A'dan Z'ye Photoshop CC 2019 Dersleri | Afgan Rasulov
4.7 (453 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
1,668 students enrolled

A'dan Z'ye Photoshop CC 2019 Dersleri | Afgan Rasulov

Photoshop CC Dersleri: Başlangıç, orta ve ileri Photoshop Kursu. Bridge CC ve Fotoğrafçılara özel Camera RAW Öğrenin!
4.7 (453 ratings)
Course Ratings are calculated from individual students’ ratings and a variety of other signals, like age of rating and reliability, to ensure that they reflect course quality fairly and accurately.
1,668 students enrolled
Created by Afgan Rasulov
Last updated 1/2019
Turkish
Current price: $10.99 Original price: $174.99 Discount: 94% off
30-Day Money-Back Guarantee
This course includes
 • 13 hours on-demand video
 • 9 articles
 • 10 downloadable resources
 • Full lifetime access
 • Access on mobile and TV
 • Certificate of Completion
Training 5 or more people?

Get your team access to Udemy's top 3,000+ courses anytime, anywhere.

Try Udemy for Business
What you'll learn
 • Profesyonel fotoğraf düzenleme tekniklerini öğreneceksiniz
 • Popüler fotoğraf efektlerini uygulamalı göreceksiniz

 • Fotoğraf montaj konusunda bir uzman olacaksınız

 • Photoshop dersleri ile ilgili aklınızda soru kalmayacak
 • Fotoğrafçılık mesleğine atılabilirsiniz
Requirements
 • Başlangıç seviyesinde bilgisayar kullanıyor olmak yeterlidir. Sadece programınızı açın ve başlayın
 • Windows veya Mac işletim sistemi fark etmez
 • Öğrencilerin, herhangi ek bir program bilgisine ihtiyacı yoktur
 • Photoshop sürüm CS6 ve üzeri tavsiye edilir, çok önemli değildir
 • Photoshop İngilizce arayüzlü olmalı (Şiddetle tavsiyemdir. Çünkü sektörde büyük firmalar İngilizce kullanır. YouTube ve İngilizce web sitelerde milyonlarca kaynak vardır. İngilizcenizin olmasına gerek yok. Ezber değil, öğrenme metodu uygulanmıştır)
 • Programda kullanılan dosyaları önce indirip, daha sonra eğitime başlanılmalı. Bu şekilde izle ve uygula yöntemi ile öğrenme daha kalıcı ve etkili olacaktır.
Description

Adobe Photoshop CC öğrenmek istiyorsun, değil mi?

İster bir fotoğrafçı, grafik tasarım öğrencisi olun isterse de yeni bir meslek edinmek isteyen birey. Bu Photoshop kursu hem fotoğrafçılar hem de grafik tasarımcılar için uygundur.  Photoshop eğitim seti başlangıç, orta ve ileri düzey programı öğrenmek isteyen herkes için özel olarak tasarlanmıştır.

Afgan Rasulov'un Photoshop dersleri eğitim seti ile Adobe Photoshop programını hızlı öğrenecek ve hemen kullanmaya başlayacaksın. Photoshop dersleri konusunda en çok aratılan isimlerin en başında Afgan Rasulov geliyor. Ona Photoshop programını sevdiren adam diyorlar. EkşiSözlük'te hakkında yazılmış yorumlar için adını aratabilirsiniz. Eğlenceli anlatımı ve izle-öğren uygulama metodu ile ezber yapmanıza izin vermiyor. Photoshop, fotoğraf düzenleme, popüler fotoğraf efektlerinde kullanılan tekniklerinin tamamını basit anlatımla öğretiyor.  Photoshopla harika bir şekilde entegreli çalışacak Adobe Bridge ve  özellikle fotoğrafçılar için Adobe Camera RAW'u da öğrenmiş olacaksınız. Yani 3 eğitim bir arada!


Afgan Rasulov kimdir ve eğitmen olarak onu farklı yapan nedir?

Afgan Rasulov kendi adıyla açtığı Türkiye’nin en büyük Photoshop dersleri video eğitimlerini paylaşan YouTube kanalının sahibidir. 240.000’ten fazla takipçiye sahiptir. Fotoğraf düzenleme, manipülasyon teknikleri ve Photoshop dersleri ile ilgili 500’ün üzerinde video eğitimi bulunmaktadır. Bir çok popüler web sitede Afgan Rasulov hakkında bir çok yazıya ulaşabilirsiniz. Türkçe yabancı dili olmasına rağmen çok güzel bir diksiyona sahiptir. Diksiyonu çok düzgün olduğu için eğitimleri izlerken sıkılmadan öğreneceksiniz.


Photoshop'ta tamamen yenisiniz ya da Photoshop programında kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Her iki durumda da, bu kurs sizin için harika olacaktır.  İlk olarak Photoshop başlangıç, temel seviyeden kursu öğrenmeye başlayacaksınız. Eğitime devam ettikçe Photoshop orta seviye konuları işlenecek. Bu süreçte sürekli olarak alıştırmalar ile izle ve uygula yöntemi ile sizin en iyi şekilde öğrendiğinizden emin olacağız. Siz videoları izledikçe Afgan Rasulov'un uygulamayı siz farkınızda olmadan en zor bölümlerini nasıl öğrettiğini görünce şaşıracaksınız! Onu farklı yapan işte bu özelliği. En zor Photoshop uygulamalarını kullandığı teknikler ile ne kadar pratik yapıldığını göreceksiniz.

Grafik tasarım programları arasında Adobe Photoshop, dünyanın 1 numaralı fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Bu A’dan Z’ye Photoshop eğitim seti, programı nasıl kullanılacağınızı öğrenmenin en iyi yoludur. Kolay anlaşılır Photoshop dersleri ile en verimli şekilde programı öğreneceksiniz.

Fotoğraflarınızı profesyoneller gibi düzenlemeyin öğrenin. Photoshop derslerinde anlatılan konular profesyonellerin kullandığı yöntemlerden bahsettik.

Uygulamalı Photoshop dersleri ile hızlı öğreneceksiniz (Temel, orta ve ileri düzey Photoshop dersleri)

Bu kursun başında, fotoğraf ve proje dosyalarını içeren bir klasör indireceksiniz, böylece pratik yapabilirsiniz.

Bu yeteneklerle bir grafik tasarımcısı olarak para kazanabilirsiniz! Fotoğrafçı olarak en fotoğraf düzenleme konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

Bu kursta Adobe Photoshop CC'nin (creative bulut) en son sürümünü kullanarak dersler hazırlanmıştır, bu yüzden CC'yi kullanıyorsanız en iyisi budur. Ancak daha önceki bir sürümünüz varsa (CS6, CS5, CS4, CS3 - Mac veya PC), bir profesyonel gibi düzenleme yapmayı hala öğrenebilirsiniz. Sadece bazı araçlar ve uygulamalar eski sürümlerde olmayabilir.

Afgan Rasulov hakkında yapılan yorumlar (Ekşisözlük)

Eğitimlerini severek takip ettiğim kişi. Anlatım tarzı, uslübü gerçekten güzel. Ayrıca Photoshop’a yeni başlayanlar için iyi bir rehber, umarız devam eder eğitimlere… (suyuarayanadam)

Gerçekten gayet kaliteli ve öğretici dersleri var. Umarım hep devam eder. Şu Dünya'da en çok saygı duyulması gereken işlerden birini yapıyor. (cokoprens)

Azerbaycan uyruklu olmasına rağmen düzgün diksiyonu ve Türkçe'siyle sıkmadan, kafaları karıştırmadan Photoshop eğitimi veren güzel insan. Kendisinden öğrenilecek çok şey var. (kafkasorcun)


Who this course is for:
 • Herkes bu programı kullanabilir
 • İlkokul mezunu veya yüksek lisans mezunu farketmiyor. Öğrenmek isteyen herkes
 • Photoshop ile becerilerini geliştirmek veya sıfırdan öğrenmek isteyen herke
 • Kendi işini kurmak veya evden freelance çalışmak isteyen herkes
 • Keskin ve canlı fotoğraflar elde etmek isteyen Fotoğrafçılar
 • Meslek olarak grafiker, tasarımcı, sanat yönetmeni, fotoğrafçı olmak isteyen herkes
 • Profesyonel fotoğraf düzenleme tekniklerini öğrenmek isteyen herkes
 • Popüler fotoğraf efektlerini eldem etmek isteyen fotoğrafçılar
Course content
Expand all 130 lectures 13:17:24
+ Giriş
9 lectures 16:14

Photoshop, grafik tasarım konusunda yıllardır bilgilerini paylaşan ve YouTube kanalında 24000 üzeri kişinin takip ettiği Afgan Rasulov kimdir? 

Preview 00:52

Adobe Photoshop CC eğitim seti Windows tabanlı işletim sistemi kullanıldı. Mac OS X kullanıcıları da bu eğitimi satın alabilirler.  Çok hafif arayüz değişikliği dışında hiç bir farkı yok. Öğrenmenizi etkilemeyecektir. Dikkat etmemiz gereken sadece küçük bir kısayolu aklımızda tutmak. Windows kısayolu CTRL tuşu Mac kullanıcılarında CMD’ye eşdeğerdir.Preview 00:15
Eğitimin 15. Dakikasına Dikkat!
00:18
Video Görüntü Kalitesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler
00:16
Photoshop CC nasıl indirilir?
12:05

Çizim Tableti Nedir?

Grafik tableti günümüzde çizmek ve fotoğraflarda düzenleme yapmak için, hem fotoğrafçılar hem de tasarımcılar kullanır. Bilgisayarımızın ekranındaki imleci fareyle değil, özel kalemiyle hareket ettirirsiniz. Bileğiniz ağrımaz. Ayrıca ince iş gerektiren tüm alanlarda kolaylık sağlar. Her fotoğrafçı ve tasarımcının olması gereken bir ürün.

Bir çok farklı marke mevcut. En çok bilineni ise Wacom markasıdır. Amatör ve profesyonel her bütçeye göre çeşit bulabilirsiniz. Benim şahsen kullandığım ürün amatör bir çizim tabletidir.

Benim kullandığım marka: CTL-470K Wacom Bamboo Kalem Grafik Tablet

Çizim, grafik tableti nedir ve neden önemlidir
01:48

Adobe Photoshop CC eğitim setinde kullanılan fotoğraf ve diğer çalışma dosyalarını nasıl indirebilirsiniz?

Alıştırma dosyalarını kullanma
00:09
A'dan Z'ye Photoshop nedir?
00:07
+ Bridge başlangıç rehberi
10 lectures 51:03

Bridge kullanmamın avantajları

Adobe Bridge programı Adobe Photoshop programı ile entegre çalışan bir uygulama. Basit anlamda fotoğrafları önizleme yapmamıza olanak sağlıyor. Tabi sadece bunlarla sınırlı değil. Adobe’nin uygulaması olduğu için daha farklı avantajları da mevcut. RAW fotoğrafları görüntülemek Windows ya da Mac işletim sistemi fotoğraf görüntüleme panelinde mümkün değil. Eğer işletim sistemi güncellenmişse ve RAW fotoğrafları görüntülemek artık mümkün olsa bile gene Adobe Bridge kadar avantajları olmayacağını temin edebilirim.


Özellik Adobe Camera RAW uygulaması ile de Adobe Brige uygulaması entegre çalışmaktadır. Bu sayede fotoğrafları direkt Brige uygulamasının içinden Camera RAW uygulamasına aktarıp fotoğraf düzenleme işlemine başlayabiliriz. Tabi bunun dışında da bir çok avantajı mevcut. Adobe Bridge derslerinin ilerleyen bölümlerinde daha bir çok avantajını göreceksiniz. Adobe Bridge nedir sorusu ile ilgili tüm cevapları alacağınızdan emin olabilirsiniz.


Bridge kullanmamın avantajları
03:48

Adobe Bridge CC ile fotoğraf önizleme nasıl yaparsın?

Bridge ile fotoğraf önzileme

Adobe Bridge programı Photshop programı ile entegre çalışan bir uygulamadır. Fotoğrafları önizleme yapmamızı sağlar. Fotoğrafçıların bir çoğu RAW terimini bilir. Bilmeyenler için RAW ham fotoğraf anlamına gelir. Fotoğraf eğer RAW çekilmişse boyutu sıkıştırılmış JPEG fotoğraftan çok daha yüksek olur çünkü daha çok bilgi içinde barındırır. Konudan çok uzaklaşmayalım. RAW hakkında detayları konumuz RAW olduğunda daha derin inceleyeceğiz. Bu RAW fotoğrafları her uygulamada görüntüleyemiyoruz.


Ayrıca RAW fotoğrafları işlemek zor bir süreçtir. Adobe Bridge uygulaması sayesinde RAW fotoğrafları normal JPEG fotoğraflar gibi çok kolaylıkla görüntüleyebiliyoruz. Hatta istersek Camera RAW uygulaması sayesinde RAW fotoğraflarımız üzerinde fotoğraf işleme, düzenleme yapabiliriz. Evet Adobe Bridge uygulmasından bahsederken sürekli olarak Camera RAW uygulmasını duyabilirisiniz. Çünkü Camera RAW uygulması Bridge uygulmasının içinde varsayılan eklenti olarak mevcut. Direkt Bridge uygulamasının içinden fotoğrafları seçip Camera RAW uygulamasında açabilir ve hemen fotoğraf düzenleme yapmaya başlayabiliriz.


Bridge ile fotoğraf önizleme
02:13

Adobe Bridge CC arayüzü hakkında bilmeniz gereken tüm konulara buradan ulaşabilirsiniz. 

Bridge arayüzü hakkında her şey
07:15

Adobe Bridge CC derslerinin bu bölümünde uygulamayı kullanarak fotoğraf filtreleme yapımını anlattık. 

Bridge ile fotoğraf filtreleme
05:52

Adobe Bridge CC programı ile toplu isimlendirme nasıl yapılır? 

Bridge ile toplu isimlendirme
06:44

Adobe Bridge CC derslerinin bu bölümünde fotoğraf değerlendirme yöntemini anlattık 

Bridge ile fotoğraf değerlendirme
03:36

Adobe Bridge CC derslerinin bu bölümünde korsanlar tarafından fotoğraflarımızın kopyalanmaması için watermark, filigran ekleme yöntemini anlattık. Ayırca Bridge uygulamasının içinden .PDF uzantısıyla fotoğrafların çıktısını nasıl alabilirsiniz konusunu da işledik. Çıktı alma yöntemi ile yüzlerce fotoğrafı müşterilerinizle kolaylıkla paylaşabileceksiniz.

Bridge ile watermark ekleme ve çıktı alma
10:30

Adobe Bridge uygulamasının bir çok avantajı var. Bunlardan biri de bir önceki videoda da anlattığımız gibi .PDF uzantılı çıktı alabilmemizdir. Ancak bazen .JPG olarak çıktı almak isteriz. Maalesef .JPG uzantısıyla Bridge programı içinden çıktı almamız mümkün değil. Bunun için farklı bir uygulama kullanmamız gerekecektir. Bu videoda uMark uygulamasını kullanarak fotoğraflarımıza filigran, watermak ekleyip, .JPG olarak dışa aktarma işlemi yapacağız.

Watermark ekleme için en iyi ücretsiz uygulama
10:02

Adobe Bridge CC başlangıç rehberi bölüm özeti videosu ile hızlı tekrar yapalım.

Eğer Photoshop programını kullanacaksak Adobe Bridge programına alışsak iyi ederiz. Bu uygulamanın Photoshop uygulamasıyla entegre çalışması her zaman vakit kazanmak açısından bize yardımcı olacaktır. Uygulamanın bir çok özelliğinden bahsettik. Bu videoda da özet olarak hızlı bir göz atalım.


Bölüm özeti: Bridge başlangıç rehberi
00:32

Videoyu durdurun, Adobe Bridge CC programını çalıştırın ve kendi ara-yüzünüzü özelleştirin ve programının gücünü keşfedin. 

Şimdi sıra sizde! Bilen değil yapabilen olun
00:31
+ Camera RAW başlangıç rehberi
19 lectures 01:58:35

Camera RAW programı nedir ve nerelerde kullanılır? 


Kamerada RAW ve JPEG Formatında Çekim Yapmanın Avantajları

Her yeni fotoğrafçı, RAW ve JPEG (veya JPG) formatındaki görüntüler arasında farklar olduğunda aynı karışıklığı hissediyor. Geçmişte, çoğu fotoğrafçı JPEG kullanmış, çünkü hafıza kartlarınızda daha fazla resim çekebiliyorsunuz ve fotoğraflar iyi görünüyordu. Ama şimdi tüm DSLR'lar, birçok nokta ve çek kameralar ve hatta akıllı telefonlar size RAW'da çekim yapma seçeneği sunuyor. Resimlerinizle post işlemede daha fazlasını yapmak isterseniz, o seçeneği kullanmayı düşünebilirsiniz. JPEG modu, kameranın görüntüleri her bir kamera markasına göre değişen görüntü işlemcisiyle çalıştırmasını sağlar.

Basitçe söylemek gerekirse, bu işlemci, fotoğrafçının seçtiği ayarlara dayanarak, kararları beyaz dengesi, kontrast, renk alanı ve keskinleştirme üzerinde yapar. Bu, gerçeği sonra görüntüyü değiştirmek için yeteneğini sınırlar. RAW görüntüsüyle, resmin tüm verileri kaydedilir, böylece tüm ayarları postayla yapabilirsiniz. Tabii ki, RAW görüntüleri mevcut veri miktarı nedeniyle daha fazla yer kaplar, ancak son görüntüyü oluştururken daha fazla esneklik istiyorsanız, bu kullanım biçimi olabilir.

RAW Nedir?

Bir RAW dosyası aslında dijital bir negatiftir. Bir RAW dosyası işlenmemiş, ancak geleneksel bir JPEG'den daha fazla veri içerir. RAW dosyaları daha fazla veri içerdiğinden, Adobe® Photoshop® CC, Adobe® Lightroom® CC veya başka bir görüntü düzenleyicide daha geniş bir imkan yelpazesine sahiptir.

Bir JPEG'den çok daha fazla veri ile RAW dosyaları, post işleme sırasında daha fazla olasılık açar. RAW dosyasındaki beyaz dengesinin düzeltilmesi, çekimin bütünlüğüne zarar vermez. Pozlama hataları bir JPEG dosyası kullanmadan daha doğru bir şekilde düzeltilebilir. Ayrıca, küçük görüntü düzeltmeleri yapmakla birlikte, RAW dosyaları fotoğraf makinesinde ayarlanamayan ayarlara ayarlanabilir. Örneğin, bir fotoğrafçı, bir görüntünün vurgularını, ışıklarını, gölgelerini ve karanlık alanlarını ayrı ayrı ayarlayarak bir RAW fotoğrafına daha fazla kontrast katabilir.

Bir JPEG'den farklı olarak, bir RAW dosyasını hemen kameranızdan çekemez ve en sevdiğiniz sosyal ağa yükleyemez veya bir yazıcıya taşıyamazsınız. RAW dosyaları daha fazla veri içerdiğinden, fotoğraf makinesi henüz hiç bir dosyayı kendi ayarlaması yapmamış. Bu, görüntünün keskinleştirilmediği ve siyah beyaz modda çekim yaptığınızda, RAW çekimi içindeki tüm renk verilerine sahip olduğunuz anlamına gelir.

Camera RAW nedir?
06:37
CC 2019 sürümünde Camera RAW nasıl çalışır?
00:38

Camera RAW is not enabled sorunu ve çözümü

Camera RAW uygulamasını ilk defa çalıştırdığınızda bu sorun ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça yüksek. Camera RAW uygulaması işlevi etkin değil. Uygulama Photoshop programı ile entegre çalışmaktadır. Onun için basitçe ilk olarak Photoshop programını çalıştırıp. Programın içinden Camera RAW uygulamasını bir defa çalıştırmamız gerekiyor.

Ancak bazen bu işlemi yapmamıza rağmen halen aynı hatayı alabiliyoruz. Onun için farklı bir çözüm yöntemi ile Camera RAW programının bu hatayı vermemesini sağlayacağız. Bu videoda tüm detaylarını anlattık.

Camera RAW is not enabled çözümü CC2018 ve öncesi için
02:04

Camera RAW programı ile Photoshop kullanım alanları nerelerdir? 

Camera RAW ve Photoshop incelemesi
03:04
Camera RAW ile fotoğraf düzenleme: Basic Panel
08:37
Camera RAW fotoğraf renklendirme: Tone Curve
08:05
Camera RAW renk değiştirme paneli: HSL Adjustment
04:27
Camera RAW uygulamasında son eylem geri nasıl alınır
02:04
Camera RAW ile fotoğraf keskinleştirme
02:39
Camera RAW ile vinyet ekleme
04:18
Camera RAW ile toplu fotoğraf boyutlandırma
10:30
Camera RAW ile istenmeyen lekeleri kaldırma
10:32
Camera RAW ile dudak rengi değiştirme
09:26
Camera RAW ile göz rengi değiştirme
05:59
Camera RAW ile renk efektleri grade filtreleri ve fırça ayarları
09:37
Camera RAW diğer paneller
08:39
Alıştırma: Camera RAW gücünü keşfet
00:42
Cevap: Camera RAW alıştırmasının detaylı anlatımı
13:44
+ Photoshop arayüzünü özelleştirme
18 lectures 01:09:16
Photoshop CC program reset atma, sıfırlama
02:26
Photoshop CC karşılama penceresi
03:24
Photoshop CC yeni döküman oluşturmak
08:43
Photoshop CC eski arayüze geçiş yapmak
03:01
Photoshop programı daha hızlı çalışsın
05:13
Renk skalasını düzenleme
01:11
Photoshop arayüzünde küçük bir tur
03:40
Araçlar panelini özelleştirme
02:52
Kişiye özel çalışma alanı oluşturma ve kaydetme
07:23
Katmanlar panelinin önemi: F7 kısayol
04:43
Katmanlar paneli kısa yolları
05:21
Bir eylemin yüzlerce yöntemi
07:09
Photoshop ugulamasında ezbere yer yok
01:20
Hız için klavye kısayolları değiştirme
07:56
Photoshop uygulamasında legacy nedir
01:41
Photoshop CC 4K çözünürlük sorunu çözümü
02:04
Photoshop CC araç eğitim penceresi nasıl kapatılır
00:55
Şimdi sıra sizde! Bilen değil yapabilen olun
00:14
+ Photoshop ile çalışmaya başlarken
20 lectures 02:19:52
Yeni döküman oluşturma (Karşılama penceresi olmadan)
04:28
PSD nedir ve farklı görüntü formatları ile çalışma kaydetme
04:01
Renk düzenleme katmanları ile saniyeler içinde düzenleme yapın
03:57
Maskelere giriş yapmadan önce fırça aracını inceleyelim
06:51
Maskeler ile kontrol sizde olsun
07:56
Katman maskesi neden önemlidir
02:30
Karışımları çok seveceksiniz
06:15
Katmanlar panelinde filitreleme ve kilitleme
06:02
Resim boyutlandırma ve akıllı objeler
08:47
Çalışmada yaklaştırma, gezinme
09:16
Photoshop birden fazla işlemi geri alma, geçmiş paneli
07:37
Fotoğraf kroplama işlemi nasıl yapılır
06:09
Photoshop tuval boyutunu ayarlama nasıl yapılır
04:55
Fotoğraf çözünürlük arttırma nasıl yapılır
07:46
Text aracı ile metin ekleme nasıl yapılır
17:06
Metne çeşitli stil verme nasıl yapılır
05:45
Kırpma maskesi ve metin aracı
06:20
Doku ve karışımların muhteşem uyumu ile harikalar yapın
09:57
Alıştırma: Gördüğünüz posteri tasarlayın
00:28
Cevap: Photoshop CC Poster tasarımı yapımı
13:46
+ Seçim yapma başlangıç rehberi
16 lectures 02:00:16
Marquee şekiller ile seçim yapmak
09:51
Lasso, kement araçlarını kullanma
08:41
Renk aralığı paneli ile seçimler yapma
09:12
Magic Wand aracı ile seçimler yapmak
10:02
Odaklama paneli ile seçim yapmak
13:37
Seçim araçları ile seçimleri katman maskesi ile düzenleme
07:34
Subject paneli ile hızlı seçimler yapmak
02:52
Yumuşak kenar nesneleri seçme
08:42
Sert kenar seçimini iyileştirmek için seçme ve maske kullanma
05:14
Photoshop ile fotoğrafı PNG yapma
08:48
PNG bulabileceğimiz stok fotoğraf web siteleri
09:08
PNG stok fotoğraf web site linkleri
00:23
Alıştırma: Fotoğraftaki modelin seçimini yapın
00:19
Cevap: Model seçimi alıştırmasının detaylı anlatımı
06:48
Bölüm özeti: Seçim yapma başlangıç rehberi
00:22
+ Rötuş yapma başlangıç rehberi
5 lectures 32:41

Photoshop'ta istenmeyen lekeleri kaldırma işlemi nasıl yapılır? 

İstenmeyen küçük lekeleri kaldırma
03:33

Çoğu Photoshop kullanıcısı katmanlar panelini kullanmasını bilmesine rağmen düzgün kullanmıyor. Bu bölümde profesyoneller gibi katmanlar panelini nasıl kullanırsınız konularını detaylı olarak anlattım.

Katmanlar panelini profesyoneller gibi kullanın
05:47

Photoshop'ta istenmeyen orta boy öğeleri kaldırma işlemi nasıl yapılır?

İstenmeyen orta ve büyük boy ögeleri kaldırma
07:01

Photoshop Content Aware dolgu aracı ile sihir nasıl yapılır?

Content Aware dolgu aracı ile sihir yapın
03:53

Photoshop Clone Stamp aracı nedir nasıl kullanılır?

Clone Stamp aracını kullanma
12:27
+ Renk ayarlama başlangıç rehberi
18 lectures 02:17:07

Photoshop programında sık kullanacağımız renk ayarlama katmanlarını tanıyalım 

Renk ayarlama katmanlarını tanıtma
11:45

Photoshop programında renk ayarlama katmanı ile fotoğraflara canlılık, ton ve doygunluk değiştirme nasıl yapılır? 

Canlılık, ton ve doygunluk değiştirme yöntemleri
07:26

Photoshop programında renk ayarlama katmanı ile fotoğraflara renk ve kontrastı eğriler ile ayarlama işlemi nasıl yapılır? 

Renk ve kontrastı eğriler ile ayarlama
09:43

Photoshop programında renk ayarlama katmanı ile fotoğrafları siyah beyaz nasıl yaparız?

Siyah beyaz yapma ve ayarları
03:12

Photsohop renk ayarlama katmanı ve karışımlar ile siyah beyaz fotoğraf renklendirme işlemi nasıl yapılır?

Siyah beyaz fotoğraf renklendirme uygulaması yöntemleri
14:43

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde siyah ve beyaz fotoğraf renklendirme uygulaması ve püf noktalarından bahsettik.

Siyah beyaz fotoğraf renklendirme uygulaması püf noktalar
11:22

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde programı kullanarak göz rengi değiştirme uygulamasını anlattık.

Photoshop ile göz rengi değiştirme uygulaması
07:06

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde Google Nik Collection uygulamasını ücretsiz ve lisanslı olarak nereden ve nasıl indirebilirsiniz konusuna değindik. Ayrıca programı kullanarak dakikalar için fotoğraf düzenleme yaptık. Google Nik Collection içinde birden fazla farklı uygulama mevcut. Bu muhteşem eklentiyi gördükten sonra hayran kalacaksınız. Bir Photoshop kullanıcı olarak herkesin bu eklentiyi bilgisayarında barındırmasını tavsiye ediyorum.

Preview 09:37

Photoshop CC derslerinin bu makalesinde Google Nik Collection 2017 sürümünün ücretsiz indirme linklerine ulaşabilirsiniz.

Google Nik Collection 2017 linsanslı ücretsiz indirme linkleri
00:13

Photoshop eğitimi bölüm sonu alıştırmasında fotoğraf üzerinde iyileştirme yapılması istenmektedir

Alıştırma: Fotoğraf üzerinde iyileştirme yapın
00:11

Photoshop eğitimi bölüm sonu alıştırmasının detaylı anlatımı

Cevap: Fotoğraf iyileştirme yapımı alıştırmasının detaylı anlatımı
18:12

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde alıştırma olarak saç, dudak rengini değiştirin ve fotoğrafta genel düzenleme yapın

Alıştırma: Saç, dudak rengini değiştirin ve genel düzenleme yapın
01:56

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde alıştırmanın cevabını detaylarıyla açıklıyoruz. Clone Stamp aracını kullanarak fotoğrafta saç düzeltme işlemini birlikte yapacağız.

Cevap: Clone Stamp aracı ile saç düzeltme
07:19

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde alıştırmanın cevabını detaylarıyla açıklıyoruz. Fotoğrafta saç seçimi ve dekupe işlemini birlikte yapacağız.

Cevap: Photoshop saç seçimi, dekupe yapmak
10:06

Photsohop programında clipping mask yani kırpma maskesi ile sadece istediğimiz kısımlara etki göstermesi için ayarlama yapabiliriz.

Preview 11:08

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde fotoğrafta saç rengi değiştirme işlemini yapacağız. Saç rengi değiştirirken nelere dikkat etmemiz gerekiyor ve püf noktalar nelerdir konularından bahsedeceğiz.

Cevap: Photoshop dudak rengi değiştirme
04:22

Photoshop CC derslerinin bu bölümünde en iyi fotoğraf düzenleme işlemi yapmak için ilk başta önemli olan temel, genel ayarlardan bahsedeceğiz.

Cevap: En iyi fotoğraf düzenleme genel ayarları
08:19

Renk ayarlama, renk düzenleme katmanları temelleri bölüm özeti videosu ile hızlı tekrar yapıyoruz

Bölüm özeti: Renk ayarlama katmanları temelleri
00:27
+ Profesyonel rötuş teknikleri (High end fotoğraf rötuş yapmak)
15 lectures 01:52:32

High end Photo Retouch (Profesyonel fotoğraf rötuş yapımı)

Klasik yöntemlerden farklı olarak high end photo retouch profesyonel fotoğraf düzenlemede doku ve detayların kaybı olmadan fotoğraf düzenlememize olanak sağlar. Klasik yöntemlerde fotoğraf rötuş yaptığımızda detay kaybı olur. Ancak high end photo retouch tekniklerinde frequency seperation, frekans ayırma tekniği kullanılmaktadır. Bu teknik sayesinde fotoğrafın doku ve rengi farklı katmanlara aktarılır. Böylece fotoğrafın renk kısmında işlem yapılsa bile detaylar farklı katmanlarda olduğu için hiç bir doku kaybı olmadan fotoğraf üzerinde düzenleme yapabiliriz. Profesyonel iş hayatında eğer bir fotoğrafçıysanız ve özellikle çekimleri stüdyo ortamında yapıyorsanız frekans ayırma tekniğini bilmeniz önemli. Dergi, magazin gibi mecralara fotoğraf düzenleme yapıyorsanız bu teknik ile keskin, net fotoğraf elde edebilirsiniz.

Preview 03:16

Photoshop frequency seperation, frekans ayırma yapımı

Bu bölümde profesyonel photoshop fotoğraf düzenleme yapımı için frekans ayırma katmanlarını yapacağız. Frequency seperation ile fotoğrafın doku ve renkleri ayrı katmanlara aktarılacaktır. Bu sayede renk üzerinde istediğimiz gibi düzenleme yapabileceğiz. İstediğimiz kadar düzenleme yapsak bile doku, detaylar ayrı katmanlarda olduğu için hiç bir detay kaybı olmadan fotoğraf düzenleme yapabileceğiz.


Frequency seperation (frekans ayrımı) oluşturma
08:20
Frequency seperation Photoshop action yapımı
06:20
Frequency seperation iki yöntem arasındaki fark
03:53
Frequency seperation yöntemi ile fotoğraf rötuş yapımı kısım 1
09:27
Frequency seperation yöntemi ile fotoğraf rötuş yapımı kısım 2
07:20
Photoshop yüzdeki gölge ve ışık parıltısınız azaltmak
11:51
Profesyonel rötuş teknikleri Photoshop kontrol katmanları
06:55
Kontrol katmanlarını kullanarak rötuş yapmak
14:55
Gölgeleri yumuşatmak için acele etmeyin
03:20
Profesyonel rötuş teknikleri dudak iyileştirme
11:38
Sıfırdan makyaj yapımı fotoğraf rötuş teknikleri
07:17
Clone stamp aracıyla uçan saçları düzeltme
06:28
Dodge & burn (parlat & yak) yöntemi ile fotoğraf düzenleme
11:08