Affinity Designer - tworzenie wzorków
4.0 (1 rating)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
1 student enrolled
Wishlisted Wishlist

Please confirm that you want to add Affinity Designer - tworzenie wzorków to your Wishlist.

Add to Wishlist

Affinity Designer - tworzenie wzorków

Jak tworzyć różne rodzaje wzorków bezszwowych, z których utworzysz wspaniałe tła.
4.0 (1 rating)
Instead of using a simple lifetime average, Udemy calculates a course's star rating by considering a number of different factors such as the number of ratings, the age of ratings, and the likelihood of fraudulent ratings.
1 student enrolled
Created by Sylvester Hofman
Last updated 1/2017
Polish
Curiosity Sale
Current price: $10 Original price: $20 Discount: 50% off
30-Day Money-Back Guarantee
Includes:
 • 1.5 hours on-demand video
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
What Will I Learn?
 • Po ukończeniu kursu będziesz umieć tworzyć piękne, niekończące się wzorki w Affinity Designer.
View Curriculum
Requirements
 • Należy znać podstawy rysowania w dowolnym wektorowym programie graficznym (np. Corel Draw)
Description

Jeżeli chcesz nauczyć się tworzenia teł składających się z powtarzających się elementów, to ten kurs jest właśnie dla ciebie. Tła takie składają się z bezszwowych wzorków, które są umieszczone obok siebie. W tym kursie nauczysz się tworzyć rozmaite rodzaje wzorków i dowiesz się, jak budować z nich tła o nieograniczonej wielkości. Tła takie możesz wykorzystać jako ozdobne grafiki, możesz je wydrukować jako obraz, lub też wykorzystać serwisy internetowe, które drukują takie wzorki na materiale (np. na poduszkach). W kursie wykorzystujemy Affinity Designer w wersji 1.5 dla Windows.

Rodzaje wzorków, których się nauczysz:

 • proste wzorki
 • wzorki z elementami wychodzącymi poza krawędzie
 • wzorki tworzące nieskończone linie
 • wzorki a'la 3D oparte na siatce izometrycznej

Dzięki temu, że w kursie nauczysz się uniwersalnych technik tworzenia wzorków, będziesz w stanie tworzyć nieograniczone ilości własnych wzorków. Wiedzę tę możesz również wykorzystać do tworzenia wzorków w innych programach graficznych.

Dla pierwszych 100 osób kurs jest dostępny za pół ceny! Wykorzystaj ten kupon przy zakupie: HALFPRICE

Who is the target audience?
 • Kurs przeznaczony jest dla każdego, kto chce nauczyć się tworzenia wzorków bezszwowych.
Students Who Viewed This Course Also Viewed
Curriculum For This Course
11 Lectures
01:14:43
+
Wstęp
1 Lecture 00:48

Z tej lekcji dowiesz się, czego będziesz uczyć się w kursie. Zobaczysz też przykłady wzorków, które będą omawiane w kolejnych lekcjach.

Preview 00:48
+
Tworzenie wzorków
8 Lectures 01:03:50

W tej lekcji utworzymy prosty wzorek. Będzie to kilka niestykających się ze sobą elementów. Zmienimy kilka ważnych ustawień Affinity Designera. Po tej lekcji będziesz w stanie utworzyć prosty wzorek w ciągu kilku minut.

Preview 05:13

Z tej lekcji dowiesz się, jak zapisać wzorek i tło z niego utworzone. Dowiesz się też, jak możesz w łatwy sposób zmodyfikować tło edytując zawartość wzorka.

Preview 03:16

Stworzony wzorek mozna użyć jako wypełnienie dowolnego kształtu. Zobacz, jak to zrobić.

Preview 02:05

W tej lekcji nauczysz się, w jaki sposób tworzyć wzorki z elementami wychodzącymi poza granice dokumentu. Zobaczysz, jak w prosty sposób można kopiować i ustawiać elementy na kartce za pomocą panelu Transform.

Wzorek zaawansowany
17:13

Czasami istnieje konieczność umieszczenia elementu dokładnie w narożniku wzorka. Zobacz, co należy zrobić, aby taki element poprawnie ustawić.

Element umieszczony w narożniku
03:18

Kolejnym rodzajem wzorka, którego się nauczymy, jest wzorek składający się z ciągłych linii. W tej lekcji nauczysz się, jak łączyć linie oraz jak je modyfikować, żeby uzyskać pożądany efekt.

Wzorek z linii ciągłych
13:13

Jeżeli chcemy stworzyć wzorek z elementów trójwymiarowych, warto skorzystać z pomocy siatki izometrycznej. Po ukończeniu tej lekcji będziesz potrafić włączyć pomocniczą siatkę izometryczną i stworzyć dowolny wzorek.

Wzorek na siatce izometrycznej
08:20

Mając stworzony wzorek na siatce izometrycznej, możemy pokusić się o przycięcie go do kształtu pozwalającego tworzyć nieskończonej wielkości tła. Żeby to zrobić, będziemy posługiwać się narzędziem Artboard. Na koniec wyeksportujemy wzorek jako plik rastrowy i stworzymy przykładowe tło.

Praca z kadrowaniem / Artboard
11:12
+
Symbole
2 Lectures 10:05

Niektóre proste wzorki można tworzyć od razu, korzystając z podglądu jaki dają nam symbole. Po ukończeniu tej lekcji będziesz umieć tworzyć symbole, kopiować je i modyfikować. 

Praca z symbolami
05:40

 1. Tworzenie skomplikowanych i pięknych kształtów staje się proste, jeśli wiemy, jak posługiwać się symbolami i automatycznym kopiowaniem. W tej lekcji pokazuję, jak stworzyć niecodzienne elementy, które następnie można wykorzystać do tworzenia wzorków.
Kształty z symboli
04:25
About the Instructor
Sylvester Hofman
4.6 Average rating
20 Reviews
154 Students
3 Courses
Senior Web Developer

I'm a senior web developer and computer graphic enthusiast.

I am very passionate about teaching everyday people topics that they are interested in. I try to deliver only high quality courses that will take you from beginner to expert.

My experience includes front-end development with technologies like HTML5, CSS3 and JavaScript programming. In my career I've worked on many projects using different technologies from VisualBasic to Java.

I also love working with graphics, photography and image editing. This is my true passion. I use Photoshop from version 3 (not CS3 but 3) and Elements from version 5.