1 Saatte Temel Bootstrap Eğitimi

1 Saatte Temel Bootstrap Eğitimi ile Responsive Web Siteleri Yapın
Rating: 3.0 out of 5 (14 ratings)
1,035 students
Turkish
Bootstrap ile mobil uyumlu web siteleri tasarımı öğrenecek

Requirements

 • Temel seviyede HTML ve CSS bilinmesi kod okuma açısından önemlidir.

Description

Twitter çalışanları tarafından geliştirilen bootstrap , geliştirilmiş,kolay hale getirilmiş CSS kütüphanesidir.Bootstrap eğitimi sornunda responsive yani mobil uyumlu web sitelerini kolaylıkla yapabileceksiniz.Çağrı kodu yada cihazınıza indirrererek rahatlıkla uygulama geliştirebileceksiniz.Bootstrap ile web sitenizi yaklaşık yarım saatte hazır hale getirebileceksiniz.Siteniz dinamik (hareketli ) veya statik olabilir.Slider vb. tüm özellikleri kullanarak çok rahat bir şekilde e-ticaret dahil olmak üzere web projeleri geliştirebilirsiniz.Açık kaynak kodlu web sayfaları veya uygulamaları geliştirmek için kullanılan bir ön yüz çatısıdır.HTML ve CSS tabanlı tasarım şablonları içerir.Bu şablonlar form,navigasyon çubuğu,buyon ,menü gibi arayüz bileşenleri oluşturmakta ve rahatlıkla kullanılabilmektedir.Temmuz 2015 yılı itibari ile bootstrap en popüler web geliştirme çatı uygulamalarından olmuştur.Bootstrap içerisinde bir web site tasarlarken ihtiyacımız olan her faktörü düşünerek hazır hale getirilmiş ve bize bu şekilde sunmuştur. Bootstrap İçerisindeki hazır tablolar, etiketler, butonlar, açılan menüler, navigasyon bar ve daha fazlası sayesinde kolay bir şekilde responsive web sitesi yapabilmekteyiz. Aynı zamanda bu hazır element ve objelere yine Bootstrap’in içerisinde bulunan CSS kodları ile istediğimiz gibi müdahale edebilmekteyiz.Tüm bunların yanında Bootstrap’i diğer framework ve kod kütüphanelerinden ayrı kılan özellik, grid sistemidir. Bootstrap’in grid yani ızgara sistemi sayesinde responsive web sitesi yapmak en kolaya indirgenmiştir.Bootstrap, tasarladığımız veya tasarlayacağımız web sitesini kolay bir şekilde “responsive” yani tablet, telefon, masaüstü bilgisayar ve her türlü ekran çözünürlüğüne duyarlı olarak ayarlamamıza yarayan ücretsiz ve açık kaynak kodlu frameworktür.

Who this course is for:

 • Web Tasarım Öğrenmek İsteyenler, Mobil Uyumlu Web Siteleri Yapmak İsteyen Geliştiriciler

Course content

12 sections14 lectures57m total length
 • Bootstrap Nedir?
  03:05
 • Bootstrap Erişim ve Kullanımı
  00:18

Instructor

Web Developer (Front-End),Industrial Electronic Technical Pr
Muhyettin Tavlı
 • 3.7 Instructor Rating
 • 47 Reviews
 • 3,794 Students
 • 3 Courses

***I have a total of 16 years of private and public experience. I have been developing freelance projects in the software sector for about 9 years. I am also interested in hardware expertise. I graduated from the Faculty of Electronics Technician and Business. I graduated from Sakarya University and Anadolu University.

***Toplam 16 yıllık özel sektör ve kamu tecrübem mevcuttur.Yaklaşık 9 yıldır yazılım sektöründe freelance projeler geliştiyorum.Aynı zamanda donanım uzmanlığı ile ilgileniyorum.Elektronik Teknikeri ve İşletme Fakültesi mezunuyum.Sakarya Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi mezunuyum.

Work at Company

Çalıştığım firmalar ve uzmanlık alanlarım;

2002-2008 Koçsistem Bilgi ve İleitşim Teknolojileri HP Printer Repair Specialist

2008-2010 KoçSistem Erzurum Field Services Tecnical Personel

2010-2014 Türk Telekom Network and Comm.Sytem Technical Personel

2014- 2017 Simet Technology Remote Support Pers.

2017-2019 Proline Bilişim ,Ankara TC.Nuf.Vat.Gn Müd.Technical Operator

2019-- Hacı Bayram Veli Unıv. Work ,,Ankara

Freelance- Web Designer

Freelance-Printer and scanner repair