Arduino Giriş Eğitimi
4.3 (15 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
462 students enrolled
Wishlisted Wishlist

Please confirm that you want to add Arduino Giriş Eğitimi to your Wishlist.

Add to Wishlist

Arduino Giriş Eğitimi

Arduino Giriş Eğitimi
New
4.3 (15 ratings)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
462 students enrolled
Created by Cemal TANER
Last updated 8/2017
Turkish
Price: Free
Includes:
  • 1.5 hours on-demand video
  • Full lifetime access
  • Access on mobile and TV
  • Certificate of Completion
What Will I Learn?
  • Arduino ile Çeşitli Uygulamalar Yapabileceksiniz.
View Curriculum
Requirements
  • Temel seviyede elektrik-elektronik bilgisi gereklidir.
Description

Arduino bir G/Ç (I/O) kartı ve Processing/Wiring dilinin bir uygulamasını içeren geliştirme ortamından oluşan bir fiziksel programlama platformudur. Arduino tek başına çalışan interaktif nesneler geliştirmek için kullanılabileceği gibi bilgisayar üzerinde çalışan yazılımlara da (Macromedia Flash, Processing, Max/MSP, Pure Data, SuperCollider gibi) bağlanabilir. Hazır üretilmiş kartlar satın alınabilir veya kendileri üretmek isteyenler için donanım tasarımı ile ilgili bilgiler mevcuttur.Arduino kartları bir Atmel AVR mikrodenetleyici (Eski kartlarda ATmega8 veya ATmega168, yenilerinde ATmega328) ve programlama ve diğer devrelere bağlantı için gerekli yan elemanlardan oluşur. Her kartta en azından bir 5 voltluk regüle entegresi ve bir 16 MHz kristal osilator (bazılarında seramik rezonatör) bulunur. Mikrodenetleyiciye önceden bir bootloader programı yazılı olduğundan programlama için harici bir programlayıcıya ihtiyaç duyulmaz.

Arduino IDE kod editörü ve derleyici olarak görev yapan, aynı zamanda derlenen programı karta yükleme işlemini de yapabilen, her platformda çalışabilen Java programlama dilinde yazılmış bir uygulamadır.

Geliştirme ortamı, sanatçıları programlamayla tanıştırmak için geliştirilmiş Processing yazılımından yola çıkılarak geliştirilmiştir.

Who is the target audience?
  • Arduino ile tanışmak isteyen herkes
Compare to Other Programming Languages Courses
Curriculum For This Course
12 Lectures
01:35:50
+
Giriş
12 Lectures 01:35:50
Arduinoyu Nereden Temin Edebiliriz
08:49

Arduino Yazılımının Kurulumu. Klon Arduino'nun Bilgisayara Tanıtılması
08:57

Arduino İle İlk Kodumuzu Yazıp Uyguluyoruz
16:52

Arduino İle Farklı Bir Şekilde Led Yakalım
06:36

Flip-Flop Devresi
10:47

Ardublock ile Görsel Arduino Programlama
07:31

Proteus İle Arduino Simulasyonu&Butonla Led Yak
07:01

Serial Monitor
04:55

Analog Girişten Sinyal Okuma
05:29

Dijital Girişten Sinyal Okuma
03:14

Ledler İle Alev Efekti
07:58

Led Işık Kontrolü
07:41
About the Instructor
Cemal TANER
4.3 Average rating
104 Reviews
1,159 Students
6 Courses
Cisco Netacad Instructor

İzmir'de doğdu ve büyüdü. Gazi Üniversitesi mezunudur. Gopher protokolünü kullanacak kadar eski bir İnternet kullanıcısı ve BNC jak takacak kadar eski bir networkçüdür. 1996 yılından beri eğitimci, serbest yazar, formatçı vb. bir çok işle meşgul oldu. Son yıllarda ağırlıkla Cisco CCNA eğitimleri vermektedir. MYK tarafından hazırlanan Bilgisayar Donanım Bakım Elemanı ve Ağ Teknolojiler Elemanı meslek standartlarının geliştirilmesi ve yeterliliklerinin hazırlanması kapsamında danışmanlık yaptı. 2011 yılında Orta ve Doğu Avrupa Bölgesinde en iyi Cisco Networking Academy eğitmenleri arasında seçilmiştir. Ağ Yöneticiliğinin Temelleri isimli CCNA müfredatını kapsayan kitabın yazarıdır. Kendi ismini taşıyan blog sayfası ve Youtube kanalında içerik üretmeye ve yeni kitaplar yazmaya devam etmektedir.