Arculattervezés és webdesign egy csomagban (2in1 bundle)
What you'll learn
- Hogyan álljunk neki egy logó tervezésnek
- Milyen szempontok alapján tervezzünk arculatokat
- Milyen szabályai vannak az arculattervezésnek
- Hogyan lesz egységes, minőségi vizuális megjelenése egy márkának
- Hogyan gondolkozik a felhasználó
- Milyen technikai feltételeknek kell megfelelnie egy app vagy webdesignnak
- Hogyan kell felépíteni egy landing oldalt
Requirements
- Tisztában vagy a grafikai tervezés alapjaival
- Ismersz valamilyen UI tervezésre alkalmas szoftvert (Figma, Sketch, XD …)
- Ismersz valamilyen vektoros szoftver
Description
A tanfolyam két kurzus tartalmaz melyek külön-külön is elérhetőek.
Logó- és arculattervezés
A logó- és arculattervezés a legkedveltebb műfaj a fiatal grafikusok körében. A kurzusban megtanítom neked, hogyan kell logó helyett brandet tervezni, hogyan értheted meg minél jobban az ügyfelet és hogyan kell személyiséget adni egy márkának. A cél az, hogy egy üzenetet, egy érzést, egy filozófiát közvetítsünk minden kis darabján a márkának.
Mit tanulhatsz a kurzuson?
A kurzus nagy hangsúlyt fektet az arculattervezés elméleti alapjaira. Ezekből ismerhető meg a teljes folyamat, ami egy profi grafikust jellemez. Megismerheted azokat a szabályokat és trükköket, amik segítségével szintet léphetsz logótervezőként.
1. Márkaszemélyiségek
Az adott márka személyiségének kialakítása vagy felfedezése a branding folyamat első lépése, amit nem lehet megspórolni. Ebből következik minden további grafikai munka: a színek, a formák, a betűtípusok kiválasztása. Tudd meg, hogyan kell személyiséget adni egy márkának!
2. A brand elemei
Arculattervezőként tudnod kell, hogy milyen elemeket kell meghatároznod, hogy minden szempontból egységben maradjon a márka. Ismerd meg ezeket az összetevőket és tervezz erős arculatokat.
3. Mi az a brief?
Nem elég hallgatni az ügyfelet meg is kell érteni. Mi a motivációja? Miért akarja azt amit? Mi a célja? Tanuld meg hogyan kell kiszedni az ügyfélből azt amire vágyik!
4. Hogyan kutassunk
Az inspiráció bárhonnan jöhet de nincs mindig idő megvárni. Adok néhány támpontot, hogyan találhatod meg a leghamarabb azokat a forrásokat, amik segítik az alkotást.
5. A logótervezés
A logótervezés elsőre nagyon szabad műfajnak tűnhet és valójában nincs is sok szabály, de ami van, azokat nagyon szigorúan be kell tartani. Ismerd meg ezeket a szabályokat és a végén lehet, hogy megtanulod áthágni is őket.
6. Tippek logótervezéshez
Ha tisztában vagy a logótervezés alapjaival, akkor most megismerhetsz néhány módszert, amivel szintet léphetsz. Tervezz jól működő és látványos logókat mostantól!
7. Az arculat
Vajon mitől lesz egységes egy arculat? Ebben a részben erre keressük a választ. Tudd meg mi kell ahhoz, hogy a névjegytől elkezdve a legszerteágazóbb felületekig mindenki felismerje, hogy melyik márkát látja!
8. Dinamikus logók (ingyen)
A perszonalizálás a marketingfolyamatokba is betört. Ismerd meg, hogyan lehet az arculattervezésbe is beleépíteni! Készíts olyan logókat, amik személyreszabhatók de mégis egységesek!
9. Átadás
Ugye nem csak átküldöd PDF-ben? Ismerd meg, hogyan érdemes átadni, a fájlokat és a kész grafikákat az ügyfélnek?
10. Brandbook
Az arculati kézikönyv minőségi sok esetben egy márka további vizualitását is meghatározhatja. Ha nem vagyunk elég részletesek és pontosak, akkor nem követhetőek az instrukcióink. Tanuld meg, hogyan kell összerakni egy brandbookot!
Tervezzünk arculatot!
A kurzus gyakorlati részeiben végig kísérheted, hogyan épül fele egy arculat a logótervezéstől egészen az arculati-kézikönyvig. Megtanulhatod, hogyan kell dolgozni az arányokkal vagy éppen azt, hogy kell megfelelően prezentálni a terveid.
1. Logótervezés
Kísérd végig egy logó tervezésének a folyamatát az ötleteléstől az utolsó simításokig.
2. Ikontervezés
Egységes ikonszettet építeni nem könnyű. Ismerd meg a trükköket, amivel sikerülhet.
3. Plakátok, hirdetések
A hirdetési felületek nagyon különbözőek ezért olyan rendszert kell kialakítani, ami alkalmazkodik ezekhez.
4. Brandbook
Nem csak elméletben ismerheted meg a brandbook tervezés titkai.
5. Social media
A social média fontos része a brandnek. Tanuld meg, hogyan kell többek között poszt-sablonokat tervezni!
6. Stylescape
Ismerd meg a stylescape módszert. Mutasd meg a logóidban rejlő lehetőségeket és növeld a bevételeid.
Kiknek szól?
A kurzust olyanoknak készítettem, akik vagy az iskolai rendszerben vagy autodidakta módon már megtanulták a grafikai alapjait és szeretnék a tudásukat elmélyíteni és szintet lépni az arculattervezésben.
Neked szól ha készítettél már logókat de nem érzed magad profinak. Tisztában vagy a grafikai tervezés alapjaival és ismersz valamilyen vektoros szoftver
Nem való...
azoknak, akik még sosem kerültek kapcsolatba a grafikai tervezéssel
azoknak a vállalkozóknak, akik saját maguk szeretnék elkészíteni a logóikat
azoknak, akiknek még a szoftvert is meg kell tanulni használni
UI és webdesign
A digitális termékek ott vannak mindenhol. Amikor streamelve nézünk filmeket, ha beülünk az autónkba de akkor is ha online veszünk meg a buszjegyet. A felhasználói felületek tervezésének nagyon kötött szabályai vannak, amiket tudnunk kell felülírni. a kurzusban segítek megérteni a felhasználót és ebben könnyen használható felületeket tervezni.
Mit tanulhatsz a kurzuson?
A kurzus nagy hangsúlyt fektet az arculattervezés elméleti alapjaira. Ezekből ismerhető meg a teljes folyamat, ami egy profi grafikust jellemez. Megismerheted azokat a szabályokat és trükköket, amiket szintet léphetsz logótervezőként.
1. Mi az a UI?
Ismerd meg a felhasználói felületek széles skáláját és azt, hogy mi a különbség az UI és UX között. Hol húzódik a határ a látvány és az élmény között?
2. Heurisztikus elemzés
A digitális termékek mint a weboldalak vagy mobilappok szigorú szabályok mentén jönnek létre hiszen funkciójuk van, amiket kell tölteni. Ismerd meg ezeket a szabályokat, amiket heurisztikáknak hívunk!
3. A weboldal keretei
Egy fejléc és egy lábléc. Más-más funkcióval ellátott területek. Tanuld meg, hogyan kell olyan navigációt tervezni, amire ösztönösen ráérez a felhasználóra!
4. Interakciók
Gombok, checkboxok, beviteli mezők… rengeteg dolog van amire kattinthatunk de nem mindegy mikor melyiket használjuk. Ismerd meg ezek funkcióját és a használatuk szabályait!
5. Első lépések
Az első lépésekben megismerkedhet a wireframeezést vagy éppen az atomic design módszertant, de a perszóna alkotás is része az anyagnak. Fedezd fel azokat a feladatokat, amik megelőzik a tervezést és jobb designerré tesznek.
6. Reszponzív tervezés
A reszponzív tervezés sok designer megijeszt, pedig ha tisztában vagy az alapjaival, akkor játszótérré válik a gridsystem. Ismerd meg a játékszabályokat és tervezz bármilyen képernyőre!
7. Átadás
Egy UI designer munkája az is, hogy a fejlesztők számára értelmezhető anyagot adjon át. Tanuld meg, hogyan kell a fejlesztő keze alá dolgozni!
Tervezzünk weboldal és mobilappot!
A kurzus gyakorlati részeiben végig kísérheted, egy weboldal és egy mobil app tervezésének a lépéseit. A weboldal tervezés nem a Figma megnyitásával kezdődik éppen ezért bemutatom az előzetes munkákat is, amiknek a segítségével profi grafikussá válhatsz.
1. Perszóna alkotás
A kurzuson megtanulhatod, hogyan kell célcsoportnak megfelelően tervezni. Ismerd meg a módszert, hogy megismerhesd a felhasználót.
2. Oldaltérkép tervezés
Egy oldal struktúráját összerakni nem könnyű feladat, Tudd meg, hogyan kell felhasználóbarát felosztani a funkciókat és az ellátást.
3. Drótvázolás
A wireframe szerint is csak a weboldal fekete-fehérben? Akkor ideje jobban csinálni és megtanulni, mikor van szükség rá, hogyan kell csinálni.
4. Leszállási oldalak
A landing oldalak az online marketing fontos eszközei. Tanuld meg, hogyan kell végig vinni a felhasználót úgy az információkon, hogy vásárlóvá váljon.
5. Mobil adaptáció
Az a weboldal, ami nem használható mobilon az nem létezik. Ismerd meg a szabályokat és a trükköket, hogyan kell mobilon is teljes élményt nyújtani.
6. Interaktív elemek
A felhasználónak ösztönösen tudnia kell mire kattintson. Ismerd meg a felhasználói gondolkodást, hogy miért kattintanak oda ahova és tanuld meg irányítani.
Kiknek szól?
A kurzust olyanoknak készítettem, akik vagy az iskolai rendszerben vagy autodidakta módon már megtanulták a grafikai alapjait és szeretnék a tudásukat elmélyíteni és szintet lépni az UI és webdesign világában.
Neked szól ha tisztában vagy a grafikai alapjaival és ismersz valamilyen tervezéssel UI tervezésre alkalmas szoftvert (Figma, Sketch, XD …)
Nem való...
azoknak, akik még sosem kerültek kapcsolatba a grafikai tervezéssel
azoknak a vállalkozóknak, akik saját maguk szeretnék elkészíteni a weboldalukat
azoknak, akiknek még a szoftvert is meg kell tanulni használni
Who this course is for:
- A kurzust olyanoknak készítettem, akik vagy az iskolai rendszerben vagy autodidakta módon már megtanulták a grafikai alapjait és szeretnék a tudásukat elmélyíteni és szintet lépni az arculatttervezés és a webdesign világában.
Instructor
Több mint 10 éve foglalkozom design-nal. Ez idő alatt dolgoztam állami szektorban, vezettem csapatot reklámügynökségben és dolgoztam nemzetközi TV társaságnál art direktorként. Az ügyfélköröm az FMCG szektortól kezdve a kozmetikumokon át egészen a tech cégekig terjed.
Az alkotás mellett viszont mindig igényem volt arra is, hogy átadjam, amit megtanultam. A kurzusaimmal próbálok kapaszkodókat adni azoknak, akik kikerülnek az iskolapadból és szeretnék beindítani a karrierjüket.
Mikor feldolgozok egy témát, mindig azt gondolom végig, hogy vajon 10 évvel ezelőtt mennyit segített volna nekem ha tudom ezeket. Fontosnak tartom, hogy ismerje valaki a programokat és tudja a grafika alapszabályait, de szükség van egy mélyebb és specifikusabb rétegre is.
Ismerd meg a kurzusaim által a UI vagy éppen az arculattervezés világát.