişimini sağlayan, bunları yaparken de şehrin sosyal hayatına katkı yapan kurslarımız, kurulduğu günden bu yana 474 Branşta eğitim verdi, 1 milyona yakın insanımızın yararlandığı, binlerce kursiyerimiz yeni bir meslek sahibi oldu.


Top companies trust Udemy

Get your team access to Udemy's top 17,000+ courses